| Wyświetleń:4468

ThermoFibra – dłuższe włókna, lepsze efekty

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Firmy z branży stolarki okiennej prześcigają się we wprowadzaniu nowości do swojej oferty. Na rynku profili okiennych znane są już rozwiązania wzmocnień okna z zastosowaniem tzw. włókna krótkiego lub rozproszonego. Prezentowana w artykule ThermoFibra różni się od innych – to technologia wykorzystująca ciągłe pasma włókna szklanego, co niesie za sobą lepsze efekty. Jednak co to dokładnie oznacza?


ThermoFibra od Deceuninck jest dostępna w profilu okiennym Elegant, który wyróżnia się nie tylko designem. Technologia zapewnia wyjątkową stabilność okna i maksymalne wartości izolacji termicznej. Z czego wynikają tak świetne parametry? 

To między innymi efekt zastosowania w profilach ciągłych pasm włókna szklanego, co oznacza, że profil wzmocniony jest na całej długości. Pozwala to na wyeliminowanie konieczności użycia stali jako wzmocnienia, dzięki czemu okna są lżejsze i możliwa jest ich produkcja w większym rozmiarze. Zredukowanie wagi pomaga przy wykonywaniu projektów okien z większymi przeszkleniami, które są teraz modne, ponieważ sprawiają, że jeszcze więcej światła dostaje się do naszych domów.

Zwiększają się również wcześniej wspomniane maksymalne wartości izolacji termicznej, które są na poziomie Uf nawet do 0,88 W/m²K. Brak stali dodatkowo zwiększa ten efekt, ponieważ w skrzydłach wyeliminowane zostają mostki termiczne. Dodatkowo cały materiał, z którego zbudowana jest ThermoFibra, nadaje się do recyklingu. Włókno szklane jest oddzielane od PVC w należącym do Deceuninck zakładzie recyklingu w Diksmuide (Belgia).

Unikalne parametry termiczne, które przekładają się na oszczędności, ograniczenie emisji CO2 i wyjątkowy design okna (dzięki zastosowaniu włókna szklanego możliwe było zredukowanie przylgi z 9 mm w standardowym skrzydle Elegant do 7 mm, co jest niespotykane na rynku), znacząco wpłynęły na estetykę okna; pojawiła się możliwość realizacji okien o dużych rozmiarach bez obniżania parametrów cieplnych, jak ma to miejsce w przypadku profili standardowych, wzmacnianych stalą.

  
Realizacje z zastosowaniem systemów Deceuninck

Rozwiązanie firmy Deceuninck dedykowane jest producentom okien. Zalety ThermoFibry to: uproszczenie technologii produkcji poprzez wyeliminowanie kilku etapów w procesie produkcyjnym, zmniejszenie complexity, łatwiejsze zarządzanie stanami magazynowymi, zmniejszenie ciężaru okien, poprawa warunków pracy i ograniczenie potencjalnych urazów związanych z pracą z ciężkimi elementami, oszczędność w transporcie (mniejsza waga ładunku, lepsze wypełnienie samochodów). 

ThermoFibra z nagrodą TopBuilder 2020


Kapituła konkursu TopBuilder 2020, który jest uważany za jeden z najbardziej prestiżowych na polskim rynku budowlanym, doceniła technologię od Deceuninck. ThermoFibra została wyróżniona w kategorii Nowość i Innowacja Roku, co oznacza, że producent z Belgii znalazł się wśród 60 rekomendowanych przez specjalistów podmiotów.

Więcej o produktach firmy Deceuninck znajdą Państwo na stronie: www.deceuninck.pl i www.elegant.deceuninck.com/pl

Artykuł promocyjny
#ThermoFibra, #profile_okienne, #profile_PVC, #wzmocnienia_szklane

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY