| Wyświetleń:2658

ML System umacnia pozycję w Skandynawii

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

ML System umacnia pozycję w Skandynawii

fot. ML System

ML System umacnia pozycję w Skandynawii


ML System, wyspecjalizowana spółka technologiczna, będąca liderem polskiego rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), dostarczy moduły fotowoltaiczne na fasadę i świetlik zeroenergetycznego hotelu w Sztokholmie.

 

Projekt szwedzki jest drugim, dużym przedsięwzięciem BIPV – po biurowcu w Stavanger – realizowanym w Skandynawii, gdzie konsekwentnie umacniamy naszą pozycję. Między innymi dzięki termoizolowanym modułom fotowoltaicznym w świetlikach i elewacji o łącznej powierzchni 1100 mkw., wyprodukowanym i dostarczonym przez ML System, hotel w Sztokholmie będzie zeroenergetyczny. Oznacza to, że 100 proc. zapotrzebowania na energię będzie pochodzić z zainstalowanych w nim elementów aktywnych. 


Firmą odpowiedzialną za obszar fotowoltaiczny przy projekcie jest Solkompaniet, a głównym jego wykonawcą Skanska. Dostawy planujemy rozpocząć w II kwartale bieżącego roku. Kontrakt ten pokazuje, że mimo trudności wywołanych pandemią koronawirusa, branża na poziomie międzynarodowym funkcjonuje płynnie – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.


Rynek fotowoltaiczny mocno rozwijał się przez ostatnie kilka lat w Szwecji. Tradycyjnym sposobem było użycie modułów fotowoltaicznych na dachach, następnym krokiem jest użycie modułów na fasadach – mówi Johan Öhnell, prezes Solkompaniet.  


To już kolejny, po Dworcu Komunikacji Lokalnej w Rzeszowie, zeroenergetyczny obiekt, gdzie zastosowano produkty i technologie od ML System. Aktualnie spółka współrealizuje kilka prestiżowych projektów w Chorwacji, Norwegii, Włoszech i Wielkiej Brytanii, gdzie, ze względu na skomplikowany charakter przedsięwzięć i wysokie oczekiwania, co do jakości produktu, inwestorzy zdecydowali się powierzyć jej wyprodukowanie i dostawę modułów BIPV.

Szczególnym wyzwaniem jest budynek w Norwegii, w którym szkło zamontowane kilka lat temu na fasadzie wentylowanej zaczęło korodować. W ramach renowacji fasady norweski wykonawca z branży BIPV – firma Solenergi FUSen - wymienia standardowe elementy szklane na moduły PV typu szkło-szkło, gdzie zastosowano druk ceramiczny. Wygląd fasady po renowacji nie zmieni się, na czym szczególnie zależało zamawiającemu. Jednocześnie efektywność energetyczna budynku znacznie wzrośnie. 

Zarząd ML System oczekuje, że duże zainteresowanie odbiorców zagranicznych innowacyjnymi rozwiązaniami spółki pozytywnie wpłynie na osiąganą sprzedaż eksportową.  ML System w pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 r. wypracował 65,9 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, 11,2 mln zł EBITDA oraz 3,8 mln zł zysku netto.

#systemy_fotowoltaiczne, #obiekt_zeroenergetyczny

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


ML SYSTEM laureatem konkursu Polski Produkt Przyszłości

ML SYSTEM laureatem konkursu Polski Produkt Przyszłości

W tym roku podczas XXII edycji konkursu ML System...

ML System z kolejnym patentem w ramach rozwoju projektu Quantum Glass

ML System z kolejnym patentem w ramach rozwoju projektu Quantum Glass

Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej udzielił ML...

Ogród pod dachem

Ogród pod dachem

Dom i ogród to zazwyczaj dwa oddzielne światy. W naszej...

ML System korzysta na rekordowych wzrostach w branży fotowoltaicznej

ML System korzysta na rekordowych wzrostach w branży fotowoltaicznej

ML System podtrzymuje oczekiwanie dotyczące...

ML System dostarczy 27 wiat fotowoltaicznych miastu Rzeszów

ML System dostarczy 27 wiat fotowoltaicznych miastu Rzeszów

ML System podpisał wartą 1,4 mln zł umowę z...» Więcej na subportalu fasady, ogrody zimowe