TEKO – polski specjalista w produkcji balustrad i schodów

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

TEKO to znany polski producent balustrad, działający już od prawie 20 lat. Znakomicie funkcjonuje na rynku deweloperskim, realizując duże projekty krajowe i międzynarodowe. Zaprosiliśmy do rozmowy Panią Karolinę Kamień, menedżer TEKO S.C.


Czym się zajmuje spółka TEKO?

Już prawie od 20 lat zajmujemy się produkcją schodów i balustrad, które są naszymi głównymi wyrobami. Od kilku lat zajmujemy się również produkcją podłóg drewnianych warstwowych oraz drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. Nasze wyroby sprzedawane są na terenie Polski oraz całej Unii Europejskiej.

Czym wyróżniają się wasze produkty?

Nasze wyroby wykonywane są z najwyższej jakości materiałów, pochodzących z całego świata, a indywidualne podejście do każdego klienta pozwala spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Jesteśmy na rynku prawie 20 lat, mamy bogate doświadczenie, wykonujemy indywidualne projekty, dopasowane do wnętrza i gustu klienta, proponując przy tym proste i funkcjonalne rozwiązania.

Jak wyglądały początki waszej działalności, jak je wspominacie? 

Początki, jak chyba dla każdej firmy wchodzącej na rynek, były trudne, lecz zdawaliśmy sobie sprawę, że jesteśmy nową, polską firmą stawiającą pierwsze kroki na rynku konsumenckim.  Musieliśmy więc przekonać do siebie klientów, iż jesteśmy producentem godnym zaufania, wykonującym wysokiej jakości wyroby. Dzięki naszej pasji do aranżacji wnętrz i tworzenia nowych rozwiązań, udało nam się dokonać nie lada sukcesu – być w czołówce polskich producentów schodów drewnianych.

Czego nauczyliście się przez te lata, jakie wnioski wyciągnęliście? 

Na przestrzeni lat zauważyliśmy, jak zmienia się rynek i wymagania klientów. W dzisiejszych czasach ludzie przywiązują bardzo dużą wagę do swoich „czterech ścian”, a schody czy drzwi mają nie tylko spełniać podstawowe funkcje, ale są traktowane jak meble. Zdobyte doświadczenie nauczyło nas indywidualnego podejścia do każdego klienta i projektu. Wiemy, że każde zlecenia wymaga poświęcenia mu czasu, wysiłku i starań naszych pracowników oraz zastosowania nowych rozwiązań technologicznych.

Z kim chcecie współpracować, do kogo chcecie dotrzeć? 

Oferta firmy Teko skierowana jest głównie do klientów indywidualnych. Każdy klient obsługiwany jest przez przedstawiciela handlowego, który „opiekuje” się nim od momentu wyceny do momentu finalizacji umowy. Dzięki temu możemy spełnić wszystkie oczekiwania naszych klientów. 

Jakie było wasze największe zwycięstwo – jakie były tego przyczyny i skutki? 

Największym sukcesem dla firmy było wybudowanie nowej fabryki wyposażonej w nowoczesny park maszynowy. Zakład produkcyjny został połączony z biurem, co ułatwiło i usprawniło naszą pracę, a nasi pracownicy zyskali lepszy komfort pracy. 

Jak Wam minął 2017 rok? Wydarzyło się coś ciekawego? 

Rok 2017 dla naszej firmy był rokiem realizacji dużych projektów polegających na kompleksowym wykonaniu stolarki drewnianej. Odnotowaliśmy również duży wzrost eksportu naszych produktów.

Co zaplanowaliście na rok 2018? 

W 2018 planujemy wprowadzić do naszej oferty wyroby z czarnego dębu, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów. Zrobiliśmy już pierwsze wzory drzwi i podłóg, które można zobaczyć w naszym salonie firmowym w Niepołomicach.

Jakieś wskazówki dla początkujących, dobre słowo dla branży? 

Każdy początkujący musi zdawać sobie sprawę, że jest to branża, w której jest bardzo duża konkurencja, a klienci są coraz bardziej wymagający, jednak nie można się poddawać.

#balustrady, #drzwi_zewnetrzne, #drzwi_wewnetrzne, #teko

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Marka Porta Drzwi ogłasza konkurs O!Twórz Mieszkanie

Marka Porta Drzwi ogłasza konkurs O!Twórz Mieszkanie

Ruszył konkurs marki Porta Drzwi pod hasłem „O!Twórz...

Stolarka przeciwpożarowa – szybka i skuteczna ewakuacja

Stolarka przeciwpożarowa – szybka i skuteczna ewakuacja

Na rynku mamy wiele rozwiązań dotyczących drzwi...

Najcieplejsze drzwi zewnętrzne?

Najcieplejsze drzwi zewnętrzne?

Drzwi kompozytowe z energooszczędnej linii ARCTIC PLUS...

Imponujące przesuwne przeszklenia panoramiczne z ARTLINE XL

Imponujące przesuwne przeszklenia panoramiczne z ARTLINE XL

Rozwiązania systemów przesuwnych są doceniane przez...

Zmiany w zarządzie INVADO

Zmiany w zarządzie INVADO

Nowa Prezes Zarządu jest członkiem Grupy Managerskiej...» Więcej na subportalu drzwi