Nowy wymiar kontroli narzędzi w firmach produkcyjnych i budowlanych?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Znakowanie narzędzi tagami RFID

fot. PWSK

Znakowanie narzędzi tagami RFID


Zobacz również:

oknoad

Ekspert Stolarki

Dobry Montaż


O tym, jak ważne jest dobre zarządzanie posiadanymi dobrami (narzędziami, materiałami, urządzeniami), każdy przedstawiciel branży budowlanej przekonał się niejednokrotnie. Sprawna ewidencja pomaga podnieść efektywność pracy, lepiej kontrolować stan narzędzi i przyczynić się do znacznych oszczędności w działalności firmy. Wadliwa kontrola dokładnie odwrotnie – może narazić firmę na spore koszty. Na szczęście w dobie nowoczesnych technologii z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania, które pomagają oszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas. Opowiedzą o nich eksperci w zakresie identyfikacji mienia tagami radiowymi RFID w budownictwie, firma PWSK, producent programu Narzędziownia®.


» Rozwiązania dedykowane branży przemysłowej

Nowoczesne oprogramowanie do zarządzania majątkiem mogą szczególnie docenić przedstawiciele firm produkcyjnych i budowlanych, którzy odpowiedzialni są za magazyn narzędzi. Tego typu programy oferują bowiem możliwość zarządzania całą gospodarką narzędziową i materiałową. Oprogramowanie obsługuje wypożyczalnie narzędzi, magazyn materiałów, magazyn części zamiennych oraz ewidencję środków trwałych i wyposażenia. Dokładna ewidencja sprzętu, środków trwałych i wyposażenia z podziałem na oddziały, budowy i pracowników, pozwala ograniczyć kradzieże, zwiększa poszanowanie majątku przez pracowników, błyskawicznie lokalizuje potrzebny sprzęt i materiały oraz kontroluje stan narzędzi, terminów przeglądów i legalizacji. Ewidencja zużycia narzędzi według pracowników oraz podgląd przez dyrekcję do zasobów narzędzi zmniejsza wydatki na zakup nowych i pozwala na lepsze wykorzystanie istniejących zapasów.

Co więcej, oferowane rozwiązania są również dostosowane do bardziej prozaicznych aspektów pracy w przemyśle czy budowlance. Radiowe chipy RFID wprowadzone w miejscu kodów kreskowych są dużo bardziej odporne na różnego rodzaju pyły, smary i zanieczyszczenia. Dodatkowo ich odczyt nie wymaga precyzyjnego celowania skanerem, co w warunkach placu budowy mogłoby być sporym utrudnieniem. 

» Koniec z kolejkami do narzędziowni

Chipy RFID to rozwiązanie, które z pewnością docenią również sami pracownicy. Dzięki identyfikacji pracowników za pomocą kart zbliżeniowych RFID znika problem kolejek w firmowym magazynie po odbiór narzędzi. Co więcej – ponieważ całość ewidencji zyskuje wymiar elektroniczny – zbędne jest zbieranie podpisów, uzupełnianie rubryk czy drukowanie kwitów. To znacząca oszczędność czasu pracowników. W efekcie obieg dokumentów w magazynie staje się uporządkowany, znika ryzyko pomyłki, a narzędzia, maszyny i urządzenia są precyzyjnie przydzielane do pracowników.

» Błyskawiczna i pewna identyfikacja

Program do gospodarki narzędziowej to także dokładna lokalizacja sprzętu, kontrola stanów magazynowych i inwentarzowych. Zapewnia trwałe oznaczenie majątku firmy. Przymocowane w stabilny i bezpieczny sposób znaczniki RFID to błyskawiczna i pewna identyfikacja sprzętu po zbliżeniu go do czytnika RFID. Na bieżąco aktualizowane są stany magazynowe, a także stany u pracowników i w miejscach użytkowania (budowy, działy, wydziały, projekty). 

» Potrzebne narzędzia zawsze pod ręką

Niezwykle ważna jest automatyczna kontrola stanów minimalnych, co zapobiega niespodziewanym postojom wynikających z braku niezbędnych narzędzi czy materiałów. Wysyłany przez system alarm wspomaga dział zaopatrzenia.

» Zawsze w terminie

Istotną zaletą omawianych programów jest także elektroniczna kontrola wszystkich gwarancji, terminów przeglądów technicznych elektronarzędzi i urządzeń, a także legalizacji narzędzi pomiarowych i kalibracji przyrządów. Zabezpiecza przed wypadkami i odszkodowaniami w przypadku użytkowania narzędzi niesprawnych.

#kontrola_narzedzi, #kontrola_magazynowa, #pwsk

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Automatyczne wietrzenie w praktyce: okna na 6-tkę w siedzibie D+H Polska

Automatyczne wietrzenie w praktyce: okna na 6-tkę w siedzibie D+H Polska

Od otwarcia nowej siedziby D+H Polska upłynęło kilka...

MACO i HAUTAU łączą siły

MACO i HAUTAU łączą siły

Grupa MACO poinformowała, że w połowie czerwca...

GEALAN otworzył własne Centrum Technologiczne

GEALAN otworzył własne Centrum Technologiczne

Od początku sierpnia w siedzibie głównej GEALAN, w...

Młodzi chcą mieszkać w inteligentnych domach

Młodzi chcą mieszkać w inteligentnych domach

Nowe technologie i innowacyjne rozwiązania coraz...

Inoutic buduje magazyn obok zakładu produkcyjnego

Inoutic buduje magazyn obok zakładu produkcyjnego

Hala magazynowa o powierzchni ponad 9000 mkw. z...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria