Z wizytą w siedzibie Aluma Polska

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Aluma Polska zaprasza regularnie klientów do swojej siedziby, by zaprezentować nowości w ofercie. W tym roku (29 lutego) odbyła się prezentacja kompleksowych rozwiązań dla producentów ślusarki aluminiowej.

W organizacji tego wydarzenia przyświecał nadrzędny cel pokazania całościowej oferty, a nie tylko maszyn w trakcie pracywyjaśnia Marek Hryniewicz, Prezes Aluma Polska.

Wśród zaproszonych gości pojawili się przedstawiciele firm partnerskich Alumy. Byli to przede wszystkim eksperci z: Aluprof S.A.  (aluminiowe profile tego dostawcy w trakcie spotkania poddawane były obróbce), Fikabo Software, Uni_Link oraz Mecal. Co ważne, dwie pierwsze firmy dostarczają oprogramowanie do projektowania ślusarki.
Pokazaliśmy pewna gamę maszyn sterowanych cyfrowo, od najszybszych i najdroższych, do najprostszych i najtańszych. Między tymi urządzeniami znajdują się jeszcze rozwiązania pośrednie. Uważam więc, że każdy z producentów znajdzie tu coś dla siebie. Maszyna musi odpowiadać potrzebom klienta, bo nie jest sztuką sprzedać drogie urządzenie i jednocześnie stracić klienta na przyszłość. Ważne jest, by maszyna była dopasowana do możliwości i finansowych, i produkcyjnych firmy produkującej stolarkę. Jeśli więc urządzenie proponowana przez Alumę „wstrzeli” się w potrzeby klienta, to będzie on na tyle zadowolony, że wróci do dostawcy po następne produkty. Spotkania organizowane przez Nas mają służyć temu, by poinformować klientów o nowych rozwiązaniach, a także, dzięki obecności ekspertów z innych firm partnerskich, dopasować rozwiązania do indywidualnych potrzeb producentao idei spotkania opowiada Pan Marek Hryniewicz.

W Fikabo Software Pan Filip Borkowski stworzył program, który nosi nazwę MB-Cad. Jest to oprogramowanie, którego używa Aluprof, ale także inni systemodawcy. Dla każdego z dostawców systemów aluminiowych program jest modyfikowany i nadaje mu się inną nazwę. MB-Cad to program, który jednak nie przygotowuje danych sterujących bezpośrednio centra obróbkowe. Należało więc stworzyć pewnego rodzaju łącznik, który konwertowałby dane z jednego oprogramowania, w drugie, czytelne już dla urządzeń. Taki program dostarcza Uni_Link. Podczas spotkania przedstawiciele Fikabo Software i Uni_Link pokazywali, jak łatwo można korzystać z oprogramowania i przekazywać dane do urządzeń. W trakcie pokazu zaprojektowana została przykładowa konstrukcja (drzwi) wraz z wszystkimi otworami w profilach, m.in. pod zamek. Dane zostały zapisane w postaci pliku, a potem wczytane do sterowania kilku różnych maszyn, nie tylko tych bardzo skomplikowanych, ale również prostszych.

Przedstawiciele producentów ślusarki otworowej mieli okazję zobaczyć, jak po wgraniu danych do maszyny profile są cięte na przecinarce dwugłowicowej SW 453 Reverse Garda-3. Wyposażona jest ona między innymi w trzy osie sterowane CNC, głowice pochylane w zakresie 135 st. (do wewnątrz) – 22,5 st. (na zewnątrz), posuw hydropneumatyczny regulowany bezstopniowo czy w pneumatyczną instalację chłodząco-smarującą. Z pulpitu sterującego można ustawiać dowolny kąt cięcia. Profile po przecięciu zostały przekazane do kolejnej maszyny, która wzbudziła duże zainteresowanie wśród gości. Było to centrum obróbkowe Falcon TM. To urządzenie przystosowane jest to pracy z aluminium, stopów metali lekkich, PCW i stali. Maszyna ma cztery osie sterowane numerycznie: X – ruch głowicy wzdłuż maszyny, Y – w poprzek, Z – pionowy, A – ruch obrotowy stołu. Jest bardzo szybka – szybkość przesuwania w osi X wynosi do 150 m/min. Transmisja danych za pomocą światłowodów jest szybsza i odporniejsza na zakłócenia od tradycyjnej. Centrum wyposażone jest w automatyczne smarowanie prowadnic, impulsową instalację chłodząco-smarującą i stabilny, ciężki korpus. Urządzenie jest tak skonstruowane, że dzięki specjalnej kabinie chroniony jest operator oraz zmniejsza się hałas w czasie obróbki.

artykuł sponsorowany
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Pressta Eisele Polska sp. z o.o.

82-300 Elbląg
ul. Żuławska 12
tel.: +48 55 230 79 60
Fax: +48 55 230 79 61
e-mail: biuro@pressta.pl
http://www.pressta.pl