| Wyświetleń:597

Jak chwytak podciśnieniowy wpłynął na produkcję okien w firmie Biegus

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Gdy właściciel firmy Biegus, Pan Edward (ojciec obecnych właścicieli) rozpoczynał działalność w roku 1978, nie spodziewał się, że firma tak prężnie się rozwinie. Dzisiaj są dumni, że przez 40 lat udało im się rozwinąć produkcję okien. Na początku lat 90' firma zajmowała się produkcją schodów. Zdobytą wiedzę w rzemiośle artystycznym wykwalifikowani bracia wykorzystali do zmiany profilu działalności. 


W obecnych czasach na polskim rynku panuje silna konkurencja wśród producentów okien. Ponadto Polska jest cenionym i ważnym eksporterem okien w Unii Europejskiej. Firma Biegus także ma plany do rozszerzenia swojej działalności na rynek zachodni. 

» Na co stawia firma Biegus i jak udało im się funkcjonować w okiennym biznesie przez tyle lat?

Na początku działalności Biegus świadczył różnego typu usługi stolarskie. Następnie zaczął produkcję okien na potrzeby lokalnych klientów. Właściciele stawiają na dokładność i staranność. Początkowo wiele prac było wykonywanych ręcznie, ale by poprawić komfort pracy, wydajność, a przede wszystkim bezpieczeństwo pracowników, w 2017 roku został zakupiony chwytak podciśnieniowy. Rozbudowa hali produkcyjnej oraz zakup nowych maszyn sprawił, że wzrosła znacznie wydajnych pracowników, a samo przedsiębiorstwo prosperuje na wielu płaszczyznach znacznie lepiej.

» Jakie zmiany wprowadził chwytak podciśnieniowy? 

Przede wszystkim wzrosło bezpieczeństwo i komfort wykonywanej pracy. Zamiast 6 osób okno wieloskrzydłowe może przenosić jeden pracownik, a w tym czasie pozostali pracownicy mogą wykonywać inne zadania. Znacznie poprawiło się bezpieczeństwo pracy, bo już nikt nie obawia się o wypadki spowodowane dźwiganiem ciężkich okien. Ponadto urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze, wręcz intuicyjne. Okna są swobodnie obracane i przenoszone. Zainstalowany żuraw obrotowy z aluminiowym wysięgnikiem dodatkowo zwiększa obszar roboczy, na którym okno ma być przenoszone. 

Sam właściciel twierdzi: Zakup chwytaka przerósł wszelkie moje oczekiwania. Już nie musimy przenosić okien ręcznie. Praca jest wykonywana szybciej oraz wydajniej. To była najlepsza decyzja, jaką ostatnio podjąłem. 


Firma Biegus zakupiła kolejne urządzenie podciśnieniowe do montażu okien na zewnątrz. Nowy chwytak przyczyni się do rozszerzenia usług świadczących przez firmę – już nie tylko produkcja, ale i montaż okien będzie wykonywany precyzyjnie.  

#produkcja_stolarki, #transport_stolarki, #przenoszenie_stolarki, #chwytaki_podcisnieniowe

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Stürtz Polska automatyzuje proces sortowania szyb w firmie MATPLAST

Stürtz Polska automatyzuje proces sortowania szyb w firmie MATPLAST

Automatyzacja w dzisiejszych czasach nie jest już...

Profiline postawił na innowacyjne rozwiązania Stürtz

Profiline postawił na innowacyjne rozwiązania Stürtz

W miarę rozwoju firma inwestuje w coraz to nowsze...

Popularna linia tnąca do profili PVC SCARABEO SC65 już w ofercie Ultima

Popularna linia tnąca do profili PVC SCARABEO SC65 już w ofercie Ultima

SCARABEO to flagowy model w ofercie PERTICI wyprodukowany...

Wydajnie, ekonomicznie, z myślą o przyszłości

Wydajnie, ekonomicznie, z myślą o przyszłości

Zgodnie z mottem „We make material flow”, firma...

Smart Set Tools light – prosta i elastyczna produkcja okien i drzwi

Smart Set Tools light – prosta i elastyczna produkcja okien i drzwi

Firma Frezwid rozwija swój flagowy produkt – zestaw do...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni