Drew-Gór Drzwi – rodzinne tradycje w produkcji drzwi z drewna

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

W oparciu o długoletnie doświadczenie, Drew-Gór oferuje drzwi drewniane wytwarzane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Rozmawiamy z Karolem Górskim, Prezesem Drew-Gór Drzwi, który od dziecka zaznajamiał się z niełatwym rzemiosłem produkcji drzwi z drewna. 

Panie Karolu, jakie są początki produkcji drzwi w Państwa fabryce?

Firma „Drew-Gór Drzwi” Sp. z o.o. jest kontynuacją idei powstałej w Produkcyjnym Zakładzie Stolarskim „Drew-Gór” Kazimierza Górskiego – mojego ojca. Nastał taki czas w 2015 roku, że przejąłem wraz z bratem interes rodzinny. W latach 90-tych, kiedy powstawała firma, rynek był chłonny, a pomysł zrodził się z pasji mojego ojca do drewna. W ten sposób wybór padł na produkcję drzwi drewnianych. Od dziecka pomagaliśmy ojcu w prowadzeniu firmy, dzięki temu wiemy, jak produkuje się najlepszej jakości drzwi z drewna.

Szybko udało się rozkręcić produkcję?

Początki firmy potoczyły się dość dynamicznie. Wysoki poziom popytu na rynku sprawił, że firma szybko rozwinęła się z małego zakładu w potężny zakład produkcyjny z własnym tartakiem. Dzięki temu drzewo dostarczone do zakładu przechodziło całkowitą obróbkę aż do wyrobu gotowego. Własny tartak otworzył nowe możliwości rozwoju firmy, a także wpłynął na jakość naszych produktów.      

Dzięki czemu, poza dobrą koniunkturą na rynku, udało się osiągnąć taki sukces?

Sądzę, że dzięki konsekwencji w działaniu, systematyczności oraz pracowitości. Od najmłodszych lat pracowaliśmy razem z bratem. Najpierw na hali produkcyjnej, a później w sprzedaży i marketingu firmy. Wspólny cel, nastawiony na rozwój firmy, dawał nam siłę do działania, i tak jest do tej pory. Chcemy kontynuować rodzinną tradycję.

Jakie drzwi produkujecie i co je wyróżnia?

Nasza główna oferta obejmuje drzwi i skrzydła sosnowe. Oczywiście w różnorodnych wariantach oraz kolorystyce. Wyróżnia je prostota, a zarazem nowoczesność. Trzymamy się tradycji drewna, czyli dobrej jakości. Poza tym produkujemy okienka inwentarskie i inne elementy drewniane z sosny, lipy oraz jesionu.

Z jakich korzystacie dostawców?

Dostawcy są wybierani z lokalnego rynku. Drewno dostarczane jest z naszych ościennych nadleśnictw. Uważamy, że powinniśmy wspierać nasz miejscowy rynek i współpracować właśnie z firmami z naszego regionu.

A do kogo skierowana jest wasza oferta?

Ofertę mamy wszechstronną, a więc zarówno przeciętny Kowalski znajdzie coś dla siebie, jak i hurtownia czy sklep branżowy. Wiadomo, że nasze drzwi są główną gałęzią sprzedaży, ale nie zapominajmy, że mamy tartak i prężny park maszynowy. Czasem wykonujemy też zlecenia m.in. na prefabrykaty drewniane.

Jak ocenia Pan zeszły rok?

Miniony rok nie należał do najłatwiejszych. Koniunktura na rynku nie była łaskawa, jednak zauważyć można jedno zjawisko na plus to, że sprzedaż detaliczna wzrosła. Sprzedaż tarcicy oraz wykonawstwo półproduktów drewnianych pozwoliło utrzymać poziom sprzedaży na przyzwoitym poziomie. Obecny rynek jest agresywny, konkurencja dość spora, chociażby tanie drzwi z płyty z Chin. Musimy uwijać się z nowymi pomysłami na przyciągnięcie klienta i uatrakcyjnienie naszej oferty. 

Jakie są zatem plany na przyszłość?

W tej chwili chcemy utrzymać i wzmocnić pozycję na rynku lokalnym. Mamy kilka drobnych pomysłów na ulepszenie wyrobów. Kolejną rzeczą jest zwiększenie działu sprzedaży i marketingu. Są to dość bliskie cele, a co do dalszych… W planach mamy wprowadzić nowszą technologię, aby zwiększyć moce przerobowe oraz by być bardziej elastycznym w kontekście wymagań rynku. 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Nowy szef produkcji grupy w PORCIE

Nowy szef produkcji grupy w PORCIE

Marcin Bąk został dyrektorem produkcji grupy w Porta...

SPARK – nowa marka stalowych drzwi ppoż.

SPARK – nowa marka stalowych drzwi ppoż.

SPARK – pod taką nazwą spółka Stalprodukt-Zamość...

EASY GLASS SMART, czyli montaż balustrady w ekspresowym tempie

EASY GLASS SMART, czyli montaż balustrady w ekspresowym tempie

System Easy Glass Smart pełen jest innowacyjnych...

Dekory kamienne w drzwiach aluminiowych DAKO oraz nowe modele drzwi

Dekory kamienne w drzwiach aluminiowych DAKO oraz nowe modele drzwi

Sześć nowych modeli dobrze wpisuje się w najnowsze...

Podświetlane skrzydło drzwiowe... bo liczy się pierwsze wrażenie

Podświetlane skrzydło drzwiowe... bo liczy się pierwsze wrażenie

Kompozytowe drzwi VIKKING z podświetlanym skrzydłem to...» Więcej na subportalu drzwi