Reklama

PINUS S.J. J&M Smolarczyk

PINUS S.J. J&M Smolarczyk
Topolowa 15
49-318 Skarbimierz - Osiedle

tel.: (077) 411 39 25
fax.: (077) 411 39 23

Mapa lokalizacji firmy PINUS S.J. J&M Smolarczyk
pokaż na mapie

PPUH "PINUS"

powstała w kwietniu 1991r. i od początku zajmuje się stolarką otworową.
FIRMA "PINUS" to przedsiębiorstwo jednozakładowe będące spółką jawną braci Jerzego i Mariusza Smolarczyków . Firma produkuje wysokiej jakości stolarkę otworową z drewna krajowego i egzotycznego klejonego warstwowo. Typ produkowanych okien i drzwi balkonowych to DJ-68 o profilu Soft-line.
Firma produkuje także drzwi zewnętrzne, przesuwne HS i PSK, wewnętrzne, ogrody zimowe, także świadczy usługi w zakresie montażu w/w stolarki.

PINUS jest zakładem średniej wielkości mieszczącym się na powierzchni zabudowanej 3000 m2. Nowoczesna linia technologiczna pozwala na produkcję ponad 1500 okien miesięcznie. Firma specjalizuje się przede wszystkim w stolarce nietypowej wykonując równocześnie zamówienia typowe.
Od wielu lat PINUS uczestniczy w międzynarodowych i regionalnych imprezach targowych między innymi w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach.

TECHNOLOGIA I PARK MASZYNOWY:

Standardowe okucia (firmy SIEGENIA ) umożliwiają w oknach PINUS mikrorozszczelnienie a tym samym właściwą wentylację. W oknach zastosowano również okapnik wodny posiadający przegrodę termiczną co zwiększa skutecznie izolacyjność. Przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych zabezpieczają wodorozcieńczalne - akrylowe farby i lakiery duńskiej firmy GORI.
Nowoczesny sprzęt stosowany przez PINUS pozwala wykonać każde zamówienie m.in.: ramy stałe, łukowe, trapezowe i trójkątne, wszelkiego typu witryny, ogrody zimowe oraz ich połączenia. Do okien można również zastosować szprosy wewnątrzszybowe, zewnętrznie otwierane, ślepe, (wiedeńskie - listwy drewniane naklejane na szybie) oraz konstrukcyjne - dzielące szybę na mniejsze części.

Podobnie jak okna, ramy drzwiowe wykonane są z elementów klejonych wielowarstwowo, co skutecznie przeciwdziała wypaczaniu drzwi. W standardzie stosowane są zamki listwowe, ryglujące skrzydło w czterech punktach.

Linia technologiczna do produkcji okien i drzwi oparta jest na nowoczesnych obrabiarkach do drewna renomowanych firm WEINIG i GUBISCH. Firma PINUS jest jedną z niewielu firm posiadających zautomatyzowaną linię lakierniczo - suszarniczą.

PINUS obsługuje swoich klientów fachowo i kompleksowo. Prowadzi doradztwo techniczne. Produkuje i montuje swoje wyroby w domach, rezydencjach i obiektach użyteczności publicznej. Zajmuje się rekonstrukcją stolarki stylowej w obiektach będących pod opieką konserwatora zabytków.

Na szczególną uwagę w działalności firmy zasługuje nowy produkt, którym są drewniane ogrody zimowe w okładzinie aluminiowej wykonane w różnych formach architektonicznych.

PINUS gwarantuje wysoką jakość oferowanych przez siebie wyrobów udzielając na nie pięcioletniej gwarancji.