Okna balkonowe HST – montaż z użyciem szyny

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Patio HST, czyli wielkogabarytowe tarasowe drzwi podnoszono-przesuwne firmy MS więcej niż OKNA, to odpowiedź na najnowszy trend przeszklonych ścian. Ich masywne konstrukcje wymagają profesjonalnego montażu. Producent ma na to własny patent. 

Nowoczesne i bardzo modne obecnie wielkoformatowe przeszklenia mają za zadanie wpuszczać do wnętrz maksymalnie dużo światła dziennego oraz potęgować wrażenie przestrzeni. Dodatkowo, w zależności od potrzeb i pory roku, łączyć bądź odgradzać nasz dom od tarasu czy ogrodu. Wśród tego typu przeszkleń firma MS więcej niż OKNA oferuje drzwi tarasowe Patio HST, które pozwalają na uzyskanie przeszklonej ściany o szerokości nawet 12 m, wysokości 2,5 m i świetle przejścia prawie 6 m. System przesuwnych skrzydeł sprawia,  że otwarte skrzydło nie zabiera  przestrzeni po ich otwarciu, jak to ma miejsce przy tradycyjnych drzwiach tarasowych, zaś niski (15 mm) próg, nie stanowiący praktycznie żadnej bariery architektonicznej, jest dopełnieniem całości.

» Okna balkonowe HST od strony konstrukcji

Ze względu na duże gabaryty waga skrzydła Patio HST jest znacząca i może dochodzić nawet do 300 kg, dlatego zastosowane okucia musza być najwyższej jakości i gwarantować komfortowe otwieranie i zamykanie tak dużej i ciężkiej konstrukcji – w tym przypadku są to sprawdzone okucia AUBI firmy SIEGENIA. Drzwi Patio HST wyposażone są w system 4 rygli antywłamaniowych, które nie tylko blokują je po opadnięciu ciężkiego skrzydła na próg, ale także posiadają funkcję mikrowentylacji. Warto dodać do tego informację o nowoczesnych profilach PVC Salamander szerokości 172 mm, wkładach szybowych SUPERtermo, gdzie Ug=0,5, oraz niskim ciepłym progu EcoPass o wysokich właściwościach izolacyjnych, możliwości zastosowania docieplenia profili i ciepłych ramkach CHROMATECH ultra.

» Drzwi podnoszono-przesuwne Patio HST – montaż

Ze względu na duża masę, gabaryt, zasadę działania i praktycznie brak regulacji, drzwi tarasowe Patio HST wymagają bardzo profesjonalnego montażu. Jest wiele sposobów montażu, jednak firma MS więcej niż OKNA promuje opatentowane przez siebie rozwiązanie montażu na specjalnej szynie z przekładką termiczną oraz zastosowanie specjalnych wózków pozwalających na drobne korekty ustawień. 

Szyna gwarantuje podparcie liniowe na całej długości Patio HST i możliwość regulacji w dwóch płaszczyznach za pomocą dołączonych śrub rozmieszczonych po jej obu stronach. Dopiero do prawidłowo (za pomocą kotew chemicznych) przytwierdzonej do podłoża szyny i jej wypoziomowaniu „pod laser”, stawia się Patio HST i przykręca przy pomocą nitonakrętek. Taki sposób montażu gwarantuje prawidłowe osadzenie, a co za tym idzie – wieloletnie, bezproblemowe funkcjonowanie nawet największych wielkogabarytowych podnoszono-przesuwnych drzwi Patio HST. 

#okna_balkonowe, #HST, #drzwi_tarasowe, #drzwi_patio

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Nowości w ofercie VIKKING

Nowości w ofercie VIKKING

Wraz z nową ofertą 2018/2019 firma VIKKING wprowadza...

Wybrać odpowiednie drzwi wejściowe

Wybrać odpowiednie drzwi wejściowe

Jakie są najważniejsze kryteria, które trzeba wziąć...

Czy drzwi z aluminium mogą być energooszczędne?

Czy drzwi z aluminium mogą być energooszczędne?

Współczesna architektura to nie tylko wyjątkowy...

Nowe propozycje drzwi zewnętrznych STOLPAW

Nowe propozycje drzwi zewnętrznych STOLPAW

Nowy katalog drewnianych drzwi zewnętrznych STOLPAW to...

Nowy system przesuwny MUTO 60 od dormakaba

Nowy system przesuwny MUTO 60 od dormakaba

Nowy system przesuwny MUTO 60 jest następcą systemu...» Więcej na subportalu drzwi