Konsekwentny rozwój SAPOR dzięki nowoczesnym rozwiązaniom elumatec

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Maszyny elumatec w fabryce SAPOR

fot. elumatec

Maszyny elumatec w fabryce SAPOR


Maszyny elumatec w fabryce SAPOR

fot. elumatec

Maszyny elumatec w fabryce SAPOR

Maszyny elumatec w fabryce SAPOR

fot. elumatec

Maszyny elumatec w fabryce SAPOR

Maszyny elumatec w fabryce SAPOR

fot. elumatec

Maszyny elumatec w fabryce SAPOR

SAPOR to rodzinna firma z ponad 25-letnią tradycją na polskim rynku. Na przełomie tego okresu, dzięki konsekwentnym działaniom w kierunku rozwoju, fabryka w Niepruszewie zyskała pozycję uznanego producenta okien z PCW i aluminium. 


Zarówno okna aluminiowe, jak i drzwi PVC produkowane przez firmę SAPOR cechują się klasyczną i tradycyjną stylistyką, przy jednoczesnej maksymalnej użyteczności. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, SAPOR od kilku lat sukcesywnie zmienia swoją technologię produkcji inwestując w nowoczesne, innowacyjne rozwiązania, które pozwalają nie tylko na zwiększenie wydajności, ale także znaczne poszerzenie oferty handlowej firmy.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu oraz wiedzy merytorycznej z zakresu produkcji okien, współpracujemy z najlepszymi dostawcami na rynku, co daje nam gwarancje sukcesu – podkreślił Dariusz Sapor, Właściciel firmy.


Tym razem producent z Niepruszewa wdrożył do produkcji nowoczesne i wydajne centra SBZ 616 i SBZ 609. Centrum do cięcia profili PCW SBZ 616 zostało wyposażone w tarczę 550 mm. Dzięki zastosowaniu serwomotoru umożliwia płynny obrót tarczy i dokładne cięcie pod dowolnym kątem w zakresie od -22,5° do +22,5°. Ponadto, co istotne, piła jest napędzana przez silnik o mocy 4 kW. Te wszystkie cechy sprawiają, że z wykorzystaniem centrum cięcia uzyskujemy precyzję i powtarzalność ciętych elementów. 

Dodatkowo linię produkcyjną wyposażono w najnowocześniejsze centrum do obróbki profili PCW elumatec SBZ 609. Jest to sprawdzone, wysokowydajne centrum do skręcania uzbrojenia, wiercenia i frezowania dociętych profili w produkcji okien, drzwi i elewacji ze wzmocnieniem stalowym. Budowa centrum przystosowana jest do dużych przekrojów profili i zoptymalizowanego procesu obróbki.

Ta wielogłowicowa, modułowa maszyna w sposób całkowicie automatyczny potrafi przygotować w ciągu zmiany produkcyjnej 130 j.o. włącznie z przykręceniem stalowych wzmocnień. Co ważne, dzięki opatentowanemu rozwiązaniu wyłączonego wkrętaka przed stacją obróbczą, maszyna pracuje w jednym cyklu produkcyjnym na dwóch sztabach profili. Zbrojenie stalą profilu z tworzywa sztucznego odbywa się w liniowym ciągu produkcyjnym, bez potrzeby przerywania go dodatkowymi operacjami, a praca operatora sprowadza się jedynie do nałożenia pociętych profili na stół podawczy i odebrania gotowych elementów, które są przekazywane do zgrzania.

Aby w pełni wykorzystać ich możliwości i wydajność, maszyny zostały rozstawione w układzie liniowym. Takie rozwiązanie daje możliwość uzyskania pełnej, oczekiwanej wydajności i zapewnia wysoką jakość produktu końcowego –wyjaśnił Waldemar Lis, Prezes Zarządu elumatec Polska. 


Specjaliści elumatec zaprojektowali układ liniowy względem oczekiwań producenta i jego doświadczeń pod kątem wykorzystania różnorodnych systemów profilowych i konstrukcji. Zastosowanie w układzie liniowym takich maszyn daje możliwość produkcji na wielu systemach. W dobie rosnącej konkurencji, zmieniających się warunków gospodarczych, przedsiębiorcy muszą wykazać się ogromną determinacją i konsekwencją w dążeniu do sukcesu. Ewaluacja i różnorodność systemów profilowych wymagają od producentów wzmożonej uwagi, zwielokrotnionej pracy i stosowania nowoczesnych rozwiązań zapewniających odpowiednią wydajność i wysoką jakość produktów końcowych.

Elastyczność produkcji, jaką gwarantują rozwiązania zaproponowane i dostarczone przez elumatec, otworzyła przed firmą SAPOR drzwi na rynki zagraniczne. Producent z Niepruszewa realizuje zlecenia m.in. do Francji, Szwecji, Danii, Włoch, Belgii, Holandii, Niemiec czy Szwajcarii.

#produkcja_stolarki, #stolarka_pvc, #maszyny, #elumatec, #sapor, #automatyzacja_produkcji

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Elumatec Polska Sp. z o.o.

62-300 Września
ul. Przemysłowa 10
tel.: 61 437 70 00
tel.: 61 437 70 00 wew. 24 - CZĘŚCI
tel.: 61 437 70 00 wew. 23 - SERWIS
Fax: 61 437 70 06
e-mail: biuro@elumatec.com.pl
http://www.elumatec.pl/
http://www.facebook.com/elumatecag/TWT, czyli narzędzia Made in Italy do produkcji stolarki drewnianej

TWT, czyli narzędzia Made in Italy do produkcji stolarki drewnianej

Na międzynarodowej scenie branży narzędzi do produkcji...

ABM Jędraszek automatyzuje produkcję z FIMTEC Polska

ABM Jędraszek automatyzuje produkcję z FIMTEC Polska

Pabianicki producent stolarki, firma ABM Jędraszek,...

DOMKAT stawia na nowoczesne maszyny ELUMATEC

DOMKAT stawia na nowoczesne maszyny ELUMATEC

DOMKAT wzbogacił swój park maszynowy inwestując w dwa...

Przedsiębiorstwo Jocz inwestuje w najnowsze rozwiązania elumatec

Przedsiębiorstwo Jocz inwestuje w najnowsze rozwiązania elumatec

Przedsiębiorstwo JOCZ, jako pierwszy producent w Polsce,...

Kolejne 6 robotów do kształtowego łączenia profili PVC trafi do EKO-OKIEN

Kolejne 6 robotów do kształtowego łączenia profili PVC trafi do EKO-OKIEN

Już w 2015 roku w EKO-OKNA w Kornicach stanął...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni