Bezpieczne i wygodne drzwi tarasowe – na co zwrócić uwagę?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Duże drzwi tarasowe otwierają przestrzeń w domu. Sprawiają, że wnętrze łączy się z tym, co widzimy za oknami, a przede wszystkim pozwalają wypełnić pomieszczenie pięknym naturalnym światłem. Drzwi tarasowe powinny być piękne i funkcjonalne, ale też bezpieczne.


Decydując się na montaż drzwi tarasowych, wybieramy spośród kilku dostępnych rozwiązań: drzwi tradycyjnych, rozwieralno-uchylnych, podnoszono-przesuwnych, uchylno-przesuwnych oraz harmonijkowych. Drzwi tradycyjne zabierają sporo miejsca, gdy są otwarte, więc nie warto decydować się na nie w mniejszych pomieszczeniach. Najbardziej popularne są drzwi podnoszono-przesuwne. W przypadku wersji podnoszono-przesuwnej istnieje możliwość budowania bardzo dużych przeszkleń – nawet do 20 m długości i 3,35 m wysokości, co pozwala stworzyć ogromna otwartą przestrzeń. Jest to rozwiązanie najwygodniejsze i (przy odpowiednim montażu systemowym) bezawaryjne. Coraz częściej decydujemy na jak największe przeszklenia w domu. Dodają one nowoczesnego charakteru całemu wnętrzu. Zazwyczaj duże drzwi tarasowe są również ciężkie, dlatego warto zwrócić uwagę na sposób ich otwierania. 

Na rynku pojawił się właśnie nowy rewolucyjny produkt. Napęd HS ePower jest zasilany przez akumulatory, a drzwi otwiera się nie za pomocą klamki, ale panelu dotykowego. Dodatkowo, dzięki napędowi, drzwi automatycznie zatrzymują się, gdy napotkają przeszkodę. To wyjątkowo ważne, kiedy w domu są małe dzieci – mówi Paweł Tylki z firmy GU Polska, producenta z branży techniki okiennej i drzwiowej. Dzięki tego typu nowoczesnym napędom otwieranie i zamykanie drzwi tarasowych jest też praktycznie bezszelestne. 


Bezpieczeństwo i trwałość


Podczas wyboru drzwi tarasowych warto zwrócić uwagę na opcjonalne możliwości, takie jak listwa mikrowentylacyjna w klasie RC2 oraz napęd, który w przypadku dużych i ciężkich drzwi znacznie poprawia on komfort użytkowania – drzwi otwierają i zamykają się automatycznie, a my nie musimy używać siły. Napęd również w dużym stopniu decyduje o bezpieczeństwie. 

Najnowocześniejsze napędy, takie jak ePower wyposażone są w specjalne systemy, dzięki którym możemy otwierać i zamykać drzwi na odległość za pomocą smartfona. Dzięki temu, nawet gdy jesteśmy daleko od domu, możemy sprawdzić, czy nikt do niego nie wszedł – tłumaczy Paweł Tylki. 


Niezwykle istotny, szczególnie w przypadku drzwi z napędem czy listwą mikrowentylacyjną, jest profesjonalny montaż. 

#drzwi_tarasowe, #napedy_drzwiowe, #naped_HSePower

Zainteresowany? Poproś o ofertę!



Zamiast tradycyjnego klucza

Zamiast tradycyjnego klucza

Czytnik linii papilarnych lub RFID, pilot, klawiatura...

Blisko co drugi Polak decyduje się na białe drzwi

Blisko co drugi Polak decyduje się na białe drzwi

Aż 43% osób, które dokonały zakupu drzwi w 2017 r....

Nowy szef produkcji grupy w PORCIE

Nowy szef produkcji grupy w PORCIE

Marcin Bąk został dyrektorem produkcji grupy w Porta...

SPARK – nowa marka stalowych drzwi ppoż.

SPARK – nowa marka stalowych drzwi ppoż.

SPARK – pod taką nazwą spółka Stalprodukt-Zamość...

EASY GLASS SMART, czyli montaż balustrady w ekspresowym tempie

EASY GLASS SMART, czyli montaż balustrady w ekspresowym tempie

System Easy Glass Smart pełen jest innowacyjnych...



» Więcej na subportalu drzwi