LGF CNC MASZYNY – nowe i używane maszyny prosto z Włoch

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

LGF CNC oferuje nowe i używane maszyny z Włoch do obróbki PVC, aluminium i drewna. Zapewnia przeglądy techniczne, naprawy, serwis interwencyjny oraz wymianę zużytych podzespołów. O szczegóły działalności wypytaliśmy Sławomira Stasiaka, właściciela firmy LGF CNC MASZYNY.

Jak powstał pomysł na firmę LGF CNC MASZYNY?

Pomysł na ostateczny kształt firmy przyniósł nasz pierwszy klient. Szukał solidnych maszyn produkcyjnych z wiarygodnego źródła, z dobrej fabryki, która produkuje profesjonalne urządzenia za przystępną cenę. W 1997 roku nie było jeszcze tylu obrazków, a nawet linków do filmów w szybkiej wyszukiwarce, a Internet dopiero raczkował i mało kto na nim polegał. Liczyła się wiarygodność, rzeczowa oferta, kosztorys dostawy maszyn i czas ich realizacji. Jak to później zweryfikował czas, byłem właściwym człowiekiem we właściwym miejscu, bo z takich właśnie ludzi rynek wybiera swoich głównych aktorów na wirującej scenie ofert i realizacji.

Mieszkałem wtedy we Włoszech i z racji mojej ciekawości bywałem na wielu targach oraz składałem wizyty w wielu włoskich fabrykach. Zadawałem pytanie sam sobie: co może się kryć za murami tak nowocześnie wyglądających fabryk? Siłą rzeczy poznałem wiele włoskich fabryk maszyn i z czasem nauczyłem się unikać tych, które tylko udawały, że są poważne. Włosi są z natury narodem otwartym, a Polacy w latach 90-tych kojarzyli się im wyłącznie z samymi pozytywami. Nie było żadnych problemów, aby wejść do środka ich fabryk i zapoznać się ich ofertami. Tak powoli zdobywałem wiedzę o ofercie maszyn dla polskich przedsiębiorstw i z tym wyszedłem do polskich klientów.

I jak wyglądały początki działalności firmy?

Nie były łatwe. Właśnie kończyłem studia na Uniwersytecie we Florencji, więc byłem przyzwyczajony do ciągłego podróżowania między Polską a Włochami. Przebywanie w drodze nie dokuczało mi zatem zbytnio. Trudności wynikały raczej z nieuczciwego podejścia do zamówień ze strony trudnych z natury klientów, braku właściwie przygotowanej infrastruktury pod montaż zamówionych urządzeń, obarczaniem naszej firmy kolejnymi obowiązkami, które wcale nie wynikały z zapisów umowy itd. Na szczęście takich przypadków nie było zbyt wiele, dlatego pomysł na dostawy maszyn z Włoch do Polski przetrwał i z powodzeniem nadal się rozwija. 

Optymizm i chęć do pracy pomagają pokonać każdą trudność, która staje przed każdym początkującym przedsiębiorcą. Po dwudziestu latach mogę powiedzieć, że surowe warunki początków pracy na swoim są pierwszą bramką, przez którą nie każdy może przejść i podążać dalej własną drogą, którą wytycza rynek, a nie własne przekonania. Sztuką jest odgadnąć to, co przyniesie w produkcji rozwój przemysłowy i przewidzieć pojawienie się nowych materiałów w cyklu produkcyjnym. Albo się podążą za głównymi trendami w gospodarce światowej, albo spada się na podrzędne miejsce.

Jakie zatem cechy są kluczowe w tej branży?

Wytrwałość i znajomość własnej roboty. To przede wszystkim. Jednak, pod żadnym pozorem, nie wolno się zrażać chwilowymi niepowodzeniami, które w dłuższej perspektywie są tylko krótkim kursem na drodze do tego, by firma była jeszcze bardziej wiarygodna, elastyczna i rzetelna. Aby sprostać wymogom współczesnego rynku, należy być dobrym mechanikiem, znać polski i włoski język techniczny opisujący pracę różnych maszyn i ich podzespołów. Bez tego nie można nawet marzyć o dostawach.

Jakie maszyny stanowią podstawę oferty i co je wyróżnia?

Po wielu latach możemy zrobić taką drabinę głównych produktów dostaw na rynek polski. Przede wszystkim są to pionowe pilarki do rozkroju płyt Alucobond, HPL, płyt z tworzyw sztucznych; piły do rozkroju płyt wykończeniowych, tzw. płyt cementowo-wiórowych, czyli trudne w obróbce płyty budowlane o wielostronnym zastosowaniu, które charakteryzują się gładką lecz niemiłosiernie twardą powierzchnią. Dostarczamy pilarki pionowe do cięcia płyt z drewna, MDF OSB i płyt wiórowych. Dostarczamy i montujemy w Polsce pionowe centra obróbcze do frezowania CNC, piły do cięcia profili z alu, PVC, piły taśmowe i maszyny do obróbki formatek z pleksy.

Z jakich korzystacie dostawców? Do kogo trafiają wasze maszyny?

G.M.C. z Carpi koło Modeny – uznany producent pił pionowych i centrów pionowych CNC do rozkroju i frezowania płyt; ACM z Novellara (Reggio Emilia) – producent pił tarczowych i pił taśmowych do rozkroju drewna i drewnopochodnych; Oemme z Ferrary – producent pras pneumatycznych oraz pił do alu i obrabiarek do profili z alu/PVC.; Codema z Mediolanu – producent szlifierek i giętarek do płyt z pleksy; Fravol z Vigonza koło Padwy – producent okleiniarek; De Stefani – producent szlifierek do wąskich krawędzi płyt i ramiaków; Balestrieri z Pesaro – producent dwugłowicowych pił z bocznym wierceniem oraz frezowaniem wzdłużnym w ramiaku; Belotti z Susio koło Bergamo – centra obróbcze do aluminium, stali i tworzysz sztucznych. Do dnia 15.02.2017 r. naszym dostawcą była również fabryka maszyn LGF z Villa Verucchio koło Rimini – producent maszyn do stolarki otworowej alu i PVC.

Nasza oferta skierowana jest do każdego przedsiębiorcy, który poważnie myśli o rozwoju własnej firmy, który nie boi się nowych wyzwań i pragnie uzbroić swoich pracowników w najlepsze urządzenia dostępne na rynku maszynowym.

Jak Wam minął 2016 rok?

To był bardzo dobry rok. Pojawiło się bardzo dużo nowych materiałów do obróbki na rynku, więc producenci poszukiwali odpowiednich maszyn, które sprostają nowym wyzwaniom technologicznym. My takie maszyny posiadamy w naszej ofercie, gdyż zawsze jesteśmy na czasie z bieżącymi technologiami, zawsze kręcimy się po różnych targach i rozmawiamy z firmami o ich rzeczywistych potrzebach maszynowych. To jest klucz do sukcesu.

Jakie macie plany na przyszłość?

Robić swoje. Wybiegać myślą do przodu i dostarczać najbardziej zaawansowane technologicznie maszyny i urządzenia, tak aby polskie produktu mogły z powodzeniem zdobywać nowe rynki światowe. Dlatego też nasze dostawy maszyn są zawsze objęte gwarancją i serwisem pogwarancyjnym. W przypadku jakichkolwiek awarii realizujemy bezpośrednie dostawy z fabryk części zamiennych. Aby zapewnić ciągłość produkcji naszych klientów, dbamy o dostępność niezbędnych części zamiennych. Dzięki innowacyjnemu zarządzaniu zasobami magazynowymi, większość części dostępna jest bezpośrednio w Polsce, czyli od ręki. Nasza firma dostarcza części zamienne do maszyn przez cały okres ich eksploatacji. Ostatnio zgłosiła się do nas firma Yawal, która od 19 lat użytkuje piłę do cięcia wahadłowego profili z alu – Numia produkcji LGF. W przeciągu jednego dnia klient uzyskał pełna identyfikację maszyny oraz kosztorys podstawowego serwisu technicznego.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

E-MASZYNY CNC

80-542 Gdańsk
ul. Oliwska 85
tel.: + 48 513 121 622
tel.: +48 58 710 06 37
e-mail: LgfCNC@gmail.com
http://WWW.LGF.COM.PL
http://www.e-maszynycnc.plTWT, czyli narzędzia Made in Italy do produkcji stolarki drewnianej

TWT, czyli narzędzia Made in Italy do produkcji stolarki drewnianej

Na międzynarodowej scenie branży narzędzi do produkcji...

ABM Jędraszek automatyzuje produkcję z FIMTEC Polska

ABM Jędraszek automatyzuje produkcję z FIMTEC Polska

Pabianicki producent stolarki, firma ABM Jędraszek,...

DOMKAT stawia na nowoczesne maszyny ELUMATEC

DOMKAT stawia na nowoczesne maszyny ELUMATEC

DOMKAT wzbogacił swój park maszynowy inwestując w dwa...

Przedsiębiorstwo Jocz inwestuje w najnowsze rozwiązania elumatec

Przedsiębiorstwo Jocz inwestuje w najnowsze rozwiązania elumatec

Przedsiębiorstwo JOCZ, jako pierwszy producent w Polsce,...

Kolejne 6 robotów do kształtowego łączenia profili PVC trafi do EKO-OKIEN

Kolejne 6 robotów do kształtowego łączenia profili PVC trafi do EKO-OKIEN

Już w 2015 roku w EKO-OKNA w Kornicach stanął...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni