Polska naukowiec zmieni oblicze fotowoltaiki?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Saule Technologies, jako jedna z pierwszych firm na świecie, pracuje nad komercyjnym wykorzystaniem perowskitów poprzez stworzenie nowej generacji ogniw fotowoltaicznych. Założycielem firmy jest Olga Malinkiewicz, polska naukowiec, która przyczyniła się do opracowania niskotemperaturowej technologii wytwarzania elastycznych ogniw fotowoltaicznych na bazie perowskitów.

Technika opatentowana przez Polkę na Uniwersytecie w Walencji jest o wiele bardziej uniwersalna niż inne metody opracowane przez wybitnych, uznanych naukowców na całym świecie. Olga Malinkiewicz za swoje odkrycie otrzymała prestiżową nagrodę Photonics21 w konkursie organizowanym przez Komisję Europejską.

Inżynierowie Saule opracowują metody wykorzystywania materiałów perowskitowych w dowolnej skali, na dowolnej powierzchni, w indywidualnym zakresie dla każdego projektu. Misją firmy jest jak najszybsze połączenie ogniw perowskitowych z obecnie istniejącymi produktami, by zapewnić im innowacyjne i pionierskie właściwości. Chcą to osiągnąć dzięki zupełnie nowej technologii fotowoltaicznej: elastycznych, półprzezroczystych ogniw na bazie folii PET, które z łatwością będzie można łączyć z dowolnie wybranymi produktami obecnymi dzisiaj na rynku.

Dzięki unikalnym właściwościom ogniw, takim jak ultracienka warstwa i supermała masa, można ich używać tam, gdzie ciężkie panele wykonane na bazie szkła nie mogą być zastosowane. Prąd generowany przez okna, elewację, dachówkę pokrywającą całą powierzchnię dachu miałby w pełni wystarczyć do zaspokojenia potrzeb gospodarstwa domowego przy jednoczesnym zachowaniu właściwości wizualnych tych produktów (BIPV).


#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!AKPO – konstrukcje aluminiowe to ich specjalność

AKPO – konstrukcje aluminiowe to ich specjalność

AKPO jest firmą rodzinną, działającą na rynku...

Różne oblicza ogrodu zimowego

Różne oblicza ogrodu zimowego

Zimowy ogród może stać się dodatkowym salonem lub...

Konstrukcje aluminiowo-szklane od ALU-NEX

Konstrukcje aluminiowo-szklane od ALU-NEX

ALU-NEX specjalizuje się w produkcji konstrukcji...

BALMAR – od przypadku do pasji tworzenia ogrodów zimowych

BALMAR – od przypadku do pasji tworzenia ogrodów zimowych

Założycielem firmy jest Pan Marcin Bałazy, który...

Ogrody zimowe oczkiem w głowie Techniki Okiennej Rduch & Borek

Ogrody zimowe oczkiem w głowie Techniki Okiennej Rduch & Borek

Ogrody zimowe to „oczko w głowie” Techniki Okiennej...» Więcej na subportalu fasady, ogrody zimowe