Maszyny SOUKUP – innowacyjne podejście do produkcji okien

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży drewnianej stolarki okiennej połączone z innowacyjnym podejściem do produkcji maszyn stoją za sukcesem firmy SOUKUP. Maszyn tej marki znajdują uznanie nie tylko w oczach rodzimych producentów stolarki otworowej z Czech, ale również np. z Wielkiej Brytanii, USA, a nawet Australii.

Wielu twierdzi, że rynek maszyn do produkcji okien drewnianych jest już w Polsce „poukładany" i nie ma na nim miejsca dla nowego producenta. My jesteśmy innego zdania, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z Czechami – mówi Tomasz Glajcar, właściciel firmy MTM Maszyny, przedstawiciela SOUKUP na Polskę, który ma duże doświadczenie we wprowadzaniu nowych marek maszyn na polski grunt. – Przede wszystkim stoją za nami innowacyjne rozwiązania, unikatowe na skalę europejską oraz jakość oferowanych maszyn, dlatego mamy pewność, że oferowane produkty spełniają nawet najbardziej wyśrubowane oczekiwania klientów – dodaje. 

» Indywidualne nastawienie

Od początku istnienia filozofią marki SOUKUP jest ukierunkowanie na indywidualne potrzeby producentów połączone z wysoką wydajnością oferowanych maszyn. SOUKUP sam wyszedł od produkcji okien, dlatego dobrze zna potrzeby producentów drewnianej stolarki okiennej. Impulsem do rozpoczęcia własnej produkcji był brak na rynku maszyn w pełni spełniających założone zapotrzebowanie. 

Od 2006 roku, gdy SOUKUP wyprodukował swoje pierwsze centrum do okien o nazwie WIZARD, maszyny tego czeskiego producenta trafiły do wielu zakładów na całym świecie – zarówno do tych mniejszych (CRAFTER, o wydajności ok. 20 okien), jak i dużych, produkujących duże serie (np. WIZARD 4L o wydajności do 60 okien na zmianę).

» Unikatowe rozwiązania

Tym, co wyróżnia maszyny i technologie SOUKUP, to unikatowe na rynku innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich jest elementowa metoda produkcji. Dzięki wyposażeniu maszyny w obustronne jednostki frezujące, nie ma potrzeby późniejszej obróbki obwiedniowej. Dodatkowo umiejscowienie lewej głowicy „na wejściu" maszyny zapewnia stabilność materiału i niezwykłą precyzję obróbk – tłumaczy Tomasz Glajcar. – Unikatowe na skalę światową są rozwiązania stosowane przez SOUKUP do produkcji okien brytyjskich. System „HORN", zastosowany w trakcie podstawowego cyklu przejścia elementów przez maszynę, eliminuje konieczność późniejszej ręcznej obróbki elementu na frezarce dolnowrzecionowej – dodaje Pan Tomasz.
Wizard Drillex
Innowacyjne jest również podejście do procesu produkcji. Oprogramowanie WINCREATOR 2017 to kompletny program kontroli produkcji, wykorzystujący dane utworzone w biurze w komputerze PC i eksportowane do wszystkich maszyn (nie tylko centrum, ale także pilarki czy wiertarki itd.). Operatorzy nie muszą wprowadzać danych ręcznie, bo pracują z danymi zdalnie wysłanymi z biura. Poszczególne części są oznakowane drukowanymi etykietami, a etap obróbki jest monitorowany w systemie sterowania maszyn.

Ofertę uzupełniają maszyny „towarzyszące", takie jak prasy i stoły montażowe, pilarki, wiertarki czy profilarki do łuków. 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!TWT, czyli narzędzia Made in Italy do produkcji stolarki drewnianej

TWT, czyli narzędzia Made in Italy do produkcji stolarki drewnianej

Na międzynarodowej scenie branży narzędzi do produkcji...

ABM Jędraszek automatyzuje produkcję z FIMTEC Polska

ABM Jędraszek automatyzuje produkcję z FIMTEC Polska

Pabianicki producent stolarki, firma ABM Jędraszek,...

DOMKAT stawia na nowoczesne maszyny ELUMATEC

DOMKAT stawia na nowoczesne maszyny ELUMATEC

DOMKAT wzbogacił swój park maszynowy inwestując w dwa...

Przedsiębiorstwo Jocz inwestuje w najnowsze rozwiązania elumatec

Przedsiębiorstwo Jocz inwestuje w najnowsze rozwiązania elumatec

Przedsiębiorstwo JOCZ, jako pierwszy producent w Polsce,...

Kolejne 6 robotów do kształtowego łączenia profili PVC trafi do EKO-OKIEN

Kolejne 6 robotów do kształtowego łączenia profili PVC trafi do EKO-OKIEN

Już w 2015 roku w EKO-OKNA w Kornicach stanął...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni