Drużyna Inoutic na długie dystanse

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Cztery zespoły reprezentujące firmę Inoutic wzięły udział w rozegranej 28 maja nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu maratońskiej sztafecie XLPL Ekiden. Najszybsza z nich pokonała królewski dystans w czasie 3 h 24 min 57 sek. W tegorocznej edycji biegu, który organizowany jest od 2013 roku, wystartowało 270 zespołów, czyli ponad 1600 biegaczy.

Ekiden to wywodzące się z Japonii drużynowe biegi długodystansowe, rozgrywane najczęściej na dystansie maratonu. W Poznaniu bieg XLPL Ekiden odbywa się nad Jeziorem Maltańskim, a zawodnicy, w zależności od zmiany, mają do pokonania od 5400 m do 10800 m. Każda drużyna składa się z sześciu osób. Ekipy Inoutic wzięły dotąd udział w czterech edycjach imprezy. W tegorocznej wystartowały aż cztery sztafety, a najszybsza z nich, Inoutic_IV zajęła 36. miejsce w klasyfikacji firm. To najlepszy jak dotąd wynik biegaczy Inoutica w tej imprezie.

Bieganie w drużynie to coś zupełnie innego niż rywalizacja indywidualna – mówi Tomasz Łapa, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Inoutic. – Świadomość, że walczy się o jak najlepszy czas zarówno dla siebie, jak i całej ekipy dodaje niezwykłej motywacji do działania. Cieszymy się, że udział w biegu spotkał się z tak dużym zainteresowaniem naszych pracowników. Pierwszy raz wystawiliśmy aż cztery drużyny. Liczymy, że w kolejnej edycji zainteresowanie będzie podobne, a osiągnięty rezultat jeszcze lepszy.

Biegi Ekiden największą popularnością cieszą się w swojej ojczyźnie, czyli Japonii. Każdego roku rozgrywanych jest tam kilka biegów światowej rangi, a udział w nich to dla zawodników wielki prestiż i honor. Jednym z najbardziej popularnych jest Hakone Ekiden, w którym startują sztafety studentów, a zainteresowanie jakim się cieszy porównywane jest do słynnych regat The Boat Race, w których ścigają się ósemki uniwersytetów Oxford i Cambridge. 

Organizatorzy XLPL Ekiden, nawiązującego nazwą do Wielkopolski (XL-wielko; PL-Polska) nie ukrywają, że ich celem jest zbudowanie podobnego prestiżu tego rodzaju biegów nad Maltą. – Udział w biegu XLPL Ekiden ma z pewnością duży wpływ na wzmacnianie współpracy w drużynie, co przekłada się na poprawę jakości naszej pracy i życia. Już samo to jest największą nagrodą za wysiłek włożony przez cały zespół w ukończenie biegu – dodaje Tomasz Łapa.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kolejne z badań systemu ppoż. WESTA EI60 zakończone sukcesem

Kolejne z badań systemu ppoż. WESTA EI60 zakończone sukcesem

Pod koniec maja firma So Easy System przeprowadziła...

Nowe rozwiązania doszczelnień progowych od ALUMASTER

Nowe rozwiązania doszczelnień progowych od ALUMASTER

Alumaster Polska z Torunia, specjalista w zakresie...

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku 2018

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku 2018

Ranking Budowlana Marka Roku to klasyfikacja materiałów...

Z wizytą w centrum innowacji Schüco

Z wizytą w centrum innowacji Schüco

18 maja 2018 roku w centrali Schüco w Niemczech odbyła...

Ukryty zawias do drzwi stalowych od B.W. i B.

Ukryty zawias do drzwi stalowych od B.W. i B.

B.W. i B. wprowadziło do swojej oferty nowy i ciekawy...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria