| Wyświetleń:480

Selena inwestuje w Hiszpanii

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Selena Co SA – spółka odpowiedzialna za działalność zagraniczną Grupy Selena – objęła 51% udziałów w hiszpańskiej spółce Industrias Quimicas Löwenberg (Quilosa), zajmującej się produkcją i dystrybucją artykułów chemii budowlanej w Hiszpanii. Celem akwizycji jest wzmocnienie pozycji konkurencyjnej Seleny i Quilosy w Europie.

Industrias Quimicas Löwenberg (Quilosa) specjalizuje się w produkcji i dystrybucji artykułów chemii budowlanej, przeznaczonych do prac wykończeniowych i remontowych oraz do zastosowań przemysłowych. Firma działa od roku 1940 i jest jednym z liderów na rynku iberyjskim w zakresie sprzedaży uszczelniaczy oraz klejów, które produkowane są w jej fabryce, zlokalizowanej w Guadalajara w Hiszpanii.

Spółka prowadzi także działalność eksportową, która generuje ok. 25% obrotów. Istotnym źródłem przewagi konkurencyjnej hiszpańskiego przedsiębiorstwa, jest silna pozycja rynkowa marki Quilosa. W roku 2009 firma planuje sprzedaż na poziomie ponad 30 mln euro.

Objęcie przez Selenę większościowych udziałów w firmie Quilosa, ma na celu wzmocnienie pozycji Seleny oraz Quilosy w Europie, a także zwiększenie ich udziałów w rynku europejskim. Quilosa posiada ponad 60-letnie doświadczenie w produkcji uszczelniaczy i klejów, co pozwoli Selenie poszerzyć ofertę produktową i umocnić swoją pozycję jako dostawcy produktów dla przemysłu. Dodatkowe możliwości sprzedaży oferuje także rozbudowana sieć dystrybucyjna Quilosy, obejmująca głównie region półwyspu iberyjskiego. Spółka posiada licznych klientów przemysłowych i detalicznych, w tym sieciowe markety budowlane. Dzięki efektowi skali spodziewana jest też redukcja kosztów produkcji, w tym cen zakupu surowców dla całej Grupy Selena.Reklama

Inwestycja Seleny oznacza także istotne korzyści dla strony hiszpańskiej. Pozyskane przez Quilosę środki, w całości przeznaczone zostały na zwiększenie kapitału zakładowego, co znacznie wzmocni jej pozycję konkurencyjną i umożliwi dalszą ekspansję na rynku iberyjskim i międzynarodowym. Dzięki dostępowi do sieci sprzedaży Seleny, Quilosa uzyska znaczne możliwości rozwoju sprzedaży jej produktów w Europie Centralnej i Wschodniej.

Zarówno sieć sprzedaży, jak i oferta produktowa Quilosy oraz Seleny, są w dużej mierze komplementarne. Dotychczas obie firmy działały na odrębnych rynkach geograficznych. Dlatego inwestycja ta umożliwi uzyskanie efektów synergii w wielu obszarach, przyczyniając się do rozwoju dystrybucji, transferu technologii, poszerzenia oferty produktowej i optymalizacji zakupów obu firm.. Uważam, że rynek hiszpański ma już za sobą największe spadki i zakładam jego stopniową odbudowę. Spodziewam się też jego postępującej konsolidacji, ze względu na duże rozdrobnienie rynku i osłabienie mniejszych graczy w wyniku kryzysu ogólnoświatowego. Dlatego jest to bardzo dobry moment na połączenie sił z Quilosą powiedział Krzysztof Domarecki, prezes zarządu Selena FM SA, spółki kierującej działalnością Grupy Selena.

Zakup udziałów większościowych w spółce Industrias Quimicas Löwenberg , stanowi kolejny krok w realizacji strategii rozwoju Grupy Selena. W kwietniu 2009 roku Selena Co. nabyła 100% udziałów w rosyjskiej spółce Kvadro, zajmującej się dystrybucją pian poliuretanowych i uszczelniaczy w Rosji, a w 2008 roku dokonała akwizycji tureckiego producenta piany poliuretanowej do montażu okien i drzwi – firmy Polyfoam Yalitim Sanayi ve Tic Ltd., w której objęła 85% udziałów.

#chemia_budowlana

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Stojaki marki JANUS coraz popularniejsze w Europie

Stojaki marki JANUS coraz popularniejsze w Europie

Rozmowa z Pawłem Janusem, prezesem spółki Janus...

20-te urodziny marki illbruck w Polsce

20-te urodziny marki illbruck w Polsce

illbruck to marka z ponad 60-letnią tradycją klejenia i...

Związek POiD napędza rozwój branży

Związek POiD napędza rozwój branży

Związek POiD wraz z Partnerami kampanii „DOBRY...

Montaż stolarki – wczoraj i dziś

Montaż stolarki – wczoraj i dziś

Prawidłowy montaż okien i drzwi nie jest zadaniem...» Więcej na subportalu montaż