Vetrex Slide, czyli montaż gigantycznych drzwi HST

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Duże przeszklenia to obecnie bez wątpienia jeden z najsilniejszych trendów w architekturze. Co ważne, coraz częściej imponujące okna trafiają do domów indywidualnych inwestorów. Tak było i we Wrocławiu, gdzie odbył się montaż przeszklenia o wymiarach 6195 x 2350 mm wykonanego w systemie przesuwnym Vetrex Slide.

Montaż został przeprowadzony przez ekipę Autoryzowanego Partnera VETREX – firmę FINEZJA, a my mieliśmy okazję się temu przyglądać. Nim zajmiemy się kwestią montażu, warto powiedzieć parę słów o samym systemie, na bazie którego powstały te imponujących rozmiarów drzwi tarasowe.

Vetrex Slide to system drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych (HST) wykonanych na bazie profili VEKA. Konstrukcja usztywniona została wielokrotnie giętymi wzmocnieniami ze stali ocynkowanej w skrzydłach i ościeżnicach, dzięki temu mogła przybrać tak ogromne rozmiary.


Reklama


Dane techniczne:

  • Profile: VEKA, system Slide (HST): skrzydło 5-cio komorowe o szer. 70 mm, rama 9-cio komorowa o szer. 170 mm, klasa A; kształtowniki z wysokoudarowego PVC; grubość ścianek w najwyższym standardzie jakości wg PN-EN 12608 "klasa A".

  • Szyby: pakiety szybowe 4-16-4 Ug=1,1 wg EN673

  • Okucia: SIEGENIA – HS PORTAL – nośność skrzydła przesuwnego do 400 kg

Wracając do montażu, to został on wykonany przy użyciu systemu do montażu trójwarstwowego „Soudal Window System”, w którego skład wchodzi gama pianek poliuretanowych oraz taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych. Przy tak imponujących gabarytach, a co za tym idzie – wadze, szczególną wagę przywiązywano do kotwienia całej konstrukcji do muru, stosując połączenia gęściej (co około 40 cm) niż w przypadku stolarki o standardowych wymiarach. Ważne też było idealne wypoziomowanie konstrukcji, gdyż nawet nieduży przechył na tak długich profilach mógłby finalnie skończyć się nieprzyjemnymi konsekwencjami. Choć całość uszczelnienia nie została wykonana ze względu na trudne warunki atmosferyczne, to lwia cześć montażu przebiegła sprawnie i bez komplikacji.

Realizacja zamówienia na tak gigantyczne drzwi jest na pewno dowodem na to, że Vetrex nie boi się nietypowych realizacji i chętnie podejmuje się tego typu wyzwań.


#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Twarze branży: wywiad z Prezesem GERDA Zbigniewem Mendlem

Twarze branży: wywiad z Prezesem GERDA Zbigniewem Mendlem

Zapraszamy do rozmowy z Panem Zbigniewem Mendlem,...

Drzwi przeciwpożarowe od firmy PETECKI

Drzwi przeciwpożarowe od firmy PETECKI

Dbając o bezpieczeństwo swoje i najbliższych, w...

Jak dobrze wybrać i rozplanować wielkoformatowe okna i drzwi tarasowe?

Jak dobrze wybrać i rozplanować wielkoformatowe okna i drzwi tarasowe?

Okazałe przeszklenia stanowią efektowną ozdobę...

T-Door Elegant – nowoczesne i funkcjonalne drzwi od Budvar Centrum

T-Door Elegant – nowoczesne i funkcjonalne drzwi od Budvar Centrum

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, dlatego gdy...

Drzwi od środka, czyli ich konstrukcja i wypełnienie

Drzwi od środka, czyli ich konstrukcja i wypełnienie

PORTA podpowiada, co kryje się w środku drzwi i na co...» Więcej na subportalu drzwi