Nowoczesne wyjścia na taras

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

System drzwi harmonijkowych ALUPROF MB86 FOLD LINE.

fot. Aluprof

System drzwi harmonijkowych ALUPROF MB86 FOLD LINE.


Z pewnością wielu z Państwa bardzo dobrze pamięta drzwi harmonijkowe wykonane z delikatnych lameli. Ich główną zaletą było to, że po otwarciu nie zajmowały dużo miejsca, jak te otwierane w sposób tradycyjny. Stąd pomysł wielu konstruktorów na stworzenie szerokich wyjść na taras. O tym współczesnym trendzie opowiedzą eksperci z firmy ProfiLine.


W nowym budownictwie spotykamy coraz to bardziej nowatorskie rozwiązania w zakresie stolarki okienno-drzwiowej. Połączenie innowacyjności z funkcjonalnością, a także wybornym wyczuciem stylu zapewnia naszym klientom wyrób o ponadprzeciętnych właściwościach. Dla osób ceniących sobie prostotę i tradycyjne wzornictwo zaproponujemy drzwi podnoszono-przesuwne lub przesuwne. Rodzaj materiału będzie uzależniony od wielkości przeszklenia oraz oczekiwań klienta względem stolarki. Warto w takim wypadku uwzględnić rodzaj i położenie budynku, warunki klimatyczne oraz wspomnianą wcześniej wielkość przeszklenia. 

W przypadku osób, które preferują niestandardowe zastosowania, szukając coraz to nowszych sposobów na wykorzystanie pozornie prostych materiałów, dobrym rozwiązaniem są drzwi harmonijkowe. Jedną z zasadniczych różnic obu systemów jest ich sposób otwierania. Drzwi przesuwne składają się z dwóch skrzydeł – biernego i czynnego, zatem jedno z nich pozostaje stale zamknięte. W przypadku drzwi harmonijkowych jednym ruchem jesteśmy w stanie pozbyć się całej ściany. Drzwi harmonijkowe składają się najczęściej z siedmiu w pełni składanych skrzydeł. Mogą one posiadać również funkcję uchylania, co znakomicie rozwiązuje kwestię wietrzenia. 

Kolejną, zasadniczą różnicą są okucia na przegubach. Okucia są wykonywane jako obwiedniowe – zamontowana na każdym skrzydle obwiednia umożliwia ryglowanie go do progu. Skrzydła są połączone zawiasami przegubowymi z ukrytymi śrubami mocującymi, podobnie jak cały pakiet z ościeżnicą. Usunięcie osłony zawiasu jest możliwe jedynie przy całkowitym otwarciu skrzydła, dzięki czemu uzyskujemy podwyższoną odporność na włamanie. Dodatkowo w górnej i dolnej prowadnicy znajdują się ruchome czopy, które umożliwiają obrót skrzydła. 

Występują dwa rodzaje prowadzenia do drzwi przesuwno-składanych. W pierwszym z nich ruch skrzydła przebiega w szynie bieżnej górnej, w drugim zaś po dolnej, umieszczonej w podłodze. Dla osób niesprawnych fizycznie lub poruszających się na wózku inwalidzkim istnieje możliwość zastosowania izolowanego termicznie niskiego progu. Dzięki prowadnicom wyposażonym w rolki z tworzywa oraz wózki jezdne praca skrzydeł odbywa się w sposób lekki i bezproblemowy. Drzwi otwierają się poprzez przesuwanie zestawu skrzydeł na jedną lub dwie strony. W pierwszym przypadku, po złożeniu uzyskujemy dosyć gruby pakiet, zaś w drugim jest on o połowę węższy.
 

Gdzie zastosować?


Zapewne wielu z Państwa zapyta, gdzie takie drzwi harmonijkowe sprawdzą się najlepiej? Odpowiedź jest prosta: wszędzie tam, gdzie spełnią one swoje zadanie, nie zapominając o jakże istotnych właściwościach, parametrach, a także estetyce. Najczęściej spotykanymi miejscami są lokale biurowe, handlowo-usługowe, np. centra handlowe, kawiarnie, restauracje. 

A co z drzwiami harmonijkowymi w domu? Oczywiście! Zarówno w domach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach mogą Państwo skorzystać z takiej formy przeszklenia. Jest to ciekawe rozwiązanie dla tych z Państwa, którzy cenią sobie bliski kontakt z naturą. 

#drzwi_przesuwne, #systemy_przesuwne, #drzwi_harmonijkowe

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Aluminiowe drzwi Viola od Perito

Aluminiowe drzwi Viola od Perito

Aluminiowe drzwi Viola należą do serii ALU SMART...

Plastikowe drzwi wejściowe Perito

Plastikowe drzwi wejściowe Perito

Plastikowe drzwi wejściowe łatwo dostosowują się...

Drzwi z wypełnieniem ABS od Perito

Drzwi z wypełnieniem ABS od Perito

Drzwi wejściowe z tworzywa ABS są podstawową linią...

Drzwi wejściowe HT 410 – ciepłe, estetyczne i bezpieczne

Drzwi wejściowe HT 410 – ciepłe, estetyczne i bezpieczne

HT 410 to wybór dla tych, którym zależy przede...

Drzwi z wypełnieniem HPL od Perito

Drzwi z wypełnieniem HPL od Perito

Warto pomyśleć o drzwiach przy budowie domu i nie bać...» Więcej na subportalu drzwi