"Odbudujemy poczucie bezpieczeństwa" - Spectus

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

"Jest z nami silna i zdeterminowana grupa zdecydowana na ekspansję..., i to właśnie chcemy przekazać branży". Wywiad z dyr. SPECTUS, Jerzym Stachowiakiem.

Swego czasu ukazał się na oknonet.pl artykuł, w którym niemiecka firma BESAPLAST poinformowała o przejęciu upadłej w Niemczech firmy ROPLASTO FENSTERPROFILE GmbH, a tym samym poinformowała, że stała się pełnoprawnym właścicielem chronionych prawnie znaków towarowych i objętych nimi profili okiennych. W ten sposób podważa ona możliwość produkowania przez SPECTUS systemów profili okiennych serii ROPLASTO, jak i możliwość posługiwania się marką ROPLASTO poza granicami Polski. Co Pan na to?

Od prawa są prawnicy. Ja jestem zarządcą firmy i jestem przekonany, że w żadnym zakresie nie postępujemy wbrew prawu. Jeśli ktoś twierdzi, że ma rację, to trzeba ją udowodnić. ROPLASTO POLSKA posiadała zastrzeżenie nazwy ROPLASTO w Polsce i to firma będąca następcą ROPLASTO FENSTERPROFILE nie ma prawa sprzedawać żadnych profili w Polsce pod nazwą ROPLASTO. ROPLASTO POLSKA jest również pełnoprawnym właścicielem narzędzi do produkcji profili i nigdy żadna umowa między ROPLASTO POLSKA i ROPLASTO FENSTERPROFILE nie ograniczała w żadnym względzie sposobu ich wykorzystania. ROPLASTO POLSKA i ROPLASTO FENSTERPROFILE były w świetle prawa niezależnymi od siebie spółkami prawa handlowego i nie istniała miedzy nimi żadna bezpośrednia zależność. Firma SPECTUS pomimo możliwości korzystania z nazwy, posługuje się od początku własnym logo. ROPLASTO to historia, z którą oczywiście jesteśmy związani emocjonalnie, ale pragniemy konsekwentnie promować nazwę SPECTUS. Nie jest naszą intencją walczyć z firmą ROPLASTO w Niemczech, życzę jej jak najwięcej sukcesów, my idziemy własna drogą.

Reklama

Całe to zamieszanie związane z upadłością ROPLASTO POLSKA i zmiany własnościowe spowodowały odwrót klientów od bardzo dobrze postrzeganej marki profili. Według przeprowadzonych przeze mnie w 2005r. badań marketingowych ROPLASTO posiadało 4% udziału w polskim rynku. Nie żal tego?

Na pewno tak. Klienci byli zaniepokojeni rozwojem sytuacji, przez długi czas sami nie wiedzieliśmy czy jest przed nami jakakolwiek przyszłość. Część klientów odeszła do innych systemodawców, ale pomimo tego w dalszym ciągu zachowaliśmy część dawnego rynku i pracujemy nad jego poszerzeniem. Jesteśmy przekonani, że duża liczba naszych starych klientów wróci do nas. Chcemy przekonać ich na nowo do siebie jakością naszych produktów i serwisu. Pracujemy też mocno nad jakością i nowymi inwestycjami na produkcji. Będziemy systematycznie odbudowywać rynek. SPECTUS będzie od września produkował swój system angielski TK 60, czterokomorowy o szerokości 60mm i pięciokomorowy ELITE o szerokości 70 mm. Modernizacji i zmianom kształtów ulegnie system profili TK 71 (dawny system 5-komorowy ROPLASTO), tak, aby SPECTUS był rozpoznawalny na rynku jako firma nastawiona na długoterminowy rozwój.

Czy zatem nowy inwestor nie miał obaw kupując upadłą firmę z nierozwiązanymi problemami prawnymi?

Nowy inwestor LATIUM PLASTICS HOLDINGS - firma, która ma ogromne doświadczenie w przejmowaniu firm, nie miał obaw. LATIUM to grupa 13 firm z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, o obrocie rocznym ponad 900 milionów euro. To dzięki nowemu inwestorowi zostały utrzymane w Polsce miejsca pracy i dzięki jego przemyślanej decyzji możemy się dalej rozwijać, jednocześnie zapewniając naszym klientom bezpieczeństwo współpracy z solidnym dostawcą. Pamiętamy jednak o doświadczeniach z przeszłości i o tym, aby nigdy nie włączać się do wojny cenowej, w której jeden przegrywa, a ten drugi wychodzi z niej słabszy.

To można spodziewać się zdecydowanego działania? Potencjalni nabywcy systemu mogą spokojnie patrzeć w przyszłość?

J.S.: Anglicy bardzo mocno się zaangażowali. Spokojnie, krok po kroku, odbudujemy utracony rynek, tym bardziej, że przygotowujemy narzędzia do tego. W tej chwili jest duży nacisk na technologie, na polepszenie jakości, na wydajność. Jest z nami silna i zdeterminowana grupa zdecydowana na ekspansję na rynek wschodniej i środkowej Europy i to właśnie chcemy przekazać branży. W tej chwili już takie pieniądze zainwestowano, że tylko ktoś nie rozsądny robiłby to na zasadzie tymczasowości. Odbudujemy poczucie bezpieczeństwa. Tak naprawdę, wszystko co najgorsze już się stało i nie będziemy powtarzać błędów.

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Mikrowentylacja w walce z owadami

Mikrowentylacja w walce z owadami

Komary dokuczają nam nie tylko podczas wycieczek poza...

Nowe podpory montażowe klasy premium dla progów GU Thermostep

Nowe podpory montażowe klasy premium dla progów GU Thermostep

GU Polska wprowadza na rynek produkt klasy premium:...

Kolejne z badań systemu ppoż. WESTA EI60 zakończone sukcesem

Kolejne z badań systemu ppoż. WESTA EI60 zakończone sukcesem

Pod koniec maja firma So Easy System przeprowadziła...

Nowe rozwiązania doszczelnień progowych od ALUMASTER

Nowe rozwiązania doszczelnień progowych od ALUMASTER

Alumaster Polska z Torunia, specjalista w zakresie...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria