Centrum obróbcze ACCORD 25 F/X z nowymi rozwiązaniami

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Accord 25 fx maszyna dedykowana do produkcji okien, drzwi, schodów.

fot. SCM GROUP

Accord 25 fx maszyna dedykowana do produkcji okien, drzwi, schodów.


Zobacz również:

oknoad

Dobry Montaż

Ekspert Stolarki


Zaciski pneumatyczny pozwalający na mocowanie ramiaków okiennych lub drzwiowych w zakresie 60-120 mm.

fot. SCM GROUP

Zaciski pneumatyczny pozwalający na mocowanie ramiaków okiennych lub drzwiowych w zakresie 60-120 mm.

Charakterystyka elektrowrzeciona pozwala na wydajną pracę z podwójnymi narzędziami.

fot. SCM GROUP

Charakterystyka elektrowrzeciona pozwala na wydajną pracę z podwójnymi narzędziami.

Dzieki asymetrycznej budowie elektrowrzeciona, możliwa jest obróbka elementu do 100  poniżej poziomu mocowania elementu.

fot. SCM GROUP

Dzieki asymetrycznej budowie elektrowrzeciona, możliwa jest obróbka elementu do 100 poniżej poziomu mocowania elementu.

Nowy magazyn narzędzi FAST 14 jest umieszczony w kabinie bezpośrednio przy elektrowrzecionie.

fot. SCM GROUP

Nowy magazyn narzędzi FAST 14 jest umieszczony w kabinie bezpośrednio przy elektrowrzecionie.

ACCORD 25 F/X jest nowym modelem CNC reprezentującym gamę maszyn do obróbki elementów stolarki budowlanej z litego drewna. Został zaprojektowany na potrzeby dzisiejszego rynku, spragnionego innowacji i nowoczesnych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo i warunki pracy operatorów. Choć maszyna miała swoją premierę w 2015 roku, to obecnie została znacznie zmodyfikowana względem modelu sprzed kilku lat. Warto przyglądnąć się jej dokładniej raz jeszcze.


Maszyna jest dedykowana dla małych i średnich przedsiębiorstw. Łączy w sobie prostotę użytkowania, wysoką wydajność i  dużą elastyczność przy niskim zużyciu energii. Jest doskonałą propozycją dla producentów okien, drzwi i schodów ze względu na charakterystyczne cechy wyposażenia. 

Stabilna konstrukcja bramowa w postaci łoża i ruchomego portalu z jednostkami roboczymi może być wyposażona w jedną z trzech wersji stołu roboczego: Start, Pilot lub Matic. Najciekawszą opcją jest w pełni automatyczne sterowanie stołem roboczym „MATIC” za pomocą Maestro (oprogramowanie SCM). Każda konsola i mocowania na nich umieszczone maja niezależny napęd sterowany z programu, co umożliwia przezbrojenie stołu w ciągu kilku sekund. Uzupełnieniem wyposażenia stołu roboczego są zaciski pneumatyczne pozwalające na mocowanie ramiaków okiennych lub drzwiowych w zakresie 60-120 mm oraz zacisk do mocowania elementów krótkich (nawet 175 mm mierzone wewnątrz czopu). Interesująca maksymalna grubość obrabianego detalu do 250 mm na ssawkach H=50 mm. Pozwala na zamocowanie dwóch narzędzi (prawe/lewe) na jednym uchwycie (przy ssawkach H=110 mm), co jest szczególnie przydatne podczas obróbki okien łukowych i wykonywaniu połączeń wielowczepowych.

Sercem maszyny jest najczęściej oferowana jednostka pięcioosiowa PRISMA KT lub KS. To 11 kW chłodzone cieczą eleketrowrzeciono o różnej charakterystyce zależnej od obrotów narzędzi. PRISMA KT to idealna propozycja dla stosujących narzędzia o dużych średnicach (np. czopujących), gdzie maks. moc uzyskuje się już na poziomie 9.000 rpm. Z kolei PRISMA KS to wysokoobrotowe elektrowrzeciono stosowane przy narzędziach o tradycyjnych średnicach. Maks. moc 11 kW uzyskuje się z od 15.000 rpm. Specyficzna geometria układu pozwala na zakres pochylenia 1800 +/- 100. Napęd elektrowrzeciona przekazywany jest za pośrednictwem przekładni pasowej, stąd – przy niesymetrycznej konstrukcji – może ono znacznie obniżyć swoją pozycję w stosunku do stołu roboczego. Maksymalną elastyczność i jakość wykończenia uzyskano dzięki zastosowaniu technologii BEL-TECH (Belt technology system), który do przekazywania napędu wykorzystuje przekładnie pasową, która redukuje drgania i nie przenosi ciepła z narzędzia do silnika. Takie rozwiązanie umożliwia też obróbkę w osi poziomej przy zmniejszonej przestrzeni.

Elektrowrzeciono może być uzupełnione przez głowicę wiertarską lub opatentowany agregat 4-osiowy BRC (boring/routing/cutting), który zapewnia bardzo sprawne i szybkie (niezależne od zasadniczego elektrowrzeciona) operacje związane z wymaganymi okuciami – kieszenie pod zamki, klamki, zawiasy itp.). Wszystkie operacje są realizowane za pomocą jednego agregatu. Nie tracimy czasu na wymianę narzędzia, co bezpośrednio wpływa na wzrost wydajności.  

TTS (Total Torque System)


Oś 5-osiowego elektrowrzeciona jest mechanicznie blokowana podczas obróbki pionowej, co zwiększa sztywność i żywotność agregatu. Jak tłumaczy dostawca, jakość wiercenia zapewniają innowacyjne wrzeciona RO.AX (Rotoaxial spindle technology), wprowadzone na rynek w 2012 roku, które charakteryzują się zerowym biciem osiowym i są najbardziej efektywny system dostępny dziś na rynku, zwiększający jakość i dokładność wymiarową (dowiedz się więcej o technologi RO.AX).

Do dyspozycji klientów, którzy wymagają znacznej ilości narzędzi na pokładzie maszyny, producent oferuje na 32-miejscowy łańcuchowy magazyn, który morze przechowywać narzędzia o maks. średnicy 350 mm.

Nowy magazyn narzędzi FAST 14


Accord 25 fx wyposażany jest aktualnie w listwowy, 14-pozycyjny magazyn narzędzi FAST 14, który jest umieszczony w kabinie bezpośrednio przy elektrowrzecionie. Takie rozwiązanie pozwala na szybką wymianę narzędzi nawet podczas przejazdów kabiny. Jak tłumaczy dostawca, jest to innowacyjne rozwiązanie, którego na darmo szukać w rozwiązaniach konkurencji. 

Nowe systemy bezpieczeństwa


SCM przykłada bardzo dużą wagę do bezpieczeństwa i ergonomii pracy. W maszynie Accord 25 fx zredukowano niesymetrycznie gabaryty kabiny, dzięki czemu, będąc w strefie parkowania, daje ona operatorowi pełny dostęp do stołu roboczego. Aby zachować bezpieczną odległość operatora od elektrowrzeciona, zastosowano ruchomy dystans, który wysuwa się, gdy operator wejdzie w strefę obróbki podczas pracy maszyny. Dystans ten jest wyposażony w wyłącznik krańcowy unieruchamiający kabinę w sytuacji kontaktu z operatorem (patent SCM). System bezpieczeństwa został opracowany w dwóch wersjach:

PROSPEED – system bezpieczeństwa, w którym przestrzeń robocza jest odizolowana przez fotokomórkę, która informuje maszynę o obecności operatora w jej pobliżu. Urządzenie może pracować z prędkością do 60 m/min, gdy operator jest poza strefą załadunkową. Gdy operator wejdzie w strefę załadunku – maszyna zwalnia, w przypadku kontaktu z operatorem zatrzyma się.

PRO SPACE – system bezpieczeństwa oferujący swobodny dostęp do maszyny. Większy dostęp do maszyny jest możliwy dzięki ograniczeniu prędkości przejazdów do max 25 m/min. To idealne rozwiązanie dla klientów dysponujących ograniczonym miejscem na hali produkcyjnej.

Accord 25 występuje w trzech wersjach wyposażenia stołu roboczego. Najprostsza wersja to stół w pełni obsługiwany ręcznie, w kolejnym kroku otrzymujemy pilot, który ułatwia ustawianie stołu i kontroluje prawidłową pozycje ssawek, chwytaków i belek. W wersji Matic Table wszystkie ssawki, chwytaki i belki posiadają własne niezależne silniki, które w sposób automatyczny przygotowują stół do obróbki, a nawet wykonują przechwyt lub przesuwają element podczas obróbki.

Nowy interfejs operatora


Nowy interfejs operatora pod nazwą Xilog Maestro to idealne narzędzia do programowania CNC. Jest to CAD/CAM system z wizualizacją 3D zarówno projektowanego detalu, jak i konfiguracji stołu roboczego. Xilog Maestro to łatwe i intuicyjne programowanie.

Maestro 3D – oprogramowanie dedykowane maszynom 5-osiowym dla obróbki przestrzennej.

Maestro WD – zaprojektowane specjalnie dla produkcji okien i drzwi, z biblioteką kształtów i indywidualnych detali wykończenia.

Maestro Pro View – symulator będący specyficznym narzędziem dla operatora, które pozwala sprawdzić zaprojektowany tor obróbki, wyeliminować kolizje oraz przewidzieć czas i koszty obróbki.

Accord 25 fx może być wyposażony w pakiet oszczędnego gospodarowania energią SAV€NERGY, o które zadbał producent Scm Group w postaci opcji dostępnej na życzenie. 

#centra_obrobcze, #obrobka_drewna, #produkcja_stolarki, #scm

Zainteresowany? Poproś o ofertę!skai Woodec – imitacja drewna tak doskonała jak nigdy dotąd?

skai Woodec – imitacja drewna tak doskonała jak nigdy dotąd?

W przypadku skai Woodec efekty optyczne i dotykowe...

Nowa technologia zgrzewania Precision Line® od PREZ-MET®

Nowa technologia zgrzewania Precision Line® od PREZ-MET®

Prez-Met®, jeden z wiodących producentów maszyn i...

TWT, czyli narzędzia Made in Italy do produkcji stolarki drewnianej

TWT, czyli narzędzia Made in Italy do produkcji stolarki drewnianej

Na międzynarodowej scenie branży narzędzi do produkcji...

ABM Jędraszek automatyzuje produkcję z FIMTEC Polska

ABM Jędraszek automatyzuje produkcję z FIMTEC Polska

Pabianicki producent stolarki, firma ABM Jędraszek,...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni