Analizy i prognozy rynku fasad – lata 2013-2024

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Przyjęcie proekologicznych fasad w całej Północnej Ameryce i Europie napędzi wzrost rynkowy w nadchodzących latach.

fot. GLASSCON

Przyjęcie proekologicznych fasad w całej Północnej Ameryce i Europie napędzi wzrost rynkowy w nadchodzących latach.


Według najnowszego badania Grand View Research, wielkość światowego rynku fasad wyniesie prawie 340 miliardów dolarów do 2024 roku. Przyjęcie proekologicznych fasad w całej Północnej Ameryce i Europie napędzi wzrost rynkowy w nadchodzących latach. 

Co więcej, innowacje technologiczne doprowadziły do rozwoju energooszczędnych materiałów fasadowych. Te zaawansowane produkty absorbują energię słoneczną i znajdują szerokie zastosowanie w wielu budynkach handlowych i mieszkalnych jako dodatkowe źródło produkcji energii elektrycznej. Wzrost rynku przypisuje się wzrastającej sile nabywczej klientów, przede wszystkim w Chinach, Japonii, Indii, Brazylii i państwach Rady Współpracy Zatoki Perskiej, jak i zapewnienie pracownikom bezpośredniego bezpieczeństwa pracy. Co więcej, zwiększone użycie metalowych materiałów kompozytowych oferuje solidny i nowoczesny wygląd budynku. Użycie tego typu kompozytowych materiałów do budowy fasad będzie kluczowym trendem, który wpłynie pozytywnie na dynamikę wzrostu rynku przez kolejne osiem lat.

» O produkcie

Przypuszcza się, że ściany osłonowe staną się najszybciej rozwijającym segmentem produktowym na rynku ze względu na zwiększającą się penetrację w budynkach komercyjnych. Obejmują głównie materiały szklane, które przewodzą ciepło i zapewniają ciepłą atmosferę w regionach z niską temperaturą. W rezultacie mogą spowodować wysoki popyt w zastosowaniach mieszkaniowych, szczególnie w USA, Wielkiej Brytanii i zimniejszych częściach Europy. 

W branży dominują obecnie klasyczne wzory, które przez kolejne lata zaczną być zastępowane nowoczesnymi projektami proekologicznymi. Łatwa dostępność surowców i duże zapotrzebowanie w sektorze końcowym, m.in. w sektorze handlowym i przemysłowym, spowoduje poprawę koniunktury i stworzy okazje dla branżystów w nadchodzących ośmiu kolejnych latach.

Typ fasad wentylowanych, który nieznacznie się zwiększy, zdominował rynek w 2015. Dzieje się tak, ponieważ ten rodzaj pokrycia ściennego chroni budynek przed złożonymi działaniami wiatru i deszczu, utrzymując budynek w suchym stanie. Produkt ten również utrzymuje ciepło i zapewnia izolację dźwiękową, zabezpieczając wnętrze budynku. Prognozuje się dalszy wzrost popytu na ten rodzaj fasad przez kolejne lata.

» O materiale

Aluminium i szkło są w znacznym stopniu wykorzystywane do budowy fasad dzięki swoim właściwością sprężystym, wytrzymałości, małej wadze i wysokiej przejrzystości. Pozwala to projektantom na utworzenie odpowiednich kształtów i wielkość fasad. Inwestycje w prace badawczo-rozwojowe doprowadziły również do rozwoju proekologicznych i bioklimatycznych fasad dwupowłokowych (podwójna skóra) do wykorzystania środowiska jako światło, ogrzewanie czy chłodzenie.

» O przeznaczeniu towaru

Fasady są powszechnie wykorzystywane do ochrony wnętrz w budynkach komercyjnych i mieszkaniowych, jak i stanowią atrakcyjną architekturę zewnętrzną. Produkt ten jest w szczególności używany w budynkach komercyjnych ze względu na wysokie budżety korporacji. Wzrost ilości budynków komercyjnych takich jak sklepy, hotele, centra medyczne, magazyny czy garaże w Indiach, Chinach, Brazylii i krajach Bliskiego Wschodu, spowoduje duży popyt przez okres objęty prognozą.

Przewidywany jest także wzrost penetracji produktu w budynkach mieszkalnych przez kolejnych kilka lat ze względu na zwiększającą się świadomość klientów dotycząca oszczędności energii, przede wszystkim w USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Japonii.

» O regionie

Region Azja-Pacyfik zdominował rynek z ponad 30% udziałem w dochodach w 2015 roku. Jest to związane ze zwiększającą się ilością nowych budynków komercyjnych i przemysłowych w takich krajach jak Chiny, Indie, a także w Azji Południowo-Wschodniej w kolejnych ośmiu latach. Co więcej, rozwój innowacyjnych, proekologicznych materiałów nakłania klientów, przede wszystkim w USA i Wielkiej Brytanii, do modernizacji budynków. 

Północna Ameryka i Europa łącznie stanowiły ponad 40% całkowitego udziału w 2015 roku, ze względu na wzrastające upodobanie do zaawansowanych materiałów fasadowych. Regiony te posiadają wysokie zdolności adaptacyjne związane z nowymi technologiami. W rezultacie oczekiwana jest wysoka penetracja produktu w sektorach komercyjnych i mieszkaniowych, mająca korzystny wpływ na wzrost przemysłu.

Źródło: Grand View Research
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Ogrody zimowe oczkiem w głowie Techniki Okiennej Rduch & Borek

Ogrody zimowe oczkiem w głowie Techniki Okiennej Rduch & Borek

Ogrody zimowe to „oczko w głowie” Techniki Okiennej...

HEWALEX – ponad ćwierć wieku doświadczenia na rynku OZE

HEWALEX – ponad ćwierć wieku doświadczenia na rynku OZE

Hewalex od lat zajmuje liczącą się pozycję wśród...

Niepowtarzalność tworzenia ogrodów zimowych

Niepowtarzalność tworzenia ogrodów zimowych

Każda realizacja ogrodu zimowego jest na swój sposób...

Reconal – specjaliści w zakresie inwestycji z aluminium

Reconal – specjaliści w zakresie inwestycji z aluminium

Reconal to firma działająca od 1993 roku na polskim i...

Dobrze zaplanowany ogród zimowy

Dobrze zaplanowany ogród zimowy

Eksperci z MS więcej niż OKNA udzielają rad, jak w...» Więcej na subportalu fasady, ogrody zimowe