5 najczęściej zadawanych pytań przed zakupem urządzenia podciśnieniowego Schmalz

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Chwytak próżniowy JumboErgo

fot. Schmalz

Chwytak próżniowy JumboErgo


Podnośnik do przenoszenia płyt Schmalz

fot. Schmalz

Podnośnik do przenoszenia płyt Schmalz

Manipulator próżniowy Schmalz

fot. Schmalz

Manipulator próżniowy Schmalz

Tuba ssąca

fot. Schmalz

Tuba ssąca

Decydując się na zakup chwytaka podciśnieniowego czy też podnośnika podciśnieniowego wspomagającego dźwiganie przedmiotów, przedsiębiorcom przed dokonaniem ostatecznej decyzji nasuwa się wiele pytań. Nic w tym dziwnego, bo inwestycja w nową maszynę lub urządzenie musi być przemyślana. Niesie to za sobą zmiany w funkcjonowaniu całego przedsiębiorstwa, począwszy od zwiększenia ergonomii pracy po reorganizację personelu itp. 


Klienci Schmalz zainteresowani zakupem chwytaka najczęściej mają pytania związane z bezpieczeństwem pracowników. Eksperci Schmalz przedstawiają i odpowiadają na kilka najpopularniejszych. 

1. Czy ładunek nie odpadnie od przyssawki?

Przed wyborem konkretnego urządzenia podciśnieniowego dokonujemy analizy, jakiego typu ładunki mają być przenoszone, z jaką częstotliwością, o jakiej wadze i rozmiarach, a następnie przeprowadzamy testy próbne albo w fabryce u klienta, albo w naszej siedzibie. Dokładnie sprawdzamy, czy ładunek może być uchwycony. Podnośniki i chwytaki Schmalz są nowoczesne oraz niezawodne w eksploatacji, jednak pod warunkiem, że są instalowane i utrzymywane wyłącznie przez wykwalifikowany personel. Jako producent oferujemy usługi instalacyjne. Nasi monterzy znają wszelkie zasady bezpieczeństwa dobrego montażu. Pracownicy obsługujący podnośnik czy też chwytak muszą odbyć szkolenie operatorskie. Ponadto do każdego urządzenia jest dołączona szczegółowa instrukcji obsługi. Z naszego doświadczenia wiemy, że nasze systemy są bezpieczne, gdyż do tej pory nie wydarzył się ani jeden wypadek przy pracy przy pomocy naszego urządzenia podciśnieniowego.

2. Jakie rodzaju ładunki może podnieść chwytak? Jaki jest maksymalny udźwig?

Za pomocą przyssawek możemy przenieść różnego typu przedmioty – np.: worki, kartony, blachy, drewniane deski, okna, płyty granitowe, kauczuk,  panele, skrzynki, beczki i wiele, wiele innych. Doradzamy, które rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w konkretnym zastosowaniu. Nie mamy jednoznacznych wytycznych co do udźwigów i wagi ładunków. Nasze systemy przenoszenia posiadają różne zakresy udźwigów, więc za pomocą podnośnika możemy przenieść zarówno worek ważący 50 kg, jak i (za pomocą innego modelu chwytaka) okno o wadze 500 kg. Wszystko zależy od zapytania, które kieruje do nas klient – np. jeśli dotyczy ono branży okiennej to doradzamy chwytaki podciśnieniowe z serii VacuMaster Window, natomiast jeśli przedsiębiorca szuka rozwiązania dla branży meblarskiej i mają być przenoszone płyty meblarskie to proponujemy podnośniki np. z serii JumboErgo. Ogromną zaletą firmy Schmalz jest różnorodność dostępnych modeli, co sprawia, że niemalże nie ma dla nas ładunków, których nie moglibyśmy uchwycić za pomocą podciśnienia. Nasza oferta cały czas jest rozbudowywana.

3. Czy trzeba mieć własne podciśnienie?

Nie trzeba. W naszej ofercie posiadamy wszelkiego typu pompy próżniowe i eżektory. Do każdego urządzenia jest dobierana odpowiednia pompa próżniowa. Nasi doświadczeni inżynierowie doskonale wiedzą, jakiego typu pompa będzie sprawdzała się przy danym zastosowaniu. Dodatkowo każdy z klientów może zakupić dmuchawę podciśnieniową, pompę próżniową czy model eżektora w zupełnie odrębnym  zamówieniu. Warto zaznaczyć, że nasza oferta to nie tylko podciśnieniowe systemy przenoszenia, ale także różnego typu przyssawki, chwytaki do robotyzacji, eżektory, komponenty podciśnieniowe, bloki podciśnieniowe. U nas klienci mogą zaopatrzyć się kompleksowo, bez szukania dodatkowych dostawców z dziedziny techniki podciśnieniowej.

4. Co w przypadku, kiedy będziemy chcieli rozbudowywać halę? Czy można przenieść żuraw? 

Jesteśmy świadomi, że przedsiębiorcy rozrastają się i rozbudowują fabryki. Wielokrotnie otrzymywaliśmy zapytania odnośnie możliwości przeniesienia żurawia lub zakupu dodatkowych podnośników podciśnieniowych. Udzielamy wskazówek jak najlepiej zwiększyć obszar roboczy. Oferujemy lekkie suwnice aluminiowe, których tory jezdne można wydłużać, dzięki temu możemy zwiększać obszar roboczy. Ponadto istnieje możliwość przeniesienia żurawia w inne miejsce. Wiąże się z tym demontaż oraz ponowny montaż na wyznaczonym obszarze. Innym rozwiązaniem może być także ruchoma płyta bazowa, na której umieszczona jest kolumna żurawia. Przy użyciu wózka widłowego lub wózka do palet może być przewieziona w inne miejsce. 

5. Co w przypadku usterki lub awarii podnośnika podciśnieniowego?

Nasze podciśnieniowe systemy przenoszenia z dużą pieczołowitością są montowane w Niemczech. Staramy się produkować nie tylko wysokiej jakości produkty, lecz również utrzymywać odpowiedni poziom jakości we wszystkich naszych procesach. Posiadamy zaplecze monterów i serwisantów, którzy w razie pojawienia się problemu przyjadą i pomogą usunąć usterkę. Podczas rozmowy telefonicznej jesteśmy w stanie pomóc usunąć drobne usterki. Sugerujemy, co może być przyczyną awarii – np. zabrudzony filtr. Klientom zdarza się zapominać o zaleceniach, które otrzymują wraz z całą potrzebną dokumentacją techniczną. Robimy wszystko, aby proces zamawiania części zamiennych odbywał się płynnie i szybko. Mamy na uwadze, aby jak w najkrótszym czasie wyeliminowywać przestoje powstałe z powodu unieruchomienia naszych urządzeń. W przyszłości planujemy rozbudowę działu serwisowego, aby jeszcze lepiej usprawnić

W naszej ofercie znajduje się wiele różnych rozwiązań, co więcej możemy modyfikować chwytaki tak, aby spełniały wszelkie kryteria klientów. Staramy się zawsze sprostać wszelkim oczekiwaniom naszych klientów. Chętnie odpowiadamy na każde pytanie związane z techniką podciśnieniową. Zachęcamy do kontaktu z naszym biurem – postaramy rozwiać wszelkie wątpliwości związane z zakupem podciśnieniowego systemu przenoszenia i nie tylko.  

#chwytaki_podcisnieniowe, #podnosniki_podcisnieniowe, #logistyka_produkcji, #przenoszenie_ladunkow

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Schmalz Sp. z o.o.

62-002 Suchy Las
Złotniki, Kobaltowa 4
tel.: 224604970
tel.: 224604970
e-mail: schmalz@schmalz.pl
http://www.schmalz.pl
https://www.facebook.com/schmalz.vakuumtechnik/FUTURE LOGISTICS = rozwiązania i technologie w logistyce

FUTURE LOGISTICS = rozwiązania i technologie w logistyce

Future Logistics to firma, która powstała z myślą o...

skai Woodec – imitacja drewna tak doskonała jak nigdy dotąd?

skai Woodec – imitacja drewna tak doskonała jak nigdy dotąd?

W przypadku skai Woodec efekty optyczne i dotykowe...

Nowa technologia zgrzewania Precision Line® od PREZ-MET®

Nowa technologia zgrzewania Precision Line® od PREZ-MET®

Prez-Met®, jeden z wiodących producentów maszyn i...

TWT, czyli narzędzia Made in Italy do produkcji stolarki drewnianej

TWT, czyli narzędzia Made in Italy do produkcji stolarki drewnianej

Na międzynarodowej scenie branży narzędzi do produkcji...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni