Stolarstwo DŁUGOSZ – ponad pół wieku tradycji stolarskich

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Biuro zakładu Stolarstwa DŁUGOSZ

fot. STOLARSTWO DŁUGOSZ

Biuro zakładu Stolarstwa DŁUGOSZ


Przykładowe drzwi Stolarstwa DŁUGOSZ

fot. STOLARSTWO DŁUGOSZ

Przykładowe drzwi Stolarstwa DŁUGOSZ

Przykładowe drzwi Stolarstwa DŁUGOSZ

fot. STOLARSTWO DŁUGOSZ

Przykładowe drzwi Stolarstwa DŁUGOSZ

Stolarstwo DŁUGOSZ działa na rynku już ponad pół wieku – historia zakładu rozpoczęła się już w latach 50-tych. Wytwarza się w nim drzwi i okna drewniane wykonywane na indywidualne zamówienie. Do rozmowy zaprosiliśmy Piotra Długosza, który kultywuje rodzinne tradycje stolarskie. 


Panie Piotrze, Państwa zakład może poszczycić się naprawdę imponującymi tradycjami w stolarstwie. 

Rzeczywiście. Stolarstwo Długosz to firma rodzinna, a pomysł na biznes jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. Historia zakładu rozpoczęła się w 1954 roku, kiedy to produkowaliśmy głównie meble. Po trzydziestu latach zmieniliśmy swoją technologię na produkcję stolarki otworowej – okien i drzwi drewnianych. Od tamtych czasów stale się rozwijamy w tym kierunku.

Jak zmieniała się firma na przestrzeni tych wszystkich lat?

Początki firmy to głównie produkcja mebli w małych ilościach na indywidualne zamówienie Były to ciężkie czasy, klienci byli mniej zamożni. Dopiero w latach 90-tych firma mocno się rozwinęła produkując stolarkę otworową. W tamtych czasach było ogromne zapotrzebowanie na drewniane okna i drzwi. Również nie było łatwo, brakowało materiałów do produkcji oraz okuć, ale popyt był ogromny. Zatrudnialiśmy wówczas największa liczbę pracowników. Obecnie – ze względu na dużą konkurencję ze strony okien plastikowych, zmieniliśmy strategię i nastawiliśmy się głównie na produkcję drzwi drewnianych.

Tak więc naszymi głównymi produktami są obecnie drewniane drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, a także okna – wszystko produkowane na indywidualne zamówienie. Wyróżnia nas wysoka jakość oraz możliwość zrealizowania wszystkich wymagań klienta dotyczących wyglądu oraz funkcjonalności sprzedawanej przez nas stolarki. Elastyczne podejście do klienta oraz stałe poprawianie jakości naszych wyrobów spowodowało, że nadal z powodzeniem prowadzimy firmę.

W materiały do produkcji zaopatrujemy się głównie u lokalnych dostawców. Dzięki temu otrzymujemy towar szybko, a koszty dostaw są niższe. Możemy również stale kontrolować jakość dostarczanego towaru.

Do kogo skierowana jest oferta? Wyłącznie do klientów indywidualnych?

Nie. Nasza oferta skierowana jest do odbiorców detalicznych, deweloperów oraz pośredniczących w sprzedaży firm handlowych. Stale poszukujemy nowych punktów punktów handlowych, w których będą oferowane nasze produkty.

A jak oceniacie ostatni rok?

Miniony rok był dla nas przełomowy. Zrezygnowaliśmy z prowadzenia dodatkowego biznesu nie związanego ze stolarką otworową. Postanowiliśmy się skupić na tym, co nam wychodzi najlepiej, i poświęcić się całkowicie produkcji drzwi i okien drewnianych.

Jakie są zatem plany na przyszłość?

Chcemy wprowadzić nowe modele oraz nowe rozwiązania w produkcji drzwi zewnętrznych oraz wewnętrznych. Ponadto planujemy powiększyć ilość partnerów handlowych, u których będą dostępne nasze produkty.

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Zamiast tradycyjnego klucza

Zamiast tradycyjnego klucza

Czytnik linii papilarnych lub RFID, pilot, klawiatura...

Blisko co drugi Polak decyduje się na białe drzwi

Blisko co drugi Polak decyduje się na białe drzwi

Aż 43% osób, które dokonały zakupu drzwi w 2017 r....

Nowy szef produkcji grupy w PORCIE

Nowy szef produkcji grupy w PORCIE

Marcin Bąk został dyrektorem produkcji grupy w Porta...

SPARK – nowa marka stalowych drzwi ppoż.

SPARK – nowa marka stalowych drzwi ppoż.

SPARK – pod taką nazwą spółka Stalprodukt-Zamość...

EASY GLASS SMART, czyli montaż balustrady w ekspresowym tempie

EASY GLASS SMART, czyli montaż balustrady w ekspresowym tempie

System Easy Glass Smart pełen jest innowacyjnych...» Więcej na subportalu drzwi