| Wyświetleń:421

Den Braven zostanie częścią grupy Arkema/Bostik

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Planowany zakup DBEW Holding („Den Braven”) został ogłoszony radzie pracowników grupy Arkema w Holandii. Planowana transakcja sprzedaży/zakupu jest obecnie przedmiotem procesu akceptacji instytucji antymonopolowych w krajach, których transakcja dotyczy. Zamknięcie procesu formalno-prawnego planowane jest na czwarty kwartał 2016.   

Den Braven rozpoczyna nowy etap w swojej bogatej historii. Przez ostatnie kilka lat przedsiębiorstwo intensywnie inwestowało w rozwój swojej działalności i stało się globalną firmą z solidną bazą Klientów, światowej klasy możliwościami produkcyjnymi, dostarczając swoje produkty do ponad 100 krajów na całym świecie. Den Braven będzie kontynuował swoją strategię przy wsparciu grupy Arkema, korzystając z całego jej potencjału.  

Arkema, poprzez działalność Bostik, ma długą historię wiodącego dostawcy specjalistycznych klejów przemysłowych, budowlanych oraz dla konsumentów detalicznych. Den Braven i Bostik są organizacjami komplementarnymi, w związku z czym oczekiwane są korzyści płynące z większej siły zakupowej, szerszej oferty produktowej, zasięgu geograficznego oraz posiadanych technologii. Den Braven, stając się częścią grupy Bostik, będzie tworzył segment produktów wysokojakościowych w ramach oferowanego przez Arkema portfela rozwiązań dla przemysłu i budownictwa. Arkema planuje intensywny rozwój tego segmentu, a docelowo ma on stanowić 50% przychodów całej Grupy w perspektywie do 2020 roku.  

Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania, będąca oddziałem Grupy Den Braven, od kilkunastu lat zajmuje się propagowaniem nowoczesnych technik uszczelniania w Polsce i w Europie Wschodniej. W ofercie Den Braven East znajduje się szeroki wybór mas uszczelniających, w tym popularnych silikonów, akryli, pian poliuretanowych, klejów montażowych, HD-polimerów, akcesoriów do ich użycia oraz innych wyrobów chemii budowlanej, przemysłowej i samochodowej.
#den braven, #arkema, #bostik, #silikony, #akryle, #piany poliuretanowe, #chemia budowlana

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Stojaki marki JANUS coraz popularniejsze w Europie

Stojaki marki JANUS coraz popularniejsze w Europie

Rozmowa z Pawłem Janusem, prezesem spółki Janus...

20-te urodziny marki illbruck w Polsce

20-te urodziny marki illbruck w Polsce

illbruck to marka z ponad 60-letnią tradycją klejenia i...

Związek POiD napędza rozwój branży

Związek POiD napędza rozwój branży

Związek POiD wraz z Partnerami kampanii „DOBRY...

Montaż stolarki – wczoraj i dziś

Montaż stolarki – wczoraj i dziś

Prawidłowy montaż okien i drzwi nie jest zadaniem...» Więcej na subportalu montaż