10 korzyści z podciśnieniowych systemów przenoszenia

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Eksperci Schmalz przedstawiają 10 korzyści dla pracowników i pracodawców płynących z zastosowania podciśnieniowych systemów przenoszenia.

1. Skrócenie czasu przenoszenia ładunków – za pomocą podciśnienia ładunek jest chwytany i przenoszony przez jedną osobę. W porównaniu do ręcznych prac transportowych, proces przenoszenia przebiega szybko, a co za tym idzie – więcej elementów może zostać przeniesionych w określonym czasie. Nieporęczne przedmioty, duże, o różnorodnych kształtach są delikatnie chwytane za pomocą przyssawki bądź chwytaka. Dużą zaletą tej metody jest zmniejszenie liczby uszkodzeń i zniszczeń transportowanych ładunków. 

2. Nawet bardzo ciężkie ładunki mogą być precyzyjnie uchwycone i przeniesione w odległe miejsce – długie belki, okna, drzwi, płyty metalowe, beczki, worki, deski, blaty to tylko przykładowe ładunki, które mogą być podniesione przez chwytak lub podnośnik. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych pasów do podnoszenia przedmiotów, wózków ręcznych, wózków z napędem własnym. Możliwość zainstalowania żurawia stacjonarnego lub suwnicy aluminiowej znacznie zwiększa obszar roboczy na hali produkcyjnej. Przykładowo ciężkie metalowe blachy mogą być przechylone i przeniesione przez jednego operatora. 

3. Zwiększenie bezpieczeństwa w zakładzie pracy – podciśnieniowe urządzenia podnoszące (zarówno chwytaki, jak i podnośniki) posiadają szereg zabezpieczeń, chroniąc przed nieszczęśliwymi wypadkami. Podciśnienie utrzymuje zawieszony ładunek i nie ma możliwości bezwładnego opuszczenia go np. na stopę lub bezpośrednio na posadzkę. Akustyczny dźwięk ostrzegawczy alarmuje, gdy ładunek jest źle zawieszony, w razie braku zasilania załącza się rezerwuar podciśnienia, a ponadto istnieje funkcja wyłączająca dopływ podciśnienia. Urządzenie podciśnieniowe może być zawieszone na ramieniu żurawia lub na suwnicy, co sprawia, że poprawia się organizacja ruchu na hali produkcyjnej.

4. Zaangażowanie mniejszej liczby pracowników w proces przenoszenia – w proces przenoszenia ciężkich przedmiotów jest zaangażowana mniejsza liczba osób, co umożliwia oddelegowanie pracowników do innych zadań. Zmniejsza się także rutynowość wykonywanych zadań. Co więcej, za pomocą urządzenia podciśnieniowego ładunki mogą być przenoszone zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Zatrudnienie osób po 50-tym roku życia stale rośnie, zatem zainstalowanie w przedsiębiorstwie systemu podciśnieniowego staje się powoli koniecznością.

5. Zminimalizowanie czasu postoju w związku z brakiem urazów pracowników – podczas ręcznego przenoszenia ciężkich przedmiotów istnieje znaczne ryzyko opuszczenia ładunku (siła ludzkich  mięśni ulega redukcji i bywa bardzo zdradliwa). Podciśnieniowe systemy przenoszenia wyeliminowują nieumyślne uszkodzenia ciała, dzięki czemu znacznie zmniejsza się liczba wypadków przy pracy. Nie trzeba dostosowywać ciężaru do wieku, predyspozycji człowieka, ogólnej dyspozycji w zakresie dnia roboczego oraz stanu zdrowia – chwytaki i podnośniki wyeliminowują tego typu problemy. 

6. Zmniejszenie rotacji pracowników – poprawa warunków pracy sprawia, że zatrudnieni pracownicy związują się dłużej z pracodawcą, dzięki czemu pracodawca nie musi przeprowadzać nowych procesów rekrutacyjnych ani inwestować w koszty związane z umieszczaniem ogłoszeniem o pracę. W dzisiejszej dobie pozyskanie pracowników jest bardzo czasochłonnym procesem.

7. Zmniejszenie przebywania pracowników na zwolnieniach lekarskich – zwiększenie bezpieczeństwa w pracy, zmniejszenie dźwigania ciężarów i ogólna poprawa warunków sprawia, że pracownicy rzadziej przebywają na zwolnieniach lekarskich. Problemy zdrowotne związane z bólami kręgosłupa czy też zwyrodnieniami w narządach ruchu są zminimalizowane, ponadto zmniejszeniu ulega występowanie chorób zawodowych.

8. Zwiększenie motywacji pracowników – wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań do firmy, takich jak podnośnik podciśnieniowy czy chwytak podciśnieniowy, wpływa korzystnie na wizerunek firmy, wskazując, że firma podąża za nowymi trendami i dba o bezpieczeństwo swoich pracowników.  Zwiększa się komfort wykonywanej pracy, a to sprawia, że zmniejsza się absencja w pracy. 

9. Zwiększenie ergonomii pracy – zorganizowanie ergonomicznego stanowiska znacznie wpływa na jakość wykonywanych zadań oraz ogranicza przeciążenia stawów powiązanych z wykonywaniem powtarzalnych czynności. Zwiększenie liczby przenoszonych ładunków przez jednego pracownika wpływa korzystnie na działanie całego przedsiębiorstwa. System podciśnieniowy optymalizuje prace przeładunkowo-transportowe, składowanie, załadunkowe, paletyzacji czy też depaletyzacji.

10. Budowa pozytywnego wizerunku pracodawcy dbającego o rozwój firmy i zdrowie pracowników –  zakup podciśnieniowego systemu do przenoszenia ładunków niesie ze sobą wiele korzyści. Dzięki niemu podnoszenie, przemieszczanie, obracanie i pozycjonowanie ciężkich, nieporęcznych gabarytowo ładunków staje się prostsze. Ręczne prace transportowe zostają wyeliminowane. Przedsiębiorca stosujący rozwiązania z dziedziny techniki podciśnieniowej stawia na innowacyjność, rozwój przedsiębiorstwa oraz bezpieczeństwo swoich pracowników. Dodatkowo zapewnia przestrzegania norm dźwigania ciężarów określonych przez przepisy BHP. 


#logistyka_magazynowa, #podnosniki_podcisnieniowe, #systemy_przenoszenia

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Schmalz Sp. z o.o.

62-002 Suchy Las
Złotniki, Kobaltowa 4
tel.: 224604970
tel.: 224604970
e-mail: schmalz@schmalz.pl
http://www.schmalz.pl
https://www.facebook.com/schmalz.vakuumtechnik/skai Woodec – imitacja drewna tak doskonała jak nigdy dotąd?

skai Woodec – imitacja drewna tak doskonała jak nigdy dotąd?

W przypadku skai Woodec efekty optyczne i dotykowe...

Nowa technologia zgrzewania Precision Line® od PREZ-MET®

Nowa technologia zgrzewania Precision Line® od PREZ-MET®

Prez-Met®, jeden z wiodących producentów maszyn i...

TWT, czyli narzędzia Made in Italy do produkcji stolarki drewnianej

TWT, czyli narzędzia Made in Italy do produkcji stolarki drewnianej

Na międzynarodowej scenie branży narzędzi do produkcji...

ABM Jędraszek automatyzuje produkcję z FIMTEC Polska

ABM Jędraszek automatyzuje produkcję z FIMTEC Polska

Pabianicki producent stolarki, firma ABM Jędraszek,...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni