Drewniane drzwi zewnętrzne – jak je wybrać?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Drzwi wejściowe do domu to bardzo ważny element, który powinien być nie tylko trwały, ale i odpowiednio wyeksponowany i dopasowany do elewacji oraz ogrodu.

fot. Urzędowski

Drzwi wejściowe do domu to bardzo ważny element, który powinien być nie tylko trwały, ale i odpowiednio wyeksponowany i dopasowany do elewacji oraz ogrodu.


Drzwi villa marki Urzędowski

fot. Urzędowski

Drzwi villa marki Urzędowski

Drzwi trend marki Urzędowski

fot. Urzędowski

Drzwi trend marki Urzędowski

Dla wielu osób drzwi zewnętrzne to przede wszystkim ochrona. Zarówno przed hałasem, jak i czynnikami atmosferycznymi czy intruzami. Warto jednak, aby oprócz praktycznych walorów miały one również walory estetyczne. Jaki model wybrać, aby korespondował nie tylko z elewacją domu, ale także ze stolarką okienną? Odpowiedzi na to pytanie udziela ekspert marki Urzędowski.


Ponadczasowa prostota


Naturalne drewno jest jednym z materiałów najczęściej wykorzystywanych przy produkcji drzwi zewnętrznych. Charakteryzuje się ono nie tylko doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, ale także akustycznymi. Drzwi drewniane są niezwykle eleganckie. Nadają one pewnego rodzaju prestiżu. Aby służyły nam przez wiele lat, ważna jest odpowiednia pielęgnacja i okresowa konserwacja.

Współczesna architektura jest niezwykle odważna i nie boi się stawiać na modernistyczne bryły. Nowoczesne i proste konstrukcje wymagają oszczędnych w wyrazie drzwi zewnętrznych. Doskonale sprawdzą się pozbawione dekoracji drewniane drzwi płytowe. Niewielki dom o dwu lub czterospadowym dachu świetnie harmonizował będzie ze skromnymi drzwiami jednoskrzydłowymi lub konstrukcją w formie ramy wypełnionej dużymi taflami szkła. 

Szaleństwo kolorów


Pomimo niezwykle istotnej roli jaką pełnią drzwi zewnętrzne, nie muszą być nudne i zachowawcze. Aby wyróżnić się na tle innych, warto postawić na kolor. Wielu producentów odchodzi od produkcji drzwi wyłącznie w kolorach naturalnego drewna. Na rynku dostępne są te zarówno grafitowe, jak i granatowe, niebieskie, białe, czerwone, a nawet zielone. Jeżeli decydujemy się na te białe, pamiętajmy, że dobrze będą się prezentowały wyłącznie w towarzystwie białej stolarki okiennej. Jeżeli chodzi o te w odcieniu grantu lub błękitu, to doskonale współgrają one z oknami w niemal każdej kolorystyce. Obecni inwestorzy to ludzie, którzy chętnie stawiają na nietuzinkowe rozwiązania. Częściej decydują się na drzwi zewnętrzne o odmiennej kolorystyce lub przyciągających uwagę detalach. 

W odpowiednim świetle


Drzwi wejściowe do domu to bardzo ważny element, który powinien być nie tylko trwały, ale i odpowiednio wyeksponowany i dopasowany do elewacji oraz ogrodu. Gdy znajdziemy już idealne drzwi, warto zadbać o ich oświetlenie. Delikatne światło podkreśli fasadę budynku, a także oświetli ścieżkę prowadzącą do domu. Nad drzwiami świetnie sprawdzi się delikatna lampa. Można skorzystać również z oświetlenia wyposażonego w czujnik ruchu lub lampek solarnych. 

Odpowiednio dopasowane


Podczas wyboru drzwi zewnętrznych nie możemy zapominać o tym, aby pasowały one do całości budynku i tworzyły z nim integralną całość. Dzięki aktualnie panującym trendom z powodzeniem możemy dopasować drzwi do każdego domu. Najważniejszymi rzeczami, na które należy zwrócić uwagę, są przede wszystkim materiał, kolor, wzór oraz sposób wykończenia. Detale, takie jak przeszklenia i rzeźbienia, to elementy, które nadają drzwiom charakteru. Pamiętajmy jednak, że nie w każdym domu dobrze zaprezentują się, np. wymyślnie zdobione klamki. Warto, aby wybrane drzwi stylem odpowiadały wizji, w jakiej utrzymany jest nasz dom. Konsekwencja w aranżacji to klucz do sukcesu. 

Jak wybrać?


Przy wyborze drzwi wejściowych, oprócz parametrów technicznych, powinniśmy wziąć pod uwagę także estetykę. Ważne jest, żeby drzwi zewnętrzne były zarówno odporne na sforsowanie, jak i zgodne z obranym stylem aranżacji. Styl minimalistyczny doskonale łączy się z drzwiami o gładkich i pozbawionych ozdobników płaszczyznach. Kolorami dominującymi w minimalizmie są szary i czarny. Jeżeli chodzi o wnętrza skandynawskie, to aż proszą się one o drzwi drewniane pokryte białą bądź bladoniebieską farbą. Odpowiednio postarzone lub delikatnie rzeźbione z powodzeniem wpasują się również w budynki o charakterze rustykalnym czy romantycznym. Styl nowoczesny daje nam bardzo duże możliwości, jeżeli chodzi o dobór drzwi czy stolarki okiennej. Dobrze odnajdą się w nim zarówno masywne, drewniane skrzydła, jak i te przeszklone czy w intensywnym kolorze.

#wybor_drzwi, #estetyka_drzwi, #drzwi_zewnetrzne, #drzwi_drewniane

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

BMK Europe S.A.

51-009 Wrocław
ul. Ćwiczebna 100
tel.: 74 834 44 00
Fax: 74 834 44 96
e-mail: biuro@urzedowski.pl
http://urzedowski.pl/
https://www.facebook.com/urzedowski/Drzwi przeciwpożarowe od firmy PETECKI

Drzwi przeciwpożarowe od firmy PETECKI

Dbając o bezpieczeństwo swoje i najbliższych, w...

Jak dobrze wybrać i rozplanować wielkoformatowe okna i drzwi tarasowe?

Jak dobrze wybrać i rozplanować wielkoformatowe okna i drzwi tarasowe?

Okazałe przeszklenia stanowią efektowną ozdobę...

T-Door Elegant – nowoczesne i funkcjonalne drzwi od Budvar Centrum

T-Door Elegant – nowoczesne i funkcjonalne drzwi od Budvar Centrum

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, dlatego gdy...

Drzwi od środka, czyli ich konstrukcja i wypełnienie

Drzwi od środka, czyli ich konstrukcja i wypełnienie

PORTA podpowiada, co kryje się w środku drzwi i na co...

Badanie drzwi dwuskrzydłowych TM 75EI EW 90

Badanie drzwi dwuskrzydłowych TM 75EI EW 90

YAWAL poinformował o pozytywnym przebiegu badania...» Więcej na subportalu drzwi