URBAN POLSKA - konsekwencja i innowacyjność w produkcji

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

O historii, rozwoju, planach, logistyce i planowanych nowościach - rozmowa z Prezesem Zarządu - Januszem Bubieniem.

Reklama

W 1950r. Josef Urban tworzy firmę URBAN ELEKTROTECHNIK. Firma ta w przeciągu kilkudziesięciu lat staje się światowym liderem w produkcji maszyn i urządzeń produkcyjnych dla przemysłu okiennego z tworzyw sztucznych. Jak na tak krótki okres od powstania tak specjalistycznej firmy o światowym zasięgu, to zadziwiająca kariera?

Janusz Bubień: Tak, to prawda. Dzisiaj URBAN to światowa marka. Wielokrotnie Senior Josef Urban podczas spotkań wspomina stare czasy, jak własnymi rękami budował pierwszą zgrzewarkę do profili z PVC. Do dnia dzisiejszego jedna z pierwszych zgrzewarek stoi w budynku recepcji w fabryce w Memmingen. Ale to już historia, technologia w budowie maszyn poszła niesamowicie do przodu. Obserwując rynek stolarki z PVC w Polsce można śmiało powiedzieć, że zgrzewarki czterogłowicowe to już standard.

W 2001r. parafowaliście wzajemne porozumienie o uzupełnieniu ofert i wzajemnym logo z firmą RAPID. Czy jest to „narzeczeństwo”, czy raczej zapowiedź „czegoś poważniejszego”?

Nadal zarówno URBAN, jak i RAPID są niezależnymi i niepowiązanymi kapitałowo firmami. Od początku działalności firma URBAN skupiała się na budowie maszyn zgrzewających, oczyszczających, wkręcających oraz na technice okuwania. Taka specjalizacja pozwala na osiągnięcie maksymalnego doświadczenia w produkcji tego rodzaju maszyn i urządzeń. Produkcja wszystkiego nie zawsze prowadzi do doskonałości wszystkich produktów, a tu chcemy zostawić miejsce dla tych, którzy oferują pozostałe maszyny i urządzenia, niezbędne w procesie technologicznym produkcji z PVC na równie wysokim poziomie, jak nasze wyroby. Oferta firmy RAPID jest doskonałym uzupełnieniem naszej oferty.

Obecnie obsługujecie ponad 5 000 firm na całym świecie, jak sobie radzicie z logistyką i serwisem?

URBAN stworzył na całym świecie sieć przedstawicielstw. Firmy te świadczą usługi serwisowe, dostarczają części zamienne oraz sprzedają nowe i używane maszyny do produkcji stolarki. Tylko w wyjątkowych sytuacjach zwracamy się z prośbą o pomoc techniczną do Niemiec. Nasz magazyn części zamiennych jest w stanie dostarczyć części do maszyn, które zostały wyprodukowane nawet 20 lat temu.

Do obsługi tych wszystkich firm uruchomiliście całodobową „HOT LINE”, jak często ten telefon dzwoni?

Tak. Mamy całodobową linię HOT-LINE, jak niewiele firm w branży. Jest ona niezbędna głównie dla techników, którzy pracują wielokrotnie do późnych godzin nocnych. Służy głównie do wspierania ich pracy, doradztwa i ewentualnego zamawiania części i podzespołów do maszyn.

Z bardzo dobrym przyjęciem na rynku spotkały się Wasze nowości: Zgrzewarka stojąca AKS 8000 i AKS 1400, gdzie zainstalowaliście automatyczne odtransportowanie w 4-punktowej zgrzewarce. Czy obecnie chciałby Pan zapowiedzieć jakieś innowacje?

Generalnie wszystkie produkty URBAN spotykają się z bardzo dobrym przyjęciem na rynku. Oczywiście mamy i gwiazdy, największą z nich od lat jest automatyczna oczyszczarka naroży SV 530 w tym roku zostanie wyprodukowany jej 800-setny egzemplarz, to chyba mówi samo za siebie. Oczywiście co roku wprowadzamy nowe produkty. Na rok 2008 zarówno URBAN Niemcy, jak i URBAN Polska, przygotowuje pakiet nowych urządzeń, ale o tym jeszcze za wcześnie jest mówić. Przed targami w Norymberdze, które odbędą się w marcu 2008 roku, postaramy się zaskoczyć rynek – taki mamy cel.

Jesteście odbierani na rynku przez Waszych klientów jako mercedes wśród dostawców maszyn. Ten przydomek pomaga, czy raczej przeszkadza?

Myślę, że w codziennej pracy nie zastanawiamy się nad tym, czy jesteśmy kojarzeni z mercedesem, czy też nie - po prostu robimy swoje. Poprzez inwestycje w URBAN POLSKA chcemy umocnić pozycję lidera w branży maszyn do stolarki PVC. Oczekiwania klientów są coraz większe i aby im sprostać należy się rozwijać, doskonalić i oferować coś więcej niż tylko maszyny. W okresie 6 lat bezpośredniej obecności na rynku i tak zrobiliśmy bardzo dużo. Nasza konkurencja jest o wiele dłużej na rynku. My zaczynaliśmy od przysłowiowego „zera”, budowaliśmy zespół serwisowy, handlowców, dodatkowe kadry. W tym okresie wykonaliśmy ogromny skok w rozwoju. Dzisiaj cześć pracy mamy za sobą, ale rynek stawia nam nowe zadania, którym musimy sprostać. Zadowolenie klientów to nasz priorytet w działalności.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy powodzenia w realizacji misji na polskim rynku.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

URBAN POLSKA Sp. z o.o.

68-200 Żary
ul. Gospodarcza 7
tel.: 068 4787800
Fax: 068 4787801
e-mail: office@u-r-b-a-n.pl
http://u-r-b-a-n.plTWT, czyli narzędzia Made in Italy do produkcji stolarki drewnianej

TWT, czyli narzędzia Made in Italy do produkcji stolarki drewnianej

Na międzynarodowej scenie branży narzędzi do produkcji...

ABM Jędraszek automatyzuje produkcję z FIMTEC Polska

ABM Jędraszek automatyzuje produkcję z FIMTEC Polska

Pabianicki producent stolarki, firma ABM Jędraszek,...

DOMKAT stawia na nowoczesne maszyny ELUMATEC

DOMKAT stawia na nowoczesne maszyny ELUMATEC

DOMKAT wzbogacił swój park maszynowy inwestując w dwa...

Przedsiębiorstwo Jocz inwestuje w najnowsze rozwiązania elumatec

Przedsiębiorstwo Jocz inwestuje w najnowsze rozwiązania elumatec

Przedsiębiorstwo JOCZ, jako pierwszy producent w Polsce,...

Kolejne 6 robotów do kształtowego łączenia profili PVC trafi do EKO-OKIEN

Kolejne 6 robotów do kształtowego łączenia profili PVC trafi do EKO-OKIEN

Już w 2015 roku w EKO-OKNA w Kornicach stanął...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni