| Wyświetleń:3966

Uni_Link zakończył projekt automatyzacji stolarki aluminiowej w Eko-Oknach

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Uczestnicy projektu (Fimtec Polska, Uni_Link Poland i Eko Okna S.A.)

fot. Uni_Link | Uczestnicy projektu (Fimtec Polska, Uni_Link Poland i Eko Okna S.A.)

Uni_Link Poland z Wrześni zakończył projekt automatyzacji produkcji stolarki aluminiowej w fabryce Eko-Okien w Kornicach. Zadanie nie było proste. 


Jak tłumaczą eksperci Uni_Link Poland, należało spiąć w jeden system zarządzania park maszynowy złożony 18 obrabiarek CNC różnych producentów: 12 obrabiarek SBZ140, jedna SBZ626 firmy Elumatec, trzy FMC470 i dwa LMX650 firmy FomIndustrie dostarczone przez Fimtec Polska. Eksperci dodają, że niedopuszczalne było, aby operatorzy obrabiarek wprowadzali macra lub korekty do list produkcyjnych, czego skutkiem jest wyłączenie z pracy obrabiarki, która nierzadko kosztuje kilka milionów złotych. 

Na takie marnotrawstwo żadna firma właściwie zarządzana pozwolić sobie nie może. Wszystkie obrabiarki bez zbędnych przerw mają pracować na 3 zmiany i być zarządzane z biura kierownika produkcji – mówią specjaliści z Uni_Link Poland.


Oprogramowanie Uni_Link okazało się do tego zadania narzędziem idealnym. Jego idea, że wszystkie procesy produkcyjne w formie list produkcyjnych i list cięć są przygotowywane w biurze, okazała się w 100% trafiona. Konwersja do odpowiedniego formatu obrabiarki następuje dopiero w momencie ich wysłania. 

Obrazowo można to porównać do biura, które dysponuje kilkoma drukarkami różnych producentów. Sporządzony tekst na komputerze możemy wysłać na dowolną drukarkę w zależności od wymagań (kolor, jakość, szybkość wydruku) lub ich zajętości. Wystarczy na oknie edytora wybrać jedną z wielu zainstalowanych drukarek. Tak właśnie pracuje Uni_Link, traktując obrabiarki CNC jak zainstalowane drukarki, które „wydrukują” wybraną  listę produkcyjną – tłumaczą eksperci z Uni_Link Poland.


Po zakończeniu projektu wszyscy uczestniczący z ulgą i zadowoleniem świętowali wspólny sukces, podziwiając i obserwując świat z góry – podobnie, jak Uni_Link obserwuje procesy produkcyjne i oczekiwania klientów z lotu ptaka, wybierając najlepsze i najkorzystniejsze rozwiązania. 

#ProdukcjaStolarki, #AutomatyzacjaProdukcji, #Wrzesnia

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Unilink Poland

62-300 Września
Kaliska 6
tel.: 61 640 24 23 centrala
tel.: +48 728 547 889
tel.: 728 547 889 Celestyn Bachorz
Fax: 61 640 24 23
e-mail: c.bachorz@unilink.be
https://www.unilink.be/?lan=pl

» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria