| Wyświetleń:1261

Fasady WICONA w blasku Igrzysk Olimpijskich w Soczi

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Dworzec kolejowy

fot. WICONA | Dworzec kolejowy "Alpika Service"

Soczi, gospodarz Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku, był do niedawna świadkiem boomu budowlanego. Do realizacji planów zaangażowano wielu światowej sławy architektów, inżynierów i firmy budowlane. Sapa Building Systems, wraz ze swoimi partnerami, opracowała nowoczesne fasady WICONA dla dworca kolejowego Krasnaja Polana (Alpika Service) i luksusowego hotelu Hyatt Regency.

Po raz pierwszy w historii zimowe Igrzyska Olimpijskie odbywają się w Rosji. To znaczące wydarzenie sportowe jest najbardziej prestiżowym projektem tej dekady o randze krajowej i międzynarodowej. W ciągu kilku dni światowa publiczność będzie mogła przekonać się, czy przygotowania osiągnęły oczekiwaną perfekcyjność.

W planowanych miejscach rozgrywek sportowych i ich okolicach organizacja Zimowych Igrzysk Olimpijskich wywołała boom budowlany. Informacja o zakresie wartości inwestycji są rozbieżne i szacowane od 18 do 50 mld euro. W ciągu blisko sześciu lat stworzono na wybrzeżu Morza Czarnego nowe obiekty sportowe, wioski olimpijskiej, a w górach wokół Krasnaja Polana (położonych około 70 km od Soczi) zbudowano nowy ośrodek sportów zimowych. Wiele z powstałych inwestycji przyczyniło się do infrastrukturalnego rozwoju regionu. 

Jednym z kluczowych projektów jest nowy dworzec kolejowy "Alpika Service", który połączył komunikacyjnie obszar zimowych sportów olimpijskich. Budowę dworca rozpoczęto w 2010 roku. Cały obszar o wielkości 15 tysięcy metrów kwadratowych zabezpieczono przez rozległy system odwadniający oraz 357 metrową ścianę oporową, chroniącą przed powodziami i osuwaniem się ziemi. Budynki dworca są umieszczone na platformach wspartych na palach. Realizująca zlecenie budowy fasady, firma budowlana NPO Mostovik z Omska, przyjęła zasadę maksymalnej swobody projektowania przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego stopnia bezpieczeństwa budowy. Dzięki współpracy z Sapa Building Systems udało się w ciągu jednego roku zbudować ambitną, funkcjonalną, skonstruowaną specjalnie na potrzeby obiektu fasadę aluminiowo-szklane marki WICONA

Do budowy dworca sięgnięto po klasyczne fasady słupowo-ryglowe w oparciu o system fasadowy WICTEC o szerokości profili 50 mm dla słupów i 60 mm dla rygli. Duży rozstaw punktów mocowania można było uzyskać stosując stalowe wzmocnienia wewnątrz profili słupów. Powstały filigranowe fasady, w których wykorzystano okna WICLINE 75 evo i drzwi WICSTYLE 75 evo. Zastosowane w budynku żaluzje osłonowe zapewniają skuteczne zacienienie. W połowie stycznia 2014 r. w obecności 1500 gości, przy inauguracyjnym wjeździe szybkobieżnego pociągu „Lastochka", nowy dworzec "Alpika Service" został włączony do międzynarodowego ruchu kolejowego.

  • Luksus za fasadami elementowymi

Wszędzie tam, gdzie spodziewani są zawodnicy i goście, obraz nowego Soczi zdominowały błyszczące, luksusowe apartamenty i hotele. Hyatt Regency, pierwszy 5 gwiazdkowy hotel w mieście, znajduje się w sercu zabytkowego centrum, tuż przy słynnej nadmorskiej promenadzie Primorskaya Street. Hotel oferuje międzynarodowy standard z wyspecjalizowanymi restauracjami i barami, centrum konferencyjnym, fitness i spa. Także po zakończeniu Olimpiady podróżujący służbowo i urlopowicze będą mogli tutaj, jako goście miasta, zatrzymać się i wypocząć. 


Reklama


Projekt fasady jest spektakularny: 171 pokojom i 28 apartamentom, o powierzchni od 37 do 195 metrów kwadratowych, zapewniono ekskluzywny panoramiczny widok poprzez zastosowane przeszklenie od podłogi do sufitu. Konstrukcje fasadowe WICONA wykonane zostały przez działającą na arenie międzynarodowej firmę wykonawczą Aluterra z Moskwy. 

Dla tego budynku zaprojektowano specjalne rozwiązane fasady elementowej WICTEC z zastosowaniem ok. 600 drzwi przesuwnych WICSLIDE 23. Wybrana ze względu na typowy dla budów olimpijskich bardzo krótki termin realizacji, elementowa fasada WICONA była w pełni prefabrykowana w warsztatach Aluterra. Walory konstrukcyjne projektu potwierdzają się w jego subtelnym i prostym wyrazie estetycznym przy jednoczesnej oszczędności kosztów. Elementy dekoracyjne wykonane z siatki metalowej lub siatki stalowej to kolejne cechy szczególne fasady podkreślające nowoczesny projekt architektoniczny hotelu Hyatt Regency w Soczi.

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY
Dworzec kolejowy

fot. WICONA

Dworzec kolejowy "Alpika Service"

Dworzec kolejowy

fot. WICONA

Dworzec kolejowy "Alpika Service"

Hotel Hyatt Regency

fot. WICONA

Hotel Hyatt Regency

Hotel Hyatt Regency

fot. WICONA

Hotel Hyatt Regency

» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria