| Wyświetleń:597

Innowacje GEALAN jako sposób na poszerzenie działalności przez producentów okien?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Profil w technologii acrylcolor

fot. GEALAN

Profil w technologii acrylcolor


Profil w technologii STV®

fot. GEALAN

Profil w technologii STV®

System GEALAN-KUBUS®

fot. GEALAN

System GEALAN-KUBUS®

Sylwester Rdesiński, doradca techniczno-handlowym z Działu Obiektowego GEALAN Polska, wyjaśnia, jak innowacje GEALAN mogą stanowić sposób na poszerzenie działalności producentów okien.


GEALAN od wielu lat podkreśla, że jest innowatorem zarówno w obszarze produktowym, jak również oferowanych usług. Może Pan przypomnieć, jakie są najważniejsze innowacje GEALAN?

Sylwester Rdesiński: Na początek wymienię naszą najstarszą innowację, która w przyszłym roku będzie obchodzić okrągłe 40-te urodziny. Mam na myśli technologię barwienia profili – acrylcolor, która jest absolutnym numerem 1 w dziedzinie uzyskiwania trwałego wybarwienia profili. W 2010 premierę miały dwie kolejne innowacje STV® i IKD®. STV® to tzw. szklenie statyczne na sucho, które polega na przyklejeniu szyby do przylgi skrzydła dzięki specjalnej taśmie, w którą wyposażony jest profil. IKD® to technologia rdzenia termicznego, gdzie komora w ramie wypełniona jest specjalistycznym, wysoko izolującym materiałem. 

W 2016 roku wprowadziliśmy do sprzedaży przełomowy system GEALAN-KUBUS®, który na nowo zdefiniował postrzeganie stolarki z PVC. W 2018 roku pojawił się w naszej ofercie innowacyjny system przesuwny GEALAN-SMOOVIO. W międzyczasie w strukturach GEALAN Polska powstał Dział Obiektowy będący łącznikiem między producentami okien, architektami, inwestorami i generalnymi wykonawcami. 

Portfolio innowacji GEALAN jest bardzo różnorodne. Jak to się przekłada na korzyści dla producentów okien?

RD: Nasi odbiorcy mają wybór. Mogą korzystać z naszych innowacji i dzięki nim poszerzać obszary swojej działalności lub tkwić w trudnym rynku standardowej stolarki z PVC.

Co dokładnie można zyskać dzięki innowacjom GEALAN. Na jakie nowe rynki czy obszary mogą wkraczać wasi partnerzy?

RD: Z pewnością dzięki technologiom acrylcolor i STV® rynek produktów aluminiowych nie jest już tak hermetyczny. Jeszcze kilka lat temu podział na stolarkę PVC i alu był jednoznaczny. Teraz za sprawą STV® i acrylcolor granica ta stała się bardziej płynna. Dzięki technologii STV® nasi producenci mogą istotnie zwiększyć wymiary oferowanych okien, można np. wykonać drzwi balkonowe bez poprzeczki o wymiarach 1,1 x 2,4 m, a maksymalna wysokość drzwi balkonowych w technologii STV® to aż 2,5 m. Jeśli te same drzwi będą wykonane w technologii acrylcolor to oprócz imponujących wymiarów uzyskamy wyjątkowy wygląd. Kolorowa powierzchnia okien acrylcolor ma idealnie gładką, delikatnie matową powłokę, która świetnie wygląda i nie blaknie wraz z upływem czasu. Ponadto paleta kolorów acrylcolor, jako pierwsza na świecie, uzyskała certyfikat RAL i obejmuje również odcienie metaliczne, dzięki którym uzyskujemy wygląd stolarki aluminiowej i jednocześnie mamy zagwarantowaną wyższą izolację cieplną, często w standardzie pasywnym (technologia IKD®). Znam kilka przykładów realizacji, gdzie zastosowano stolarkę aluminiową oraz stolarkę z PVC w technologii acrylcolor w odcieniach metalicznych właśnie po to, aby obniżyć koszt stolarki i poprawić bilans energetyczny budynku. 

Nasz topowy system GEALAN-KUBUS® ma wymienione innowacje (acrylcolor, STV® i IKD®) w standardzie, a ponadto ma coś więcej: absolutnie innowacyjny design. Premiera Kubusa w 2016 roku nie jedną osobę wprawiła w zachwyt, ale i w konsternację. Ultra minimalistyczny design z jednoczesnym zachowaniem wszystkich funkcji użytkowych okien to była całkowita nowość na rynku stolarki z PVC. Producenci okien, mający w swoim portfolio system GEALAN-KUBUS®, mogą rozpocząć współpracę z wieloma pracowniami architektonicznymi. Doświadczyliśmy na własnej skórze, że  GEALAN-KUBUS® idealnie trafia w architektoniczne gusta.

Nasza kolejna innowacja to system przesuwny GEALAN-SMOOVIO. Z uwagi na małą liczbę geometrii profili potrzebną do budowy okien i drzwi proces produkcji tej przesuwki jest zdecydowanie łatwiejszy niż systemów HST. Ponadto ościeżnica systemowa o głębokości zabudowy 150 mm jest na całym obwodzie konstrukcji, dzięki czemu narożniki są zamknięte i odpada praca związana z montażem oraz uszczelnianiem progu. Łatwa obróbka, estetyczny design oraz bogactwo oklein drewnopodobnych sprawiają, że oprócz budownictwa jednorodzinnego GEALAN-SMOOVIO przeznaczone jest również do obiektów hotelowych, apartamentowców, co z kolei umożliwia naszym odbiorcom produkowanie na większą skalę coraz popularniejszych „suwanek”.

System przesuwny GEALAN-SMOOVIO

Innowacją z obszaru usług jest z pewnością Dział Obiektowy GEALAN Polska, który wyszukuje inwestycje, nawiązuje kontakt z inwestorem lub generalnym wykonawcą w początkowej fazie inwestycji, ustala zakres wyceny stolarki, a następnie przekazuje producentowi kompletne informacje dotyczące stolarki w danym obiekcie oraz udziela wsparcia technicznego w procesie wyceny, jeśli jest ono potrzebne. Aby nawiązać współpracę z działem obiektowym i dzięki temu zyskać atrakcyjne kontrakty, wystarczy zgłosić chęć wykonywania wycen stolarki.

Reasumując, spektrum możliwości jest szerokie. Staramy się, aby nasze innowacje były łatwe do wdrożenia w zakładach produkcyjnych. Niemniej jednak chęć i wola producenta to warunek konieczny. Ci, którzy wspólnie z nami kroczą drogą innowacji, wiele zyskują.

#systemy_przesuwne, #drzwi_przesuwne, #GEALAN_SMOOVIO, #STV, #IKD, #acrylcolor

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

GEALAN POLSKA Sp. z o.o.

95-030 Rzgów
ul. Rudzka 31
tel.: 042 2252130
Fax: 042 2252135
e-mail: info@gealan.pl
https://www.gealan.pl