Deceuninck otworzył magazyn obok zakładu produkcyjnego

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Hala magazynowa o powierzchni ponad 9000 m² z przylegającym do niej budynkiem biurowo-technicznym (prawie 1000 m²) powstała w Jasinie koło Poznania, tuż obok siedziby firmy Deceuninck. Inwestycja znacząco usprawniła elastyczność działań operacyjnych – wcześniej produkowane przez firmę profile okienne były transportowane między dwiema lokalizacjami, oddalonymi od siebie o 1,5 km. Budowa rozpoczęła się na przełomie maja i czerwca ubiegłego roku. 


Nowo powstały budynek składa się z przestrzeni magazynowej oraz biurowo-technicznej, o łącznej powierzchni 10 tys. m². Przylega do niego plac magazynowy o powierzchni kilku tysięcy metrów kw., do którego prowadzi osobny, dwukierunkowy wjazd. 

Jest to element przemyślanego i konsekwentnego planu rozwoju firmy. Dzięki nowemu magazynowi uelastyczniliśmy działalność operacyjną, gdyż transport profili dotychczas odbywał się między dwoma lokalizacjami oddalonymi od siebie o 1,5 km. Bezpośrednie sąsiedztwo fabryki i obiektów magazynowych znacząco ułatwiło nasze codzienne funkcjonowanie. Magazyn ma pojemność ponad 20 tys. kontenerów – mówi Piotr Maciejewicz, Lider projektu. 


Rozwój firmy w tej formie oznacza nie tylko zmianę architektury krajobrazu. Budowa magazynu zmniejszyła natężenie ruchu na odcinku Jasin ul. Poznańska (siedziba Deceuninck) a magazynami na ul. Rabowickiej. Cały ruch związany z przewożeniem materiałów między produkcją a magazynami odbywa się w ramach jednej działki należącej do Deceuninck. Co więcej, nowy magazyn to także większy potencjał w zakresie nowych miejsc pracy, a w dłuższej perspektywie zasilenie budżetu Gminy Swarzędz z tytuły podatku od nieruchomości.

Polska jest bardzo ważnym rynkiem dla Grupy Deceuninck, zarówno sprzedażowo, jak i produkcyjnie, stąd kolejna inwestycja w naszym kraju. Nowo powstały magazyn będzie obsługiwał klientów nie tylko z Polski, ale również z Czech, Słowacji, Węgier, krajów bałtyckich oraz z Rumunii i Bułgarii – mówi Artur Paździor, Dyrektor Zarządzający. Inwestycja bazuje na rozpoczętej kilkanaście lat temu, przez innego inwestora, budowie. Powstały wówczas stopy fundamentowe, słupy hali, konstrukcja dachu, częściowo budynek biurowy oraz techniczny. 

#systemy_pvc, #profile_pvc, #okna_pvc

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Rodzina zamków Koliber od DOM POLSKA się powiększa

Rodzina zamków Koliber od DOM POLSKA się powiększa

Grupa zamków Koliber to zamki drzwiowe wpuszczane, w...

Roto Solid C: ukryty zawias do drzwi wejściowych z aluminium

Roto Solid C: ukryty zawias do drzwi wejściowych z aluminium

Inwestorzy coraz częściej poszukują dużych drzwi...

Połączenie słup-rygiel w fasadzie MB-SR50N o nośności 5,5 kN na stronę węzła

Połączenie słup-rygiel w fasadzie MB-SR50N o nośności 5,5 kN na stronę węzła

Eksperci z zespołu Aluprof opracowali innowacyjne...

X Kongres Stolarki Polskiej – kto otrzyma Orły Polskiej Stolarki?

X Kongres Stolarki Polskiej – kto otrzyma Orły Polskiej Stolarki?

Kongres Stolarki Polskiej to nie tylko inspirujące...

W wiosennej walce z alergią pomogą nowe technologie

W wiosennej walce z alergią pomogą nowe technologie

Wraz z rozkwitem przyrody rozpoczyna się także sezon na...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria