| Wyświetleń:470

Ruszyła budowa fabryki Seleny w Chinach

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Ruszyła budowa fabryki Seleny w Chinach


Grupa Selena – prowadzący działalność na całym świecie holding spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej – rozpoczęła budowę zakładu produkcyjnego pian montażowych, uszczelniaczy i klejów w specjalnej strefie ekonomicznej w Nantong koło Szanghaju w Chinach. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, produkcja w chińskiej fabryce zostanie uruchomiona pod koniec  2010 roku. Nakłady związane z inwestycją wyniosą około 30 mln zł. Selena jest pierwszym polskim inwestorem w strefie Nantong.


Reklama

W związku z planowaną budową fabryki Seleny w Nantongu, 24 listopada 2009 odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję. W uroczystości udział wzięli Tadeusz Chomicki – Ambasador Polski w Chinach, Lan Shaomin – Burmistrz Nantongu oraz liczni przedstawiciele specjalnej strefy ekonomicznej Netda i władz miasta Nantong. Budowa zakładu produkcyjnego pian montażowych, uszczelniaczy i klejów w specjalnej strefie ekonomicznej w Nantong koło Szanghaju jest obecnie największym przedsięwzięciem Grupy Selena na rynku chińskim. Umowę inwestycyjną z Nantong Economic Technical Development Zone podpisano w kwietniu 2008. Nadzór nad inwestycją sprawuje spółka zależna Grupy – Selena Nantong Building Materials. Budowa finansowana jest ze środków własnych spółki, a jej koszt wyniesie ok. 30 mln zł.
 

Obok krajów Europy Centralnej i Wschodniej, Chiny są dla Grupy Selena rynkiem kluczowym dla realizacji strategii rozwoju na najbliższe lata. Gospodarka chińska nadal odnotowuje najwyższy wzrost PKB na świecie (7,7% po 3 kwartałach 2009), co związane jest m.in. z dynamicznym rozwojem budownictwa. Uruchomienie produkcji w Nantongu wpłynie na konkurencyjność naszych produktów – pian i klejów – które obecnie dostarczane są z zakładów w Polsce i w efekcie wzmocni pozycję rynkową Seleny w Chinach. Docelowo planujemy stworzyć w Chinach centrum ekspansji geograficznej na pozostałe kraje Azji Południowo-Wschodniej i wyspy Pacyfiku – powiedział Krzysztof Domarecki, prezes zarządu Selena FM SA – spółki kierującej działalnością Grupy.


Selena równolegle rozwija w Chinach działalność handlową oraz produkcyjną. Pierwszą inwestycją Seleny na rynku chińskim była spółka joint-venture Foshan Chinuri Selena Chemical Co. Ltd, założona w 2007 roku wraz z partnerem koreańskim Foshan Chinuri, która zajmuje się produkcją uszczelniaczy (silikony, akryle etc.) na rynek chiński oraz kraje Azji Centralnej. W tym samym roku utworzono też spółkę Selena Shanghai Trading Co. Ltd., której zadaniem jest dystrybucja pian poliuretanowych, uszczelniaczy i klejów budowlanych na rynku chińskim. Spółka oferuje uszczelniacze i kleje wytwarzane w zakładzie Foshan Chinuri oraz piany poliuretanowe sprowadzane z fabryki w Polsce, głównie pod dobrze w Polsce znaną marką Tytan.

#chemia_budowlana

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Stojaki marki JANUS coraz popularniejsze w Europie

Stojaki marki JANUS coraz popularniejsze w Europie

Rozmowa z Pawłem Janusem, prezesem spółki Janus...

20-te urodziny marki illbruck w Polsce

20-te urodziny marki illbruck w Polsce

illbruck to marka z ponad 60-letnią tradycją klejenia i...

Związek POiD napędza rozwój branży

Związek POiD napędza rozwój branży

Związek POiD wraz z Partnerami kampanii „DOBRY...

Montaż stolarki – wczoraj i dziś

Montaż stolarki – wczoraj i dziś

Prawidłowy montaż okien i drzwi nie jest zadaniem...» Więcej na subportalu montaż