Narzędzia Skrawające TOOLS – bo obróbka materiałów jest prostsza z odpowiednimi narzędziami

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

TOOLS to przedsiębiorstwo z ponad 20-letnim doświadczeniem na polskim rynku narzędziowym, wytwarzające własne narzędzia i reprezentujące na prawach wyłączności innych, renomowanych europejskich producentów narzędzi. Zaprosiliśmy do rozmowy Jolantę Goldę, Członka Zarządu spółki TOOLS.

Pani Jolanto, jakie były początki spółki TOOLS?

Narzędzia Skrawające Tools działają na polskim rynku od 1993 roku, początkowo jako firma handlowa, reprezentująca renomowanych producentów narzędzi i oprzyrządowania. Od 2004 r. rozszerzyliśmy działalność i rozpoczęliśmy świadczenie usług serwisowych – profesjonalne ostrzenie i  re-powlekanie  obrotowych narzędzi z węglika spiekanego. Współpracę w zakresie nakładania powłok podjęliśmy z renomowaną firmą Oerlikon Balzers. W 2012 r. uruchomiliśmy własną produkcję profesjonalnych narzędzi katalogowych oraz specjalnych, wykonanych z monolitu węglika. Dzisiaj Tools to nowoczesna fabryka – budynek z inteligentną instalacją, stabilizującą temperaturę w strefie produkcji, wyposażona w nowoczesne szlifierki CNC i najwyższej klasy maszyny pomiarowe, z własną pracownią projektową CAD-CAM 2D i 3D. W siedzibie spółki znajdują się rozbudowany magazyn, dział B+R oraz dział kontroli jakości. Tools dysponuje rozbudowaną siecią handlową, funkcjonującą na terenie całej Polski.

Jaki asortyment, z waszej szerokiej oferty, dedykowany jest branży stolarki otworowej?

Dla użytkowników ploterów oraz centrów obróbkowych CNC powstała dedykowana linia narzędzi węglikowych PROCUTTER do obróbki materiałów nieżelaznych – zwłaszcza aluminium i tworzyw sztucznych, ale również gumy, miedzi czy materiałów  hybrydowych typu sandwich. Użytkownicy obrabiarek CNC mogą zaopatrzyć się u nas także w wysokiej klasy narzędzia do obróbki stali, żeliwa, materiałów utwardzonych, kompozytów oraz oprzyrządowanie maszyn (systemy modułowe, oprawki z dużą siłą zacisku – szczególnie polecane do operacji frezowania). 

Dlaczego warto wybrać wasze narzędzia? Sami je produkujecie?

Linia Procutter jest naszą własną produkcją – narzędzia produkujemy w siedzibie Tools w Siechnicach koło Wrocławia. Narzędzia posiadają specjalizowaną geometrię, umożliwiającą uzyskanie wysokiej wydajności proces obróbki oraz jego powtarzalność. Dzięki tej geometrii, siły generowane w procesie skrawania są znacznie niższe, co ma wpływ na trwałość ułożyskowania wrzeciona obrabiarki. Oprócz tego użytkownik uzyskuje redukcję kosztów poprzez możliwość stosowania wyższych parametrów i zwiększenie żywotności narzędzia. Narzędzia dostępne są natychmiast do odbioru lub wysyłki z magazynu Tools w Siechnicach.

Jako dużo rocznie wytwarzacie narzędzi? Jak wygląda kwestia serwisu?

Produkcja narzędzi katalogowych i specjalnych oraz regeneracja narzędzi to ponad 80 000 szt. narzędzi rocznie. Serwis, czyli ostrzenie i ponowne nakładanie powłoki, to istotny element naszej współpracy z klientami, przynoszący wymierne korzyści – narzędzie, przy kontrolowanym zużyciu ostrzy, może być ostrzone ponownie średnio trzykrotnie. Ostrzenie i re-powlekanie narzędzia umożliwia odtworzenie jego pierwotnych właściwości, a dzięki temu niweluje konieczność zakupu nowego. 

Czy można powiedzieć, że współczesna produkcja nowoczesnych okien i drzwi wymaga użycia bardziej zaawansowanych, specjalistycznych narzędzi?

Jak w każdej branży, także w branży stolarki okiennej liczy się w produkcji wysoka wydajność, jakość i możliwość redukcji kosztów. Stąd ciągłe poszukiwanie nowych, bardziej wydajnych, tańszych  i dostępnych rozwiązań – jak linia PROCUTTER. Dla najbardziej wymagających klientów oferujemy indywidualne rozwiązania narzędziowe, projektując narzędzia specjalne – włącznie z  wdrożeniem wyprodukowanego narzędzia u klienta.

Oferta narzędzi na rynku wydaje się szalenie bogata. Jak producenci mają się w niej odnaleźć?

Mamy ponad 20-letnie doświadczenie w obróbce skrawaniem – zwłaszcza w operacjach frezowania, służymy doradztwem i fachową pomocą w doborze narzędzi oraz zastosowaniu odpowiednich parametrów pracy. Do dyspozycji naszych klientów jest zespół doradców techniczno-handlowych, zespół konstruktorów oraz specjaliści ds. produktów. 

Czy w ostatnim czasie wprowadziliście jakieś nowości, ciekawostki, o których producenci mogliby nie wiedzieć?

Dedykowana linia do ploterów i centrów obróbkowych CNC jest naszą najnowszą propozycją – jest to nowość, oferowana od niedawna. Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami oferty w dziale promocje/nowości – na stronie www.toolswro.com.pl

Jakie macie plany na najbliższe miesiące?

Planujemy dalszy rozwój własnej linii Procutter, rozszerzając możliwe aplikacje naszych narzędzi.
Liczymy na wszelkie sugestie ze strony klientów, jakich narzędzi oczekują, w jakich obszarach związanych z gospodarką narzędziową możemy rozwiązać ich problemy.
#narzędzia skrawające, #obróbka materiałów, #wiertła, #tools, #

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Nowa technologia zgrzewania Precision Line® od PREZ-MET®

Nowa technologia zgrzewania Precision Line® od PREZ-MET®

Prez-Met®, jeden z wiodących producentów maszyn i...

TWT, czyli narzędzia Made in Italy do produkcji stolarki drewnianej

TWT, czyli narzędzia Made in Italy do produkcji stolarki drewnianej

Na międzynarodowej scenie branży narzędzi do produkcji...

ABM Jędraszek automatyzuje produkcję z FIMTEC Polska

ABM Jędraszek automatyzuje produkcję z FIMTEC Polska

Pabianicki producent stolarki, firma ABM Jędraszek,...

DOMKAT stawia na nowoczesne maszyny ELUMATEC

DOMKAT stawia na nowoczesne maszyny ELUMATEC

DOMKAT wzbogacił swój park maszynowy inwestując w dwa...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni