Jak wybrać okna do nowoczesnego domu?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o wyborze okien do swojego domu czy mieszkania, porozmawiaj ze specjalistą.

fot. Inoutic

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o wyborze okien do swojego domu czy mieszkania, porozmawiaj ze specjalistą.


Co więcej, nie zapominaj, że decyzja o zakupie nowych okien powinna być przemyślana i nie można jej podejmować pochopnie.

fot. Inoutic

Co więcej, nie zapominaj, że decyzja o zakupie nowych okien powinna być przemyślana i nie można jej podejmować pochopnie.

Jeszcze kilkanaście lat temu wybór produktu budowlanego ze względu na design był czymś abstrakcyjnym. Dziś możliwości mamy wiele. Ogranicza nas jedynie budżet i własna wyobraźnia. Jeśli więc stawiasz fundamenty pod swoje gniazdko albo planujesz wymianę okien w mieszkaniu, zapoznaj się z materiałem przygotowanym przez ekspertów Inoutic, a dowiesz się, na co zwracać uwagę podczas wybierania okien PVC do nowoczesnego domu.


Design czy technologia?


Nowoczesne mieszkania i współczesne domy kojarzą nam się z ogromnymi przestrzeniami. Mowa tu zarówno o przestrzeni mieszkalnej, jak i możliwości zagospodarowania ścian, w tym okien. W sieci i poradnikach wnętrzarskich nie brakuje pięknych wizualizacji z oknami od sufitu do podłogi. Instagramowe aranżacje również zachęcają Polaków do podobnej zabudowy domów. Nic więc dziwnego, że wielu rodaków decyduje się na takie nowoczesne rozwiązania. Już na etapie projektowym musimy jednak myśleć o tym, by okna były nie tylko stylowe i współgrały z bryłą budynku, ale także spełniały swoje funkcje. Jaki powinien być ich rozmiar? Czy zależy nam na dużej ilości światła dziennego, termoizolacji, szczelności akustycznej, unikatowym stylu, a może wszystkim jednocześnie? Czy da się to pogodzić? 

Materiał na lata


Wybierając nowe okna mamy do przemyślenia kilka aspektów. Z czego powinny zostać wykonane? Jakiej jakości potrzebujemy? Myśląc o wymarzonym salonie przychodzą nam do głowy przytulne okienka z wbudowanym miejscem do siedzenia w stylu amerykańskim lub też przestrzenna zabudowa ze sporym widokiem w stylu skandynawskim. Niemniej jest to wybór, nad którym warto się dłużej zastanowić, gdyż będzie naszą codziennością przez wiele lat. I tu pojawia się pierwsze pytanie: PVC czy drewniane? Okna wykonane z PVC charakteryzują się wysokimi parametrami energooszczędności, trwałością i łatwością w konserwacji. Od lat cieszą się doskonałą jakością, a dostępność kolorów i wzorów jest coraz większa. Ponadto okna wykonane z PVC również są ekologiczne. Ramy wykonane z tego tworzywa mogą być w 100% poddane recyklingowi i wykorzystane ponownie. Ramy z PVC skutecznie chronią wnętrze przed zimnem i hałasem. Może dlatego większość Polaków wybiera ramy okienne właśnie z PVC. 

Ramy drewniane na przestrzeni ostatnich lat również ewoluowały. Ich mycie nie jest już tak uciążliwe. Nowoczesne profile okienne są wykonywane z dębu, sosny, modrzewia, świerku lub drzew egzotycznych. Jednak ich cena jest o 30-50% wyższa od ram z PVC, a w obu przypadkach kolorystyka i faktura wykończenia powierzchni są niemal nie do odróżnienia dla oka. Z biegiem czasu należy je również odmalowywać i konserwować. 

Technologia, która z roku na rok zaskakuje


Kupując okna, warto zwrócić uwagę również na aspekty technologiczne, które podlegają ciągłemu rozwojowi. Energooszczędne okna? Tak, one istnieją. Mówi się tak o oknach, których konstrukcja sprawia, że znacząco ograniczają straty cieplne. Samoczyszczące się szyby? Chociaż brzmi jak marzenie, na rynku istnieją technologie, które sprawiają, że krople podczas deszczu są rozbijane na powierzchni szyby, przez co okna mniej się brudzą i zapewnią nam widok bez smug. Okna w stylu eko? Jako Inoutic, jeden z wiodących europejskich producentów wysokiej jakości systemów profili PVC, w trosce o lepsze jutro, pozyskujemy materiał do produkcji PVC właśnie z recyklingu. Technologia EcoPowerCore, stosowana przez Inoutic w części produktów, to ponowne wykorzystanie materiału, dzięki któremu nie marnuje się ani gram tworzywa, a powstałe profile okienne spełniają najwyższe normy jakościowe i funkcjonalne. 

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o wyborze okien do swojego domu czy mieszkania, porozmawiaj ze specjalistą. Nie zawsze to, co podoba Ci się w Internecie czy na broszurze reklamowej sprawdzi się w przypadku twojego budynku. Co więcej, nie zapominaj, że decyzja o zakupie nowych okien powinna być przemyślana i nie można jej podejmować pochopnie. To wybór na lata. Do skutku szukaj produktu, który spełnia wszystkie twoje wymagania. Na rynku znajdziesz wiele produktów spełniających oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. 

#systemy_pvc, #okna_pvc, #profile_pvc, #ekstruzja_profili

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Czy słabnąca koniunktura zagrozi przyszłości polskiego budownictwa?

Czy słabnąca koniunktura zagrozi przyszłości polskiego budownictwa?

5 listopada w Warszawie odbędzie się spotkanie...

MB-SKYLINE - Panoramiczny widok w salonie

MB-SKYLINE - Panoramiczny widok w salonie

Nowy system drzwi przesuwnych MB-SKYLINE wpisuje się w...

Monter stolarki budowlanej poszukiwany

Monter stolarki budowlanej poszukiwany

Na rynku pracy pogłębiają się trudności z...

Czytnik biometryczny do zamka X1R Smart

Czytnik biometryczny do zamka X1R Smart

Czytniki biometryczne umożliwiają wygodne i bezpieczne...

Aluminiowe drzwi Viola od Perito

Aluminiowe drzwi Viola od Perito

Aluminiowe drzwi Viola należą do serii ALU SMART...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria