Drzwi w kolorze

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Drzwi Domino marki INVADO

fot. INVADO

Drzwi Domino marki INVADO


Drzwi Livata marki INVADO

fot. INVADO

Drzwi Livata marki INVADO

Drzwi norma Decor I z niewidoczna ościeżnicą Sara Pro marki INVADO

fot. INVADO

Drzwi norma Decor I z niewidoczna ościeżnicą Sara Pro marki INVADO

Jasne czy ciemne? Okleina w kolorze drewna? Gładka czy z wyczuwalnym pod palcami usłojeniem? A może jednobarwne malowanie drzwi? Rodzaj i wzór drzwi to jedno, kolejny wybór dotyczy koloru. 


Możliwości jest mnóstwo, co wcale nie ułatwia zadania. Zanim więc zaczniemy przyglądać się kolorom oklein, zastanówmy się nad stylem swojego domu, odpowiadając na pytanie, w jakim wnętrzu czujemy się najlepiej. Chcąc przekonać się, jak wielkie znaczenie ma kolor, wystarczy spojrzeć na ten sam model drzwi w różnych okleinach. Czasem trudno uwierzyć, że wciąż mamy przed sobą to samo skrzydło. Warto też znać kilka zasad, dzięki którym unikniemy aranżacyjnego faux pas. Rad udziela Adam Hucz, odpowiedzialny za markę drzwi Invado.

Jasne, że jasne


Pierwsza z nich mówi, że do małych wnętrz lepsze będą drzwi w jaśniejszym kolorze. Drzwi białe, ale też w okleinie cedr forte, coimbra, dąb szary, śnieżny oraz  retro. Ten ostatni, wbrew nazwie, dobrze wygląda nie tylko we wnętrzach stylizowanych na postarzane, ale także w nowoczesnych aranżacjach, którym nadaje ciekawego, wzorniczego szlifu, przełamując nowoczesny chłód. W tej okleinie ciekawie prezentują się skrzydła Destino Unico, Imperia i Livata. Jasne kolory drzwi warto stosować również wtedy, gdy poza nimi w pomieszczeniu dominują nasycone barwy. Wówczas drzwi są akcentem wprowadzającym wrażenie harmonii i spójności.
 

Drzwi ciemne


Do wnętrz bardziej przestronnych i dobrze doświetlonych pasują drzwi w ciemniejszych kolorach: orzech duro, orzech melunga, coimbra ciemna, heban czy dąb szlachetny. W tych okleinach dobrze wyglądają m.in.: modele: Domino, Vinadio i Tamparo. Drzwi w ciemnej okleinie są ciekawym akcentem aranżacyjnym, mocno zaznaczającym swoją obecność zwłaszcza wtedy, gdy pozostała część wnętrza urządzona jest w jaśniejszych kolorach. Drzwi ciemne nadają wnętrzom powagi, dlatego dobrze sprawdzają się w aranżacjach gabinetowych czy w stylu kolonialnym. Aby przy użyciu ciemnych drzwi zaaranżować wnętrze nowoczesne, zestawmy je z bielą lub pastelami. 

Gładkie czy ryflowane?


Kiedyś uważano, że wnętrza nowoczesne wymagają gładkich powierzchni, te ryflowane kojarząc z bardziej tradycyjnymi stylizacjami. Takie podejście odeszło już jednak to lamusa. Odpowiednio dawkowany eklektyzm sprawia, że wnętrza stają się ciekawsze i z charakterem. Dlatego bez obaw do nowoczesnego domu możemy wstawić drzwi w okleinie ryflowanej, która idealnie naśladuje rysunek prawdziwego drewna. Niewątpliwym atutem drzwi ryflowanych jest również to, że są odporne na zabrudzenia i nie widać na nich śladów palców.

Jakie tylko chcesz


Jeśli lubimy zmiany, postawmy na drzwi, których kolor możemy zmieniać. Norma Decor I w połączeniu z niewidoczną ościeżnicą Sara Pro to ciekawa propozycja do nowoczesnego wnętrza, która dodatkowo umożliwia liczne metamorfozy. Drzwi można bowiem samodzielnie malować – są gładkie, wiec nie jest to zadanie skomplikowane. Mogą być w kolorze ściany, tworząc z nią jednolitą płaszczyznę lub wprost przeciwnie, zadziałać na zasadzie kontrastu. To rozwiązanie, które znosi wszelkie aranżacyjne bariery, pozwalając na stworzenie wnętrz bez kompromisów.

#drzwi_wewnetrzne, #dobor_drzwi, #invado

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Nowości w ofercie VIKKING

Nowości w ofercie VIKKING

Wraz z nową ofertą 2018/2019 firma VIKKING wprowadza...

Wybrać odpowiednie drzwi wejściowe

Wybrać odpowiednie drzwi wejściowe

Jakie są najważniejsze kryteria, które trzeba wziąć...

Czy drzwi z aluminium mogą być energooszczędne?

Czy drzwi z aluminium mogą być energooszczędne?

Współczesna architektura to nie tylko wyjątkowy...

Nowe propozycje drzwi zewnętrznych STOLPAW

Nowe propozycje drzwi zewnętrznych STOLPAW

Nowy katalog drewnianych drzwi zewnętrznych STOLPAW to...

Nowy system przesuwny MUTO 60 od dormakaba

Nowy system przesuwny MUTO 60 od dormakaba

Nowy system przesuwny MUTO 60 jest następcą systemu...» Więcej na subportalu drzwi