ISO-Chemie z Aalen podejmuje ekologiczną inicjatywę

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Peter Weis prezentuje ule, które stanęły na zielonym dachu siedziby firmy ISO-Chemie.

fot. ISO-Chemie

Peter Weis prezentuje ule, które stanęły na zielonym dachu siedziby firmy ISO-Chemie.


Zarząd firmy, Josef Deiß i dr Martin J. Deiß, przed nowo założonymi obiektami, hotelem dla owadów i dziką łąką

fot. ISO-Chemie

Zarząd firmy, Josef Deiß i dr Martin J. Deiß, przed nowo założonymi obiektami, hotelem dla owadów i dziką łąką

Przedsiębiorstwo rodzinne ISO-Chemie rozpoczęło ekologiczną ofensywę, o czym poinformowano w siedzibie firmy, w niemieckim Aalen. Firma produkująca pianki techniczne i energooszczędne systemy uszczelnień dla budynków zaprezentowała pakiet podjętych przez siebie, proekologicznych działań. Ich celem jest ochrona zagrożonych owadów, szczególnie pszczół, oraz promocja ochrony gatunków i bioróżnorodności.


Właściciele firmy ISO-Chemie, Josef Deiß i dr Martin Deiß, uczynili z podjętej inicjatywy zadanie dla kierownictwa i zainaugurowali szereg proekologicznych działań. Istotnego wsparcia udzielił im przy tym personel przedsiębiorstwa, obejmując patronat nad wieloma ekologicznymi projektami realizowanymi w siedzibie firmy. 

Dr Martin Deiß, prezes ISO-Chemie, powiedział: Wraz z podjętą przez nas inicjatywą bierzemy na siebie w sposób całkowicie pragmatyczny odpowiedzialność za życie przyszłych generacji. Położyliśmy przy tym nacisk na ochronę zagrożonych owadów. – Hotel dla owadów i dzikie łąki, które założyliśmy, mają pomóc owadom się rozmnażać i być źródłem pożywienia dla pszczół samotnic. Na zielonym dachu naszego firmowego budynku przy Röntgenstraße urządziliśmy pasiekę, nad którą patronat objął dyrektor ds. rozwoju, który pracuje również jako pszczelarz.


Od czasu powstania ISO-Chemie przed ponad 40 laty firma angażuje się w odpowiedzialne współistnienie z ludźmi i naturą. Wszystkie materiały i technologie stosowane do produkcji energooszczędnych systemów uszczelnień są sprawdzane pod kątem nieszkodliwości dla środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Firma ISO-Chemie bardzo wcześnie otrzymała certyfikat zgodności z międzynarodową normą zarządzania środowiskowego ISO 14001. System zarządzania środowiskowego polega na dobrowolnych działaniach przedsiębiorstw, mających na celu ciągłą poprawę sytuacji w zakresie ochrony środowiska. Jako jeden z czołowych producentów uszczelnień budowlanych, firma ISO-Chemie rozumie konieczność ciągłej redukcji zużycia energii i emisji CO2 nie tylko w odniesieniu do produkcji, ale i administracji. 

Dr Martin J. Deiß: Firma ISO-Chemie wprowadziła na rynek szereg energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań w zakresie uszczelnień, które po zastosowaniu w budynkach korzystnie wpłynęły na ich bilans energetyczny. Wszyscy razem przyczyniacie się do tego, że dzięki naszym uszczelnieniom zużycie energii w budynkach i innych obiektach jest znacząco redukowane.


Lwia część uszczelnień oferowanych przez ISO-Chemie opatrzona jest renomowanym znakiem GEV, przyznawanym tylko „wyjątkowo niskoemisyjnym“ produktom. Dzięki temu zarówno wykonawcy robót budowlanych, jak i inwestorzy mają pewność, że produkty te nie emitują do otoczenia żadnych niebezpiecznych substancji. Firma opracowała ponadto Deklarację ws. Produktów Ekologicznych, EPD (Environmental Product Declaration), obejmującą cały produkowany asortyment. Deklaracja EPD zawiera m.in. obszerny bilans skutków, jakie w środowisku wywołuje działalność produkcyjna. Ponadto informuje ona jej korzystnym wpływie na zużycie energii, a dzięki temu na ekobilans budynków.

#montaz_stolarki, #cieply_montaz, #uszczelnienia_okienne

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

ISO-Chemie GmbH

D-7343 Aalen, Germany
Röntgenstrasse 12
tel.: +4915142612977
tel.: +48718810048
Fax: +48718810049
e-mail: info@iso-chemie.pl
http://iso-chemie.pl/UDT dla elektrycznych manipulatorów jest obowiązkowy

UDT dla elektrycznych manipulatorów jest obowiązkowy

Od dłuższego czasu w branży okiennej krążyło wiele...

Klaus Fischer przekaże zamocowania na odbudowę Notre Dame

Klaus Fischer przekaże zamocowania na odbudowę Notre Dame

Prof. Klaus Fischer zobowiązał się do wsparcia...

PATRANS – produkcja stojaków drewnianych z dobrymi perspektywami

PATRANS – produkcja stojaków drewnianych z dobrymi perspektywami

PATRANS to młode przedsiębiorstwo na rynku zajmujące...

Grupa Selena z nowym Członkiem Zarządu

Grupa Selena z nowym Członkiem Zarządu

Rada Nadzorcza Selena FM S.A. w dniu 24 czerwca...

NyxoN – podwalina do montażu stolarki otworowej

NyxoN – podwalina do montażu stolarki otworowej

Podwalina NyxoN wykonana jest ze specjalnego materiału o...» Więcej na subportalu montaż