Jak zapobiegać wypadkom przy pracy? - radzi firma Schmalz

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Podcisnieniowy system przenoszenia szkla

fot. Schmalz

Podcisnieniowy system przenoszenia szkla


Przyssawka do szyb - chwytak

fot. Schmalz

Przyssawka do szyb - chwytak

Podnośnik do załadunku na centrum obróbcze

fot. Schmalz

Podnośnik do załadunku na centrum obróbcze

Transport ręczny

fot. Schmalz

Transport ręczny

Wypadki przy pracy zdarzały się, zdarzają i niestety będą się zdarzać. Nie ma znaczenia czy jest to duże przedsiębiorstwo, mały zakład stolarski czy też zautomatyzowany zakład produkcyjny.

» Jak zatem zapobiegać wypadkom przy pracy? 

Wielu przedsiębiorców zastanawia się jak poprawić warunki pracy, aby do wypadków dochodziło jak najrzadziej. Firma Schmalz często doradza przedsiębiorcom jak prawidłowo przenosić ciężkie ładunki oraz jak nimi prawidłowo manipulować .

Zalecamy stosowanie chwytaków podciśnieniowych, dzięki którym transport ręczny nie jest tak uciążliwy dla człowieka. Dzięki naszym systemom przenoszenia dochodzi do mniejszej liczby wypadków związanych z uszczerbkami na zdrowiu. Eliminujemy powstawanie chorób związanych 

z układem ruchu, zmniejszamy bóle kręgosłupa, redukujemy urazy fizyczne spowodowane przenoszeniem ładunków zakończonych np. ostrymi krawędziami.
Według danych statystycznych GUS w I półroczu 2017 najwięcej wypadków miało miejsce 
w przetwórstwie przemysłowym – 12135 tys. W tym najwięcej w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją artykułów spożywczych - 2058 oraz w przedsiębiorstwach produkujących wyroby z metalu -1730. To właśnie między innymi do takich branż mamy dedykowane podciśnieniowe systemy przenoszenia.

Przyczyn powstawania wypadków przy pracy jest bardzo wiele, najczęstszym powodem jest nieprawidłowe zachowanie się pracownika - to aż 61% ( dane statystyczne GUS , I półrocze 2017), jednakże czy zawsze jest winny pracownik? A może to jednak nieprawidłowa organizacja pracy? Bądź brak odpowiednich narzędzi umożliwiających prostszą pracę? 

Jako firma, która produkuje systemy podciśnieniowe służące między innymi do bezpiecznego przemieszczania ładunków przyczyniamy się do wyeliminowywania niebezpiecznych wypadków podczas prac związanych z transportem ręcznym. Według danych statycznych 14,5% wypadków doszło właśnie podczas transportu ręcznego. 

Pracownicy często przenoszą ładunki, które są o wiele cięższe, co za tym idzie znacznie przekraczają normy dźwigania w ciągu dnia. Aby te normy były przestrzegane przedsiębiorcy często zgłaszają się do nas z prośbą o przedstawienia rozwiązania ułatwiającego pracę w zakładzie. Praktycznie nie ma takiej branży, w której nasze chwytaki, podnośniki podciśnieniowe, przyssawki nie miałyby zastosowania. 

Urządzenia podciśnieniowe z naszej oferty są dostosowywane do indywidualnych potrzeb danego przedsiębiorstwa, stosowane są w takich przemysłach jak szklarski, przemysł spożywczy, przemysł meblarski, przemysł chemiczny, logistyka itp.

» Co takiego daje zamocowanie suwnicy aluminiowej z podnośnikiem bądź postawienie żurawia obrotowego wraz z chwytakiem?

Przede wszystkim odciążamy pracowników, ponieważ odczuwalny ciężar podnoszonych ładunków jest minimalny. Pomagamy przenosić ciężkie blachy, okna, nieporęczne ładunki, deski, belki itd. Załadunek maszyn CNC, składowanie towarów na paletach, szklenie okien i wiele innych czynności wykonywanych jest za pomocą chwytaka obsługiwanego przez operatora. 

Ponadto szereg zabezpieczeń w naszych systemach sprawia, że pochwycony ładunek nie ma prawa odpaść od przyssawek, nigdy nie zdarzył się wypadek spowodowany zranieniem pracownika w wyniku pracy z naszymi urządzeniami podciśnieniowymi. Pomagamy przedsiębiorstwom dostosowywać się do przepisów BHP, ponieważ przyczyniamy się do przestrzegania norm dźwigania. 

W dzisiejszej dobie, gdzie co raz więcej pojawia się problemów związanych z zatrudnieniem pracowników warto pochylić się nad zastosowaniem systemów wspomagających transport ręczny. Nie tylko pomagamy zapobiegać wypadkom przy pracy, ale także sprawiamy, że rotacja pracowników znacznie jest mniejsza. 

Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty produktowej: www.schmalz.pl
#Schmalz, #chwytaki_podcisnieniowe, #przyssawki

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Schmalz Sp. z o.o.

62-002 Suchy Las
Złotniki, Kobaltowa 4
tel.: 224604970
tel.: 224604970
e-mail: schmalz@schmalz.pl
http://www.schmalz.pl
https://www.facebook.com/schmalz.vakuumtechnik/