Reklama

Fabryka Okien Szewpol plus Sp. z o.o.

Fabryka Okien Szewpol plus Sp. z o.o.
ul. Solarza 3
37-200 Przeworsk, Gwizdaj

tel.: 0 16 649 21 01
fax.: 016 6486468

Mapa lokalizacji firmy Fabryka Okien Szewpol plus Sp. z o.o.
pokaż na mapie

Właścicielem marki VILLERGRAN jest Fabryka Okien Szewpol plus sp. z o.o. - firma rodzinna z 100% z kapitałem  krajowym działająca w Polsce i na rynkach zagranicznych od roku 1992.

Krótka historia producenta

Firma powstała w 1992 r. w miejscowości Studzian koło Przeworska. Człon nazwy firmy „Szewpol”, wywodzi się od nazwiska współwłaścicieli: Szewczyk. Główną działalnością firmy była produkcja stolarki z profili PVC. W 1997 roku została przekształcona z firmy „Szewpol” s.c. na Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Szewpol-plus” Sp. z o.o. Wtedy też w nowej spółce poszerzono działalność o produkcję ślusarki aluminium, zakupiono nowoczesne maszyny i urządzenia, środki transportowe, zainwestowano w wyposażenie stanowisk pracy w nowoczesny sprzęt komputerowy.

W 1997 roku firma otworzyła pierwsze Biuro handlowe w Przemyślu, prowadziła współpracę z kilkunastoma stałymi Odbiorcami a w głównej mierze obsługiwała klienta indywidualnego. W tymże roku w firmie pracowało już ok. 80 pracowników. W roku 1998 powstały kolejne Biura handlowe w Rzeszowie i Krośnie. Przez cały   ten okres dokonano również wielu modernizacji technologii produkcji.

Rok 1999 był ważnym rokiem dla firmy. Odnotowany wzrost sprzedaży w poprzednich latach, potrzeba zwiększenia powierzchni do celów produkcyjnych i biurowych, jak również przeprowadzona analiza rynku na wprowadzenie nowego wyrobu w postaci stolarki drewnianej, doprowadziła do podjęcia decyzji przez Zarząd firmy, o wybudowaniu nowoczesnej Fabryki Okien Szewpol plus Sp. z o.o. wraz z profesjonalnym kompleksem obsługi klienta, położonego przy trasie E-4 w miejscowości Gwizdaj, koło Przeworska, składającego się z dwóch hal produkcyjnych oraz budynku administracyjnego o łącznej powierzchni 6000 m2.

W roku 2001 przeprowadziliśmy się do nowych obiektów. Udoskonalono linie produkcyjne do stolarki PVC systemu KBE, aluminium system Aluprof, zakupiono klasyczną oraz nowoczesną   linię   SOFTLINE jak również postawiono lakiernię do celów produkcyjnych najwyższej jakości stolarki drewnianej.

Pod koniec roku 2008 firma wprowadziła na rynek nową markę VILLERGRAN stolarka i dokonała repozycjonowania produktów. Wprowadziliśmy nowy systemy w stolarce pvc – system Schüco – w tym rozwiązania energooszczędne. Oferta Nasza wzbogaciła się również o rozwiązania energooszczędne w stolarce drewnianej.

Dbamy o wysoką jakość produktów, a to oznacza ciągły rozwój, bowiem nowe technologie to przyszłość firmy i większe zadowolenie klienta. Współpracujemy z najlepszymi dostawcami okuć firmą MACO, dostawcą szyb zespolonych firmą Press-Glas, dostawcą lakierów firmą Sigma Coating, i innymi znanymi na rynku.

Stworzenie idealnego okna wymaga profesjonalnej linii produkcyjnej oraz dbających o nią wysoko wykwalifikowanych pracowników. Dlatego nasz park maszynowy został oparty o najnowocześniejsze urządzenia światowych liderów takich jak: SOENEN HENDRIK, ROTOX, REYNAERS, FRASCAROLO, REMA, SAC SUERI, MODISSO, WAGNER, REKORD. W bogato wyposażonych wydziałach produkcyjnych okien pvc, drewna oraz aluminium powstają okna w różnych kształtach min. okrągłe, łukowe, trójkątne ponadto drzwi wejściowe i przesuwne, systemy fasadowe, ogrody zimowe itp.

W nowe tysiąclecie Fabryka weszła z zupełnie nowymi możliwościami. W roku 2009 wprowadzono do oferty nowe profile z PCV marki Schuco, zmieniono okucia z elementami antyłamaniowymi. Produkty te podniosły jakość wyrobów a w ślad za tym została wprowadzona na rynek nowa marka handlowa Villergan. Stała się ona odzwierciedleniem stolarki okiennej i drzwiowej będącej połączeniem wyselekcjonowanych materiałów, nowoczesnej technologii oraz wieloletniego doświadczenia produkcyjnego. Lata 2011-2012 były trudnym okresem gospodarczym w branży budowlanej, czego również doświadczyła firma. Dokonaliśmy reorganizacji biur handlowych – zamykając je, zmniejszając liczbę pracowników zarówno produkcyjnych jak i administracyjnych, umocniliśmy sprzedaż na rynki eksportowe.

Po poprawie sytuacji ekonomicznej celem dalszego rozwoju ukierunkowaliśmy sprzedaż w kierunku eksportu, inwestycji deweloperskich. Aby sprostać wymaganiom technicznym tego rynku zakupiliśmy nowe centrum obróbcze do produkcji stolarki drewnianej zintegrowane z CNC oraz szlifierkę taśmową korzystając z dofinansowania Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.

Stale podnosimy jakość wyrobów i wdrażamy nowe a tym samy korzystamy z badań i dokonujemy ich certyfikacji. W roku 2014 uzyskaliśmy prawo do certyfikowania wyrobów z drewna sosnowego, red meranti, dąb znakiem FSC. Certyfikat zostal wydany przez organizację Rainforest Alliance, NEPCon, który wykonał audyt organizacji w Fabryce. W procesie zakupu i przygotowania produkcji dokładamy wszelkich starań, aby materiał drzewny, który używamy był odpowiedzialnie pozyskiwany z drzewostanów będących pod nadzorem FSC. Stosując nowoczesne metody wytwarzania i zarządzania dążymy do tego by okna były trwałe i piękne, ale jednocześnie wykonane z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz przyszłych pokoleń.

Wyroby Fabryki  zakupiło już tysiące klientów, na obszarze niemal ½ części kraju. Współpracujemy z najlepszymi Partnerami handlowymi, co gwarantuje nam i naszym klientom profesjonalne doradztwo oraz dobór właściwej oferty. Jest to możliwe dzięki  rozbudowanej sieci sprzedaży. Nasze wyroby są sprzedawane i trafiają do następujących krajów Europy i nie tylko, tj. Czechy, Słowacja, Ukraina, Niemcy, Włochy, Grecja, Francja, Kanada, Stanu Zjednoczone, Irlandia, Islandia, Hiszpania, Węgry, Skandynawia, Anglia. Na satysfakcję wszystkich naszych klientów pracuje ponad 50 osobowa załoga.

Stawiamy na efektywność i przyjazną obsługę klienta.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ I WSPÓŁPRACY!!!

Reklama