Eko-Okna automatyzują produkcję z elumatec

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Eko-Okna S.A. wdrożyły do produkcji najnowocześniejsze centrum do obróbki profili SBZ 628 opracowane i wyprodukowane w Mühlacker przez elumatec. To centrum najnowszej generacji, pozwalające na zoptymalizowanie i zautomatyzowanie wszystkich procesów obróbczych w aluminium.  

Przekonała nas koncepcja centrum SBZ 628, szerokie spektrum jego możliwości oraz pozytywne doświadczenie, jakie mamy do tej pory z elumatec. Inwestycja w tylko najlepsze, dostępne rozwiązania jest dziś gwarancją sukcesu! – wyjaśnia Sebastian Przewosnik, Szef Produkcji firmy Eko-Okna S.A. 

» Innowacyjna koncepcja 

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zastosowanym w tej maszynie, centrum wykonuje wszystkie możliwe obróbki w 4 osiach na różnych systemach profilowych z zachowaniem najwyższej precyzji w całym cyklu. Maszyna została wyposażona w 8 zespołów frezujących, które (wraz z opatentowanymi rozwiązaniami, takimi jak: ruchomy zacisk i chwytak przestawny) umożliwiają w pełni zautomatyzowaną obróbkę profili aluminiowych o najbardziej złożonym przekroju i długości do 10,5 m. Duże wymiary przepustu i stref przesuwu serwoosi pozwalają na elastyczną obróbkę profili o dużych przekrojach.  
Centrum SBZ 628
Dzięki chwytakowi, obracanemu o 360°, profile są obrabiane w różnych układach mocowania. Obracana o 180° tarcza piły o dużej średnicy 550 mm umożliwia płynne cięcia kątowe oraz nacięcia i podcięcia ryglowo-słupkowe. Profil może być nacinany z trzech stron oraz istnieje możliwość zacinania obu końcówek profilu. – Te wszystkie zalety sprawiają, że centrum elumatec SB 628 jest wyjątkowe i niezastąpione w produkcji ślusarki aluminiowej. Dążymy do ciągłego ulepszania oferowanych przez nas urządzeń, nieustannie szukamy nowych, innowacyjnych  rozwiązań, które z pełnym przekonaniem proponujemy naszym klientom – nadmienia Maciej Opala, Kierownik Projektów Strategicznych elumatec Polska Sp. z o.o. 

» Nowoczesność w połączeniu z tradycją 

Przy wsparciu ze strony elumatec, na przestrzeni kilku lat fabryka w Kornicach przeszła rewolucję w zakresie organizacji produkcji okien i drzwi z tworzywa sztucznego. Wdrożenie inteligentnych rozwiązań oraz zautomatyzowanie procesów pozwoliły na zwiększanie potencjału produkcyjnego przy jednoczesnym podniesieniu jakości oferowanego asortymentu. Warto podkreślić, że producent z Kornic osiąga imponującą wydajność sięgającą 5,5 tysiąca okien dziennie i planuje kolejne wzrosty, kładąc duży nacisk na rozwoju działu aluminium.

Łączymy wieloletnie doświadczenie z systematycznym testowaniem nowych rozwiązań. Jesteśmy dumni z tego, że możemy dostarczyć naszym klientom produkty najwyższej jakości, a także o wyjątkowych walorach estetycznych, a dzięki wykorzystaniu SBZ 628 jesteśmy w stanie sprostać najtrudniejszym i najbardziej skomplikowanym zadaniom stawianym przez rynek – wyjaśnia Łukasz Kucharczyk, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu firmy EKO-OKNA S.A. 

» Profesjonalizm i zaufanie podstawą dobrej współpracy 

Eko-Okna od prawie 10 lat współpracuje z firmą elumatec w zakresie powiększania swojego parku maszynowego. Do tej pory elumatec wyposażył fabrykę w Kornicach w około 80 maszyn, w tym prawie połowę stanowią centra obróbcze do PCW serii 6xx, a także wiele centrów 3 i 4-osiowych do aluminium. Dalsza współpraca rozwija się w zakresie ekspansji produkcji stolarki PCW oraz w kierunku automatyzacji produkcji ślusarki aluminiowej, w którym Eko-Okna dostrzegają ogromny potencjał. Inwestycja w SBZ 628 i ogromny wachlarz możliwości, jakie oferuje centrum, to klucz do realizacji celu związanego z rozwojem działu aluminium.

Polskie przedsiębiorstwa produkcyjne zaczynają wkraczać w nową erę tzw. przemysłu 4.0. Konieczne staje się wdrożenie technologii, które pomogą w przyspieszeniu tempa i ulepszeniu jakości produkcji przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Producenci zdeterminowani są do podejmowania decyzji o inwestycjach w kierunku automatyzacji i zastosowania najnowszych rozwiązań technicznych oraz technologicznych w połączeniu z nowoczesnym systemem zarządzania produkcją. Eko-Okna są idealnym przykładem przedsiębiorstwa, które prężnie działa, wyróżniając się imponująco dynamicznym rozwojem. Stanowi bez wątpienia godny wzór do naśladowania i potencjalną inspirację, którą mogą kierować się przedsiębiorcy. 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Elumatec Polska Sp. z o.o.

62-300 Września
ul. Przemysłowa 10
tel.: 61 437 70 00
tel.: 61 437 70 00 wew. 24 - CZĘŚCI
tel.: 61 437 70 00 wew. 23 - SERWIS
Fax: 61 437 70 06
e-mail: biuro@elumatec.com.pl
http://www.elumatec.pl/
http://www.facebook.com/elumatecag/TWT, czyli narzędzia Made in Italy do produkcji stolarki drewnianej

TWT, czyli narzędzia Made in Italy do produkcji stolarki drewnianej

Na międzynarodowej scenie branży narzędzi do produkcji...

ABM Jędraszek automatyzuje produkcję z FIMTEC Polska

ABM Jędraszek automatyzuje produkcję z FIMTEC Polska

Pabianicki producent stolarki, firma ABM Jędraszek,...

DOMKAT stawia na nowoczesne maszyny ELUMATEC

DOMKAT stawia na nowoczesne maszyny ELUMATEC

DOMKAT wzbogacił swój park maszynowy inwestując w dwa...

Przedsiębiorstwo Jocz inwestuje w najnowsze rozwiązania elumatec

Przedsiębiorstwo Jocz inwestuje w najnowsze rozwiązania elumatec

Przedsiębiorstwo JOCZ, jako pierwszy producent w Polsce,...

Kolejne 6 robotów do kształtowego łączenia profili PVC trafi do EKO-OKIEN

Kolejne 6 robotów do kształtowego łączenia profili PVC trafi do EKO-OKIEN

Już w 2015 roku w EKO-OKNA w Kornicach stanął...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni