| Wyświetleń:799

ASTRA – HSE. Rodzaje bitów i ich zastosowanie

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

ASTRA – HSE. Rodzaje bitów i ich zastosowanie

fot. ASTRA

ASTRA – HSE. Rodzaje bitów i ich zastosowanie


ASTRA TRADE od kilkunastu lat jest producentem wysokiej jakości bitów i uchwytów magnetycznych oferowanych pod marką HSE.


Bity HSE produkowane są (w związku z dużymi wymaganiami klientów) głównie ze stali S2, dającej gwarancję wysokiej wytrzymałości i twardości minimum 60 HRC (stal CrV chrom-vanadium jest słaba i daje niskie twardości).

Ze względu na dokładność wykonania wybrano metodę produkcji bitów przez odkuwanie w specjalnych formach. Ta metoda daje możliwość dodatkowego zagęszczenia materiału, który po zahartowaniu jest nie tylko bardzo twardy, ale odporny na wibracje i skręcenia (znacznie bardziej niż bity produkowane w metodzie szlifowania).

Bit szlifowany                                                     Bit kuty
                                                                      
Oprócz bitów standardowych, produkowane są również bity pokryte azotkiem tytanu o oznaczeniu TIN. Te bity posiadają powłokę o twardości dziesięciokrotnie wyższej od stali hartowanej, ale jej grubość to tylko ok. 10 mikrometrów. Stąd bity te są znacznie trwalsze od standardowych i ocenia się ich trwałość na trzykrotnie wyższą.

                        Bit Ph2 TIN                                                   Bit Ph2 TORSION
                 
Dla zastosowań przemysłowych, szczególnie tam, gdzie używane są wkrętarki pneumatyczne, zaleca się z kolei używanie bitów typu TORSION. Dzięki specyficznemu przewężeniu stają się one odporne na skręcenia do 15°. W ten sposób chroni się bity przed ich złamaniem i uszkodzeniem mechanicznym, bo wkrętarki pneumatyczne nie posiadają sprzęgieł hamujących, tak jak ma to miejsce w przypadku wkrętarek akumulatorowych.

Nowością marki HSE są w tym roku bity Tx (gwiazdka T) w specjalnym „ciasnym” wykonaniu o oznaczeniu TXW, dzięki czemu bit nie „kiwa” się w gnieździe (jak ma to miejsce przy stosowaniu zwykłych bitów Tx) i nie wymaga stosowania uchwytu magnetycznego, nawet przy wkręcaniu wkręta w poziomie.


Bit TXW

Niezależnie od bitów o typowej długości 25 mm firma HSE produkuje również bity o zróżnicowanej długości 50, 70, 100, 125 i 150 mm.


Bit Ph 70

Dla maszyn specjalistycznych używanych w przemyśle samochodowym, fabrykach okien, fabrykach mebli i wielu innych produkowane są bity do tzw. zszywarek, powiązane często z adapterami do nich o różnej długości.


Bit Ph2 + M5


                                                     Adapter M5 x 175

Uzupełnieniem dla bitów są uchwyty magnetyczne, dające możliwość utrzymania wkrętów lub śrub w dowolnej pozycji, co ogromnie upraszcza czynności wkręcania jedną ręką. Uchwyt HSE Ø 11 mm to „mercedes” w swojej klasie, bo jest wykonany ze stali nierdzewnej, posiada pierścień osadczy dla bita, dzięki któremu bit nie wysuwa się przy wycofywaniu uchwytu, a średnica 11 mm daje gwarancję pracy bez jego pęknięcia przy wkręcaniu wkrętów o średnicy nawet 8 mm.
              

  UM 11

Dla ułatwienia pracy, przy której konieczna jest częsta wymiana bitów służą Uchwyty magnetyczne typu QUICK i QUICK +.


UM QUICKQUICK +

Wszystkie powyższe produkty HSE można będzie zobaczyć i przetestować podczas zbliżających się Targów FASTENER POLAND w Krakowie w dniach 8-9 października 2019 roku.

#bity, #produkcja_stolarki, #montaz_stolarki

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Montaż stolarki – wczoraj i dziś

Montaż stolarki – wczoraj i dziś

Prawidłowy montaż okien i drzwi nie jest zadaniem...

Wymień stolarkę z dofinansowaniem!

Wymień stolarkę z dofinansowaniem!

Dziś, 15 maja br. rusza nabór wniosków do programu...

Gala Budowlana Marka Roku i Champion Roku 2020 już 1 października

Gala Budowlana Marka Roku i Champion Roku 2020 już 1 października

Gala wręczenia nagród Budowlana Marka Roku 2020...

Mądry Polak przed szkodą, czyli inwestycja dobrze przemyślana

Mądry Polak przed szkodą, czyli inwestycja dobrze przemyślana

Warto znać ustawodawstwo budowlane i prawa konsumenta,...» Więcej na subportalu montaż