Wejdź do fabryki przyszłości – otwarcie Innovation Lab firmy Omron w Polsce

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Otwarcie Innovation Lab firmy Omron w Polsce

fot. Omron

Otwarcie Innovation Lab firmy Omron w Polsce


Otwarcie Innovation Lab firmy Omron w Polsce

fot. Omron

Otwarcie Innovation Lab firmy Omron w Polsce

Otwarcie Innovation Lab firmy Omron w Polsce

fot. Omron

Otwarcie Innovation Lab firmy Omron w Polsce

Otwarcie Innovation Lab firmy Omron w Polsce

fot. Omron

Otwarcie Innovation Lab firmy Omron w Polsce

18 października 2018 roku w Tychach otwarte zostanie pierwsze w Polsce laboratorium innowacji – Innovation Lab – firmy Omron. Dzięki w pełni zrobotyzowanym celom produkcyjnym i wsparciu specjalistów robotyków, producenci z różnych branż będą mieli możliwość zapoznania się z technologią firmy Omron. 


Innovation Lab ma za zadanie, możliwie wiernie, odtworzyć realia środowiska produkcyjnego i umożliwić opracowywanie i testowanie innowacyjnych aplikacji wspierających wizję inteligentnej i autonomicznej produkcji. 

Tychy w światowej czołówce


Inwestycja firmy Omron w laboratoria innowacji w całej Europie ma na celu zapewnienie obecnym i przyszłym Partnerom Biznesowym swobodnego dostępu do zaawansowanej infrastruktury technicznej. Dzięki temu zyskają oni możliwość pracy nad projektami przy wykorzystaniu w pełni funkcjonalnych cel zrobotyzowanych w środowisku zbliżonym do realiów zakładu produkcyjnego. Innovation Lab ma także zagwarantować środki niezbędne do transferu wiedzy podczas seminariów, warsztatów i praktycznych szkoleń, jak również zapewnić specjalistyczne wsparcie techniczne dla najbardziej zaawansowanych rozwiązań technicznych. Laboratorium jest ponadto doskonałym miejscem spotkań dla integratorów systemów, producentów maszyn i użytkowników końcowych, służącym wymianie doświadczeń i networkingowi.

Laboratorium innowacji Omron w Tychach ma stać się centrum innowacji dla nowoczesnego przemysłu. Zostało wyposażone w szereg nowoczesnych urządzeń, w tym w roboty przemysłowe różnych typów, systemy wizyjne i nowoczesne układy sterowania. Infrastrukturę techniczną z pewnością docenią inżynierowie automatycy, robotycy oraz programiści PLC. Innovation Lab jest również miejscem, które umożliwi dyskusje na temat produktywności, jakości oraz elastyczności produkcji. Z tego względu ambicją firmy Omron jest, aby również kadra menadżerska z sektora przetwórstwa przemysłowego była częstym gościem nowo otwartego laboratorium.
 
Otwarcie Innovation Lab odgrywa również istotną rolę w programie partnerskim firmy Omron. Integratorzy systemów i producenci maszyn mogą korzystać z laboratorium oraz wiedzy eksperckiej inżynierów Omron w celu opracowywania założeń prowadzonych projektów, przygotowywania projektów proof of concept, a także prowadzenia własnych testów i badań.

Nowy punkt na mapie technologii 


Z biznesowego punktu widzenia, otwarcie Centrum Innowacji w Tychach będzie ważnym krokiem w umacnianiu obecności firmy Omron w Polsce, Czechach i na Węgrzech. Ambicją firmy jest wspieranie rozwoju technicznego i gospodarczego regionu poprzez transfer wiedzy oraz ułatwianie dostępu do zaawansowanych rozwiązań robotyki i sterowania przemysłowego dla lokalnych fabryk i producentów maszyn. 

Oddziały Omron we Francji, Niemczech, Włoszech i Wielkiej Brytanii z powodzeniem prowadzą laboratoria innowacji. Innovation Lab w Tychach uzupełni sieć europejskich laboratoriów Omron. Dzięki takiemu podejściu, firma zapewnia nie tylko silną obecność na lokalnych rynkach, ale również umożliwia realizację międzynarodowych projektów, które są coraz bardziej typowe dla globalizującej się gospodarki światowej. 

Automatyka i robotyka w świecie Omron


Rozszerzenie oferty Omron o szeroką gamę robotów Adept stało się kamieniem milowym w rozwoju firmy. Unikalna koncepcja i-Automation, łącząca systemy sterowania oraz właśnie robotykę w jeden zintegrowany, inteligentny i interaktywny ekosystem służący automatyzacji, sprawiła, że Omron stał się liderem w zakresie kompleksowej obsługi nowoczesnej produkcji. Laboratoria Innowacji w całej Europie tworzą doskonałe środowisko do komunikowania światu koncepcji i-Automtion.

Omron chce aktywnie dzielić się z klientami wiedzą, doświadczeniem i rozwiązaniami. Laboratoria innowacji takiej jak Innovation Lab w Tychach są najlepszym miejscem do propagowania tych wartości. Otwarcie każdego nowego laboratorium to nie jednorazowa inwestycja. Jest to zobowiązanie firmy Omron, aby utrzymywać infrastrukturę laboratorium na najwyższym poziomie technologicznym, pozwalającym pozostawać na bieżąco z najnowszymi trendami. Dzięki temu InnovationLab w Tychach ma szanse stać się dobrze rozpoznawalnym punktem na mapie regionu, wśród wszystkich którym zależy na najwyższej jakość, wydajność i elastyczność produkcji.

#automatyzacja_produkcji, #robotyka, #InnovationLab

Zainteresowany? Poproś o ofertę!ALIPLAST dołącza do grona Partnerów FIMTEC-POLSKA

ALIPLAST dołącza do grona Partnerów FIMTEC-POLSKA

W tym roku do współpracy z FIMTEC-POLSKA dołączył...

Dni Otwarte HOMAG Polska

Dni Otwarte HOMAG Polska

HOMAG Polska zaprasza na trzy dni przepełnione...

Oklejarka OV401 – maszyna do zabezpieczania profili folią ochronną

Oklejarka OV401 – maszyna do zabezpieczania profili folią ochronną

Dla jednego ze swoich klientów Pan Krzysztof Proch...

Konferencja, pokaz, wycieczka i gala, czyli Dzień Otwarty Profix

Konferencja, pokaz, wycieczka i gala, czyli Dzień Otwarty Profix

Dzień Otwarty Profix każdego roku gromadzi wielu...

Nowy trend w łączeniu drewna na długość

Nowy trend w łączeniu drewna na długość

Od kilku już lat obserwujemy za granicą nowy trend dla...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni