ProfiLine konsekwentnie inwestuje w rozwiązania elumatec

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Fabryka ProfiLine z Szalejowa Górnego

fot. ProfiLine

Fabryka ProfiLine z Szalejowa Górnego


Centrum obróbcze nowej generacji elumatec SBZ 122/75.

fot. ProfiLine

Centrum obróbcze nowej generacji elumatec SBZ 122/75.

Fabryka ProfiLine z Szalejowa Górnego

fot. ProfiLine

Fabryka ProfiLine z Szalejowa Górnego

Producent z Szalejowa Górnego oferuje dopracowane systemy o wszechstronnych możliwościach, obejmujące m.in. okna, drzwi i fasady. Nieustannie poszerzając i ulepszając  asortyment, stara się dotrzymywać kroku największym producentom.


Liczne zapytania i  wzrost zamówień skłoniły firmę do podjęcia działań w kierunku rozwoju produkcji. Firma ProfiLine, ceniąc sobie zaufanie jakim darzy elumatec, zainwestowała w nagrodzone German Design Award 2018, centrum obróbcze nowej generacji elumatec SBZ 122/75. 

Centrum obróbcze SBZ 122/75 to kompaktowa, 5-osiowa maszyna  do obróbki profili aluminiowych, stalowych i z tworzywa sztucznego, unikalna w swojej klasie. Atutami nagrodzonego centrum elumatec są przede wszystkim: obróbka w 5 osiach, silne wrzeciono o mocy 7 kW, automatyczne pozycjonowanie docisków, a to wszystko zamknięte w kompaktowej obudowie  przy zachowaniu minimalnych gabarytów. Pomimo że SBZ 122/75 z dodatkowymi osiami A i C jest najbardziej zaawansowanym centrum z rodziny SBZ 122, nie powinno zabierać więcej miejsca niż centra 3-osiowe z tej samej serii. 

Wszystkie pięć osi może przesuwać się symultanicznie dzięki RTCP (Rotation Tool Centerpoint). Dzięki zastosowaniu dodatkowej  osi  C  możliwa  jest  czołowa  obróbka  od  lewej i prawej strony. Zastosowanie tarczy o średnicy 180 mm pozwala na wykonanie  wszystkich  niezbędnych nacięć i wycięć. Tarcza piły, za pośrednictwem automatycznego zmieniacza narzędzi pobierana jest przez wrzeciono i można ją pochylać w zakresie kątów od -120 do +120 stopni oraz precyzyjnie obracać w zakresie od -220 do +220 stopni. Możliwe jest ustawienie wszystkich kątów pośrednich. Dzięki zastosowaniu wrzeciona frezarskiego o dużej mocy 7 kW na centrum jest możliwe cięcie profili, ich frezowanie lub nacinanie gwintów. Co istotne, dzięki innowacyjnym napędom i sterownikom, umożliwia oszczędność energii do 30% w stosunku do poprzednich modeli.

Ta inwestycja stanowi  początek  rozwoju i automatyzacji działu aluminium, w którym producent dostrzega coraz większy potencjał. W przyszłym roku firma planuje budowę 1200 metrowej hali, w której stanie m.in. najnowocześniejsze centrum obróbczo-tnące do profili aluminiowych elumatec SBZ 628.
 
Warto wspomnieć, że spółka elumatec  zaprojektowała i dostarczyła maszyny do kompletnej linii PCW, która do dziś dostarcza 100 tyś okien rocznie do klientów ProfiLine. Pan Ruben Skrzypiec, właściciel firmy ProfiLine, zakłada ambitny cel zwiększenia wydajności zakładu o 100% w przyszłym roku, planując inwestycje, które w pełni zautomatyzują linię do PCW. W planie jest m.in. wdrożenie 6-osiowego robota do szklenia.

Jesteśmy profesjonalistami o bogatym doświadczeniu, a dzięki nowoczesnym technologiom możemy podjąć się realizacji wielu awangardowych projektów. Współpraca tylko z najlepszymi dostawcami gwarantuje sukces, dlatego stawiamy na wysokiej jakości materiały oraz ciągły rozwój technologii i kadr. W branży działamy już wiele lat i wiemy, że zawsze można kupić gotowy produkt, ale elastyczności i precyzji oferowanej przez elumatec nie znajdzie się nigdzie – podkreślił Pan Ruben Skrzypiec. 


Oferowane przez ProfiLine systemy okienne cieszą się uznaniem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ciekawy design i walory estetyczne w połączeniu z jakością sprawiają, że całość stanowi ciekawą propozycję dla inwestorów poszukujących nowych trendów w stolarce.

#automatyzacja_produkcji, #maszyny, #centra_obrobcze, #produkcja_stolarki

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Elumatec Polska Sp. z o.o.

62-300 Września
ul. Przemysłowa 10
tel.: 61 437 70 00
tel.: 61 437 70 00 wew. 24 - CZĘŚCI
tel.: 61 437 70 00 wew. 23 - SERWIS
Fax: 61 437 70 06
e-mail: biuro@elumatec.com.pl
http://www.elumatec.pl/
http://www.facebook.com/elumatecag/KNS inwestuje w dział aluminium z elumatec

KNS inwestuje w dział aluminium z elumatec

Decyzja o inwestycji w dział aluminium była podyktowana...

WEGOMA Polska automatyzuje produkcję w AIFO GROUP

WEGOMA Polska automatyzuje produkcję w AIFO GROUP

Wegoma Polska dostarczyła najnowsze przelotowe centrum...

ZOBAL ponownie decyduje się na współpracę z R&D Tech Sp. z o.o.

ZOBAL ponownie decyduje się na współpracę z R&D Tech Sp. z o.o.

ZOBAL to firma istniejąca już od 1995 roku,...

DOBROPLAST automatyzuje proces cięcia i obróbki profili z URBAN POLSKA

DOBROPLAST automatyzuje proces cięcia i obróbki profili z URBAN POLSKA

URBAN POLSKA dostarczył kolejną dużą maszynę...

P107 – nowe centrum obróbcze CNC od Ultima

P107 – nowe centrum obróbcze CNC od Ultima

P107 to najnowszy model centrum obróbczego CNC...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni