Nowy system przesuwny GEALAN-SMOOVIO

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Nowy system przesuwny GEALAN-SMOOVIO

fot. GEALAN

Nowy system przesuwny GEALAN-SMOOVIO


Nowy system przesuwny GEALAN-SMOOVIO

fot. GEALAN

Nowy system przesuwny GEALAN-SMOOVIO

Ceny mieszkań rosną zarówno w wielkich metropoliach, jak i mniejszych miejscowościach. Jednocześnie wzrasta nasze poczucie piękna i potrzeba komfortu we własnych czterech ścianach. Elementy przesuwne idealnie wpisują się w potrzeby współczesnych mieszkańców, ponieważ pozwalają zyskać dodatkową przestrzeń. 


Posiadając tradycyjne okna i drzwi, przy urządzaniu mieszkania należy uwzględnić strefę otwierania skrzydła. W przypadku systemów przesuwnych możemy zagospodarować przestrzeń bezpośrednio pod oknem. Nowy system przesuwny GEALAN-SMOOVIO pozwala optymalnie wykorzystać bezcenną przestrzeń mieszkalną, zapewniając przy tym estetyczny wygląd, wygodną obsługę i wyjątkową szczelność.

smooth + move = smoovio


Nazwa SMOOVIO powstała z połączenia dwóch angielskich słów: „smooth” i „move”, co oznacza lekkie i łatwe otwieranie. Komfortowa obsługa okien oraz drzwi w systemie GEALAN-SMOOVIO to efekt zastosowania innowacyjnego okucia Roto Patio Inowa, które ma zupełnie inny mechanizm działania niż systemy PSK czy HST. W chwili otwierania ruchome skrzydło odsuwa się na odległość 8 mm od ościeżnicy, a w momencie zamykania wraca do pierwotnej pozycji. Działanie takie umożliwia konstrukcja okuć, które poruszają się w poziomie na specjalnych wózkach, co znakomicie ułatwia obsługę, szczególnie przy konstrukcjach wyposażonych w ciężkie pakiety 3-szybowe. W celu dodatkowego doszczelnienia newralgicznego połączenia części stałej z przesuwną, 3 aktywne zaczepy dociągają skrzydło do pionowego słupka, aby zapewnić wyjątkową szczelność na całym obwodzie skrzydła. Proces zamykania następuje również w wygodny sposób, za pomocą estetycznej, manualnej klamki.

Wysokie parametry potwierdzone badaniami


W systemach przesuwnych często komfortowa obsługa idzie w parze z niską szczelnością. W GEALAN-SMOOVIO wyeliminowano potencjalne nieszczelności za sprawą innowacyjnego mechanizmu zamykającego. Dzięki ryglowaniu w wielu punktach, z jednoczesnym dociskiem na całym obwodzie osiągnięto najwyższy poziom uszczelniania i ochrony przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. 

Badania przeprowadzone w certyfikowanym przez IFT punkcie badawczym, który znajduje się w Centrum Technologicznym GEALAN, potwierdzają, że GEALAN-SMOOVIO zapewnia izolacyjność cieplną, wodoszczelność i odporność na obciążenie wiatrem na poziomie, który był do tej pory nieosiągalny dla systemów przesuwnych – mówią przedstawiciele GEALAN.


Nowe możliwości dla producentów okien


Jak tłumaczą ekspercie GEALAN, z uwagi na małą liczbę geometrii profili potrzebnych do budowy okien i drzwi GEALAN-SMOOVIO, proces produkcji nowej przesuwki jest zdecydowanie łatwiejszy niż systemów HST. Ponadto ościeżnica systemowa, o głębokości zabudowy 150 mm, znajduje się na całym obwodzie konstrukcji, dzięki czemu narożniki są zamknięte i odpada praca związana z montażem oraz uszczelnianiem progu. W przypadku szklenia stałego mamy dwie możliwości: możemy zastosować szklenie w symetrycznym skrzydle lub w wąskim elemencie, zwiększając tym samym ilość światła w pomieszczeniu. 

Łatwa obróbka, estetyczny design oraz bogactwo oklein drewnopodobnych sprawiają, że oprócz budownictwa jednorodzinnego, GEALAN-SMOOVIO przeznaczone jest również do obiektów hotelowych, apartamentowców, co z kolei umożliwia produkowanie na większą skalę coraz popularniejszych „suwanek”.

#systemy_przesuwne, #drzwi_przesuwne, #GEALAN_SMOOVIO

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

GEALAN POLSKA Sp. z o.o.

95-030 Rzgów
ul. Rudzka 31
tel.: 042 2252130
Fax: 042 2252135
e-mail: info@gealan.pl
http://www.gealan.plOkna dla młodych?

Okna dla młodych?

Centrum Analiz Branżowych sprawdziło, jakie marki...

Walka o czyste powietrze: jak się ochronić przed smogiem?

Walka o czyste powietrze: jak się ochronić przed smogiem?

Trwająca od kilku lat dyskusja na temat katastrofalnego...

Jak uchronić dzieci przed uszkodzeniami dłoni i palców?

Jak uchronić dzieci przed uszkodzeniami dłoni i palców?

Uszkodzenia dłoni i palców, wynikające z...

1. Wiedeński Kongres Okien

1. Wiedeński Kongres Okien

27-28 czerwca 2019 odbędzie się pierwszy Wiedeński...

Technologia przyszłości na wyciągnięcie ręki

Technologia przyszłości na wyciągnięcie ręki

Duże przeszklenia tarasowe łączą wnętrze domu z jego...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria