Reklama

Unilink Poland
Kaliska 6
62-300 Września

tel.: 61 640 24 23 centrala
fax.: 61 640 24 23

Mapa lokalizacji firmy Unilink Poland
pokaż na mapie

Połączenie z LiczOkno kompletne!

 

Niewątpliwą i główną zaletąprogramu Uni_Link jest współpraca z niemal wszystkimi programami konstrukcyjnymi dostępnymi na polskim rynku.  Uni_Link pozwala  na import danych z programów konstrukcyjnych takich jak: SchueCAL+ MCO, Chacal, WinPro, Wictop,  Stolcad, Adulo, LogiKal oraz wszelkimi odmianami programów Fikabo Software takich jak: Alicad,  Alucad,  BlyExpert, MB-Cad, PonzioTech, Reynal, Sapa Designer, Yawal Constructor. Ostatni etap jakim był eksport obróbek do centrów obróbczych dla drzwi i okien przesuwnych został ukończony. Tym samym jest już dostępne pełne sterowanie piłami i centrami obróbczymi z poziomu LiczOkno w dla każdej możliwej konstrukcji i w każdej możliwej konfiguracji profili.

 

Geneza 

Pomysłodawcą tworzenia firmy w Polsce był Jan Vandyck, właściciel belgijskiej firmy Uni_Link. Rozpoczynał on karierę u największego dostawcy maszyn do produkcji okien i drzwi w Belgii. Montował, naprawiał oraz serwisował maszyny wszystkich producentów. Podczas kontaktów z klientami, głównie producentami okien i drzwi, czy to w Belgii, Anglii  lub w jeszcze innym kraju, zawsze spotykał się z jednym dużym problem: sterowanie obrabiarkami CNC. Każdy producent maszyn tworzył swoje oprogramowanie, zmieniał wersje, a to wprowadzało duże zamieszanie – szczególnie w sytuacjach, kiedy w jednym zakładzie pojawiało się kilka różnych maszyn i profile różnych systemodawców.

Tak powstała uniwersalna platforma do sterowania maszynami w naszej branży pod nazwą: Uni_Link

Kolejnym, bardzo ważnym krokiem było powiązanie programów konstrukcyjno kalkulacyjnych z programem Uni_Link. Przy współpracy z głównymi systemodawcami profili aluminiowych dopracowano import z programów SchuCal, Viktop oraz LogiKal

Działania w Polsce

Połączenie z LiczOkno kompletne!

 

Niewątpliwą i główną zaletąprogramu Uni_Link jest współpraca z niemal wszystkimi programami konstrukcyjnymi dostępnymi na polskim rynku.  Uni_Link pozwala  na import danych z programów konstrukcyjnych takich jak: SchueCAL+ MCO, Chacal, WinPro, Wictop,  Stolcad, Adulo, LogoKal oraz wszelkimi odmianami programów Fikabo Software takich jak: Alicad,  Alucad,  BlyExpert, MB-Cad, PonzioTech, Reynal, Sapa Designer, Yawal Constructor. Ostatni etap jakim był eksport obróbek do centrów obróbczych dla drzwi i okien przesuwnych został ukończony. Tym samym jest już dostępne pełne sterowanie piłami i centrami obróbczymi z poziomu LiczOkno w dla każdej możliwej konstrukcji i w każdej możliwej konfiguracji profili.

 

Droga do sukcesu
W Polsce dopiero zaczynamy. Mogę z doświadczenia w innych krajach Europy powiedzieć, że brakuje nam rąk i głów do pracy. Telefon w centrali w Belgii dzwoni bez przerwy. Dzwonią nowi klienci z branży i nie tylko, z prośbą o przygotowanie oprogramowania, z którego mogliby korzystać przy automatyzacji poszczególnych procesów produkcyjnych. Dla niektórych klientów opracowaliśmy nawet specjalne wiertła, idealnie przystosowane do ich obecnych i nowych maszyn. To brzmi może trochę dziwnie, ale to się wiąże z faktem, że Jan Vandyck przez całą karierę zawodową zajmował się rozwiązywaniem problemów. W zeszłym tygodniu stałem obok niego, kiedy zadzwonił klient ze Szkocji. Widziałem wielki uśmiech na twarzy Jana, kiedy na każde następne pytanie od Szkota, który o nas słyszał od partnera biznesowego, odpowiadał ze stanowczym „Yes, we can”. Wiem, brzmi to trochę jak slogan reklamowy, ale sytuacja opisana przez tego producenta szkockiego, z maszynami, którymi nie jest z w stanie sterować, to typowa dla nas sytuacja. Klient ma problem. My jesteśmy od tego, żeby go rozwiązać. Przedwczoraj zadzwonił polski klient. Kupił nową maszynę do obróbki okien z PVC. Sprawdziłem z Janem, czy „damy radę”, a on się bardzo cieszył z pytania. Okazuje się, że on marzył o tym, żeby móc dla tej poszczególnej maszyny przygotować specjalną wersję Uni_Link. W takim przypadku klient płaci normalną cenę z naszego standardowego cennika, bez dodatkowych kosztów przygotowania oprogramowania. Niektórym może to się wydawać mało praktyczne lub nieekonomiczne. Dla nas to czysta pasja.

Poznaj nasze produkty

Reklama