Nowa siedziba Transprojekt (realizacja Effector i Effect Glass)

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Nowa siedziba Transprojekt

fot. Transprojekt Gdański

Nowa siedziba Transprojekt


Nowa siedziba Transprojekt

fot. Transprojekt Gdański

Nowa siedziba Transprojekt

Nowa siedziba Transprojekt

fot. Transprojekt Gdański

Nowa siedziba Transprojekt

Transprojekt Gdański – jedno z największych biur projektowo-konsultingowych na krajowym rynku, ma nowy budynek biurowy o powierzchni ponad 2000 mkw. Główny zamysł architektoniczny opierał się na połączeniu istniejącego już budynku z nowym w jednolity, nowoczesny kompleks, o efektownej formie i zwracającej uwagę elewacji. Dostawę stolarki aluminiowej dla tej inwestycji na fasady oraz przeszklenia zrealizowała firma Effector S.A. we współpracy z Effect Glass S.A. – producentem szyb zespolonych.


Jednolity design 


Kilkukondygnacyjny budynek zawiera pomieszczenia biurowe i administracyjne, a także sale konferencyjne, specjalnie wyposażone i dostosowane do potrzeb projektantów oraz pracowników biurowych. Z zewnątrz bryła prezentuje się dostojnie i okazale. Najniższa i najwyższa kondygnacja nowo powstałego budynku w kolorze grafitowym zestawiona została z kontrastującą bielą środkowych poziomów. Design wyraźnie nawiązuje do istniejącego już  wcześniej budynku firmy, tworząc wraz z nim jednolitą i harmonijną całość. Zakres prac przy budowie tej siedziby obejmował szerokie spectrum działań, jakich jak: roboty rozbiórkowe, budowlano-wykończeniowe, kompleksowe wyposażenie obiektu, przyłącza sieci elektrycznych, teletechnicznych oraz sanitarnych, a także instalacje i zagospodarowanie terenu. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Dekpol S.A. Zakończenie wszystkich prac budowlanych nastąpiło zgodnie z harmonogramem budowy, w kwietniu 2017 r.

System MB-SR50N


Fasada budynku została opracowana na bazie systemu Aluprof MB-SR50N, który umożliwia realizacje nawet najbardziej innowacyjnych konstrukcji z aluminium i szkła. Zapewnia nowoczesny wygląd elewacji i okien, a jednocześnie daje dużą swobodę w projektowaniu. Na podkreślenie zasługuje fakt, że MB-SR50N EFEKT pozwala na zlicowanie profili słupów oraz rygli od wewnętrznej strony elewacji. System ten spełnia zasady podwyższonej izolacyjności termicznej (Uf od 0,7 W/m²K), a także rozwiązań przeciwpożarowych. Pozwala on także na zastosowanie w realizowanych obiektach konstrukcji różnorodnych okien: odchylno-wysuwnych, połaciowych oraz zintegrowanych z fasadą.

Zakres działań Effector


Na potrzeby tej realizacji firma Effector S.A. – przy współpracy z Effect Glass – wykonała ponad 600 mkw. elewacji  wentylowanej.  Dodatkowo zastosowano  fasady  przeciwpożarowe, łączone ze  zwykłymi. W  tym wypadku o wyborze rodzaju fasady zadecydowały jej parametry techniczne: odporność na parcie i ssanie wiatru, korozję i ogień. Oprócz istotnych walorów praktycznych, nie bez znaczenia były zalety estetyczne elewacji – jest ona nie tylko trwała, ale i bardzo dekoracyjna. 

Wysokie walory wizualne zastosowanego rozwiązania zadecydowały, że użyto szkła dwukomorowego, mocowanego na silikonie. Właśnie system MB-SR50N EFEKT umożliwia zastosowanie takiego rozwiązania – to fasada, w której dzięki systemowi mocowania szyb do słupów i rygli uzyskujemy od zewnątrz jednolity obraz gładkiej szklanej ściany podzielonej strukturą pionowych i poziomych linii, o szerokości dwóch centymetrów. Co ważne, szczeliny pomiędzy szklanymi polami fasady wypełnione są specjalnym silikonem, zapewniającym wysoką szczelność konstrukcji i wyższe właściwości izolacyjne. System pozwala na  możliwość używania silikonów w szerokiej gamie kolorystycznej, co podnosi efektowność i dekoracyjność fasady. 

Szyby zespolone Effect Glass


Szyby zespolone – fasady i przeszklenia do tego obiektu – wykonała firma Effect Glass z Kielc. Na potrzeby realizacji przygotowano szyby dwukomorowe ze szkłem przeciwsłonecznym – Planibel, o grubości 6 mm, w szarym kolorze. Każda szyba zespolona składa się ze szkła bezpiecznego hartowanego lub laminowanego. Dokładne parametry szyby zespolonej, to: 6 ESG Planibel szary/18ar/4 ESG LE/18ar/6 ESG LE + SSP Ultimate – Ug = 0,5; przepuszczalność światła Lt = 36%; współczynnik transmisji energii – 31%. Grubości zespoleń, jakie zostały wyprodukowane dla tej realizacji, to 54 mm, 52 mm oraz 46 mm. Część szkła dostarczono w postaci szyb emaliowanych w kolorze 7024. Wszystkie szyby zostały wyposażone w ciepłą ramkę Swisspacer Ultimate.

#fasady_aluminiowe, #fasady_wentylowane, #systemy_aluprof, #systemy_alu, #fasady_ppoz, #szyby_zespolone, #effector, #effect-glass

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Konstrukcje aluminiowo-szklane od ALU-NEX

Konstrukcje aluminiowo-szklane od ALU-NEX

ALU-NEX specjalizuje się w produkcji konstrukcji...

BALMAR – od przypadku do pasji tworzenia ogrodów zimowych

BALMAR – od przypadku do pasji tworzenia ogrodów zimowych

Założycielem firmy jest Pan Marcin Bałazy, który...

Ogrody zimowe oczkiem w głowie Techniki Okiennej Rduch & Borek

Ogrody zimowe oczkiem w głowie Techniki Okiennej Rduch & Borek

Ogrody zimowe to „oczko w głowie” Techniki Okiennej...

HEWALEX – ponad ćwierć wieku doświadczenia na rynku OZE

HEWALEX – ponad ćwierć wieku doświadczenia na rynku OZE

Hewalex od lat zajmuje liczącą się pozycję wśród...

Niepowtarzalność tworzenia ogrodów zimowych

Niepowtarzalność tworzenia ogrodów zimowych

Każda realizacja ogrodu zimowego jest na swój sposób...» Więcej na subportalu fasady, ogrody zimowe