Fasada wentylowana Metra Urano-Wall

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Elewacja wentylowana jest rozwiązaniem konstrukcyjnym, które pozwala na ochronę budynku przed czynnikami atmosferycznymi i na jego znaczne zwiększenie izolacji termiczno-akustycznej.

Rozwiązanie Metra URANO WALL składa się z konstrukcji aluminiowej przymocowanej do ściany budynku za pomocą konsol montażowych i kotew, do której przytwierdzona jest okładzina elewacyjna. W związku z powyższym elewacja składa się praktycznie z trzech części: warstwy izolacyjnej przylegającej bezpośrednio do ściany, komory powietrznej w celu zapewnienia naturalnej wentylacji oraz powłoki zewnętrznej, tj. modułów szklanych, aluminiowych płyt kompozytowych typu „Alucobond” lub płyt ceramicznych. Możliwość aplikacji wszystkich typów okładzin elewacyjnych gwarantuje uniwersalny i kompatybilny system zawieszeń.

Na dole szczeliny wentylacyjnej umieszcza się siatkę, aby umożliwić przepływ powietrza i jednocześnie uniknąć przypadkowych intruzów. Na górze natomiast umieszczona jest blacha profilowana, która umożliwia wydobywanie się powietrza na zewnątrz i jednoczesną ochronę przed przenikaniem do środka wody deszczowej. Wymiana powietrza w szczelinie wentylacyjnej sprzyja odprowadzaniu pary wodnej z wnętrza budynku, zapobiega tworzeniu się skroplin na powierzchni i uszkodzeniom, jakie powoduje utrzymująca się wilgoć.

Wentylowana elewacja, dzięki obecności izolacji, w połączeniu z komorą wentylacyjną, gwarantuje znaczną oszczędność energii. Prowadzi to do znacznego obniżenia kosztów instalacji grzewczych czy chłodzących, a w konsekwencji powoduje zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery.

System URANO WALL posiada estetyczny, innowacyjny wygląd i jest doskonale kompatybilny z następującymi systemami fasadowymi, okienno-drzwiowymi oraz żaluzjami  elewacyjnymi Metra.

» Zalety:

  • Ochrona budynku przed czynnikami atmosferycznymi;
  • Oszczędność energii i większy komfort latem i zimą;
  • Izolacja akustyczna;
  • Naturalna wentylacja z usuwaniem wilgoci;
  • Aprobata Techniczna ITB;
  • Uniwersalna konstrukcja – możliwość aplikacji różnych typów okładzin elewacyjnych;
  • Innowacyjny wygląd;
  • Wysoka trwałość;
  • Łatwy i szybki montaż;
  • Kompatybilność z systemami fasadowymi, okienno-drzwiowymi oraz żaluzjami elewacyjnymi Metra.

Wszystkie wyżej wymienione cechy sprawiają, że produkt URANO WALL jest idealnym rozwiązaniem nie tylko dla "zwykłych" powłok elewacyjnych, ale także, a może przede wszystkim, może być stosowany w wypadku rewaloryzacji istniejących elewacji, gdzie chce się zastosować nowe rozwiązania technologiczne i znacznie polepszyć parametry użytkowe.
Uniwersalność elementów mocujących i kotwiących daje możliwość doskonałego dopasowania się do kształtów i powierzchni istniejących elewacji, na których miałby być zastosowany system URANO WALL. 

Proste połączenie z istniejącymi otworami lub innymi elementami konstrukcyjnymi na elewacji sprawiają, że system ten może być stosowany nie tylko w wypadku płaskich i całkowicie nieprzejrzystych elewacji, ale także elewacji, które posiadają specyficzne otwory i nietypowe kształty. Także zmienna głębokość szczeliny pomiędzy istniejącą elewacją i URANO WALL pozwala pomieścić różne grubości materiałów izolacyjnych, które będą w stanie zapewnić istniejącym konstrukcjom prawidłową izolację termiczną.

Profile aluminiowe wykonane są ze stopu aluminium EN AW 6060 (EN 573-3 i EN 755-2) i wytłoczone z przestrzeganiem tolerancji wymaganych przez  EN 12020-2. System musi przewidywać zastosowanie pionowych profili o zmiennej głębokości (zależnie od wymagań statycznych) w kształcie dostosowanym do użycia – bez żadnego wiercenia lub frezowania – akcesoriów utrzymujących powłokę zewnętrzną.
Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Metra SpA

25050 Rodengo-Saiano (Brescia)
Via Provinciale Stacca 1
tel.: +48 609559339
e-mail: m.gaczynski@metra.it
http://www.metra.it/