| Wyświetleń:373

Specjalista od uszczelnień budynków ISO-CHEMIE świętuje 40-te urodziny

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Siedziba ISO-Chemie

fot. ISO-Chemie

Siedziba ISO-Chemie


Wraz z pierwszym kryzysem energetycznym w połowie lat 70-tych utworzyło się tło, przy którym w roku 1977 założona została firma ISO-Chemie. Przedsiębiorstwo produkuje i sprzedaje wydajne energetycznie i zrównoważone ekologicznie rozwiązania uszczelnień budynków. 

Innowacyjne produkty uszczelniające rozwinięte zostały między innymi dla celów izolacji budynków – to zainspirowało założyciela firmy, Josefa Deiß, do nadania firmie obecnej nazwy. – Dziś, spoglądając w przeszłość, była to przełomowa decyzja, aby rozpocząć produkcję tworzyw z pianek miękkich dla oszczędnych energetycznie uszczelnień konstrukcji budynków –  mówi jego syn, Dr. Martin J. Deiß.

W 1983 r. w miejscu dzisiejszej siedziby na ulicy Röntgenstraße w Aalen osadzono kamień węgielny dla zakładu produkcyjnego oraz administracji, która z biegiem czasu stale była rozbudowywana. W roku 2002 firma ISO-Chemie w obszarze techniki uszczelnień  wykorzystała szansę przejęcia firmy Salamander Industrie Produkte GmbH oraz zintegrowania jej z siedzibą w Aalen. 

Dziś ISO-Chemie ze swoimi własnymi biurami sprzedaży oraz centrami logistycznymi w wielu krajach europejskich, jak np. Francja, Wielka Brytania, Włochy, Polska, Bałkany i Skandynawia, a także poprzez firmy partnerskie za oceanem, operuje na międzynarodowych rynkach. Obok obszaru działalności firmy w zakresie uszczelnień budynków, ważną rolę pełni także obszar technicznych tworzyw piankowych. – Stale chodzi nam o to, aby oferować innowacyjne idee i rozwiązania – odpowiada Dr. Martin J. Deiß na pytanie dotyczące wizji przedsiębiorstwa.

W obszarze uszczelnień budynków stawiano od samego początku historii firmy na rozwój wydajnych energetycznie oraz zrównoważonych ekologicznie rozwiązań uszczelniających. Jako że kwestie oszczędności energii i zrównoważonego rozwój są dziś aktualniejsze niż kiedykolwiek, wprowadzono na rynek całą gamę produktów przyjaznych środowisku do uszczelnień okien, fasad, budownictwa metalowego oraz drewnianego, jak również w zakresie ochrony antyogniowej oraz zintegrowanych systemów izolacji cieplnej.

ISO-Chemie stawia na najnowocześniejsze techniki produkcyjne, myślenie wizjonerskie oraz wieloletni know-how w dziedzinie technik uszczelnień. Ponadto, dzięki Wydziałowi Rozwoju, firma ISO-Chemie stara się stale być na rynku o krok przed innymi. Duża liczba patentów, które rozwinęło przedsiębiorstwo wraz z biegiem czasu, jest tego potwierdzeniem. Bogactwo idei oraz kompetencje to dwie właściwości, które szczególnie cenią Josef Deiß i Dr. Martin J. Deiß u swoich pracowników: Pracownicy to nasz największy potencjał – co do tego Prezesi są zgodni, dlatego bardzo ważne są dla nich stałe szkolenia oraz nowoczesne środowisko pracy.

ISO-Chemie deklaruje także świadomość odpowiedzialności ekologicznej. – Angażujemy się w pełni odpowiedzialne obchodzenie się z naszym środowiskiem, dlatego wprowadzamy oszczędne energetycznie i materiałowo procesy produkcyjne i zwracamy uwagę na stosowanie materiałów niezagrażających zdrowiu i mogących poddawać się recyklingowi. Przykładowo przetwarzamy tylko tworzywa piankowe bez zawartości FCKW oraz neutralne środowiskowo, które produkowane są zgodnie z najnowszymi wymaganiami środowiskowymi – wyjaśniają obaj Prezesi firmy.

Założyciel Josef Deiß oraz syn Dr. Martin J. Deiß prowadzą obecnie wspólnie, jako prezesi, firmę ISO-Chemie GmbH. Przedsiębiorstwo posiada certyfikację ISO 14001 oraz ISO 9001, a jej motto brzmi: „Use the blue technology“. 

#iso-chemie, #chemia_budowlana, #montaz, #uszczelnienia

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

ISO-Chemie GmbH

D-7343 Aalen, Germany
Röntgenstrasse 12
tel.: +4915142612977
tel.: +48718810048
Fax: +48718810049
e-mail: info@iso-chemie.pl
https://iso-chemie.pl/Stojaki marki JANUS coraz popularniejsze w Europie

Stojaki marki JANUS coraz popularniejsze w Europie

Rozmowa z Pawłem Janusem, prezesem spółki Janus...

20-te urodziny marki illbruck w Polsce

20-te urodziny marki illbruck w Polsce

illbruck to marka z ponad 60-letnią tradycją klejenia i...

Związek POiD napędza rozwój branży

Związek POiD napędza rozwój branży

Związek POiD wraz z Partnerami kampanii „DOBRY...

Montaż stolarki – wczoraj i dziś

Montaż stolarki – wczoraj i dziś

Prawidłowy montaż okien i drzwi nie jest zadaniem...» Więcej na subportalu montaż