Szara rewolucja zagościła w architekturze

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Znakiem rozpoznawczym niemal każdej nowoczesnej budowli jest zastosowanie koloru szarego.

fot. Inoutic

Znakiem rozpoznawczym niemal każdej nowoczesnej budowli jest zastosowanie koloru szarego.


Profile PVC o szarym rdzeniu dostępne są we wszystkich liniach produktowych oferowanych przez Inoutic.

fot. Inoutic

Profile PVC o szarym rdzeniu dostępne są we wszystkich liniach produktowych oferowanych przez Inoutic.

Elegancki, stonowany i nowoczesny. Ekskluzywny i utożsamiany z najwyższą jakością. Kolor szary na dobre zagościł w projektach najlepszych architektów w kraju i na świecie, stając się synonimem designu najwyższej próby. W trend „szarej rewolucji” wpisują się nie tylko elewacje i dachy, ale również okna i drzwi. Swój wkład w umacnianie tego nurtu ma również firma Inoutic, która produkuje profile PVC wykonane w 100% z szarego materiału.

Projektując budynki mieszkalne, siedziby instytucji czy też miejsca użyteczności publicznej architekci prześcigają się w nowatorskich pomysłach i rozwiązaniach. W jednym są natomiast zgodni – znakiem rozpoznawczym niemal każdej nowoczesnej budowli jest zastosowanie koloru szarego. Moda na tę barwę utrzymuje się już od kilku lat i nic nie wskazuje na to, żeby miała szybko przeminąć. Wręcz przeciwnie – rosnąca popularność budownictwa zrównoważonego, nurtu high-tech czy też stylu industrialnego sprawia, że „szara rewolucja” ma się świetnie. Spokojne i eleganckie odcienie szarości doskonale korespondują z ekologicznymi materiałami i nieotynkowanym murem. Obecne w wielu współczesnych projektach, zarówno budynków, jak i wnętrz, stały się one nieodłącznym atrybutem nowoczesnego designu.

Tomasz Łapa, dyrektor sprzedaży i marketingu Inoutic Polska: Oczywistym jest, że również producenci stolarki okiennej i drzwiowej starają się nadążyć za obowiązującymi trendami. Nie inaczej było w przypadku „szarej rewolucji”. Na rynku dostępnych jest wiele produktów w tym właśnie kolorze, jednak w większości przypadków profile okien i drzwi szare są tylko z zewnątrz. Firmą, która zdecydowała się to zmienić, był Inoutic, który jako pierwszy włączył do swojej oferty profile o szarym rdzeniu.

Paradoks okien i drzwi polega na tym, że kiedy są dobrze dopasowane do reszty elewacji lub wnętrza, nie rzucają się w oczy, natomiast w przeciwnym wypadku zwracają uwagę jako pierwsze. Te z pozoru mniej istotne elementy projektu są w rzeczywistości niezwykle ważne. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu eleganckiego i nowoczesnego stylu naszego domu lub mieszkania, warto zadbać o detale i wybrać takie okna i drzwi, które będą jego dopełnieniem. Nasze profile, w połączeniu z ponad 40 dostępnymi kolorami oklein, zapewniają „360° szarości” i pozwalają uzyskać idealną szarość zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. To gwarantuje pełną, niezakłóconą harmonię barw.

Profile PVC o szarym rdzeniu dostępne są we wszystkich liniach produktowych oferowanych przez Inoutic, między innymi systemach drzwi podnoszono-przesuwnych HST czy spełniających standardy okien pasywnych profilach Eforte. Dopełnieniem „szarej rewolucji” w portfolio firmy są deski tarasowe i elewacyjne Twinson, dostępne w wielu odcieniach szarości. To odpowiedź producenta na równie istotny trend współczesnej architektury, polegający na łączeniu tarasu i wnętrza w jedną, pozbawioną barier przestrzeń.

Zależy nam na tym, aby być nie tylko producentem systemów drzwi i okien. Chcemy wyznaczać kierunki rozwoju dla naszej branży, edukować ją i być liderem zmian. „Szara rewolucja” jest tego dobrym przykładem. Cieszymy się, że to my możemy nieść jej sztandar – dodaje Tomasz Łapa.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Nowe podpory montażowe klasy premium dla progów GU Thermostep

Nowe podpory montażowe klasy premium dla progów GU Thermostep

GU Polska wprowadza na rynek produkt klasy premium:...

Kolejne z badań systemu ppoż. WESTA EI60 zakończone sukcesem

Kolejne z badań systemu ppoż. WESTA EI60 zakończone sukcesem

Pod koniec maja firma So Easy System przeprowadziła...

Nowe rozwiązania doszczelnień progowych od ALUMASTER

Nowe rozwiązania doszczelnień progowych od ALUMASTER

Alumaster Polska z Torunia, specjalista w zakresie...

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku 2018

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku 2018

Ranking Budowlana Marka Roku to klasyfikacja materiałów...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria