FIBARO z nowym czujnikiem Door/Window Sensor 2

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

FIBARO Door/Window Sensor 2

fot. FIBARO

FIBARO Door/Window Sensor 2


Zobacz również:

oknoad

Dobry Montaż

Ekspert Stolarki


FIBARO Door/Window Sensor 2

fot. FIBARO

FIBARO Door/Window Sensor 2

Mniejsze wymiary przy większej funkcjonalności – tak prezentuje się nowy czujnik FIBARO Door/Window Sensor 2. Ulepszony czujnik otwarcia drzwi i okien posiada szeroką gamą zastosowań, czyniąc przestrzeń bezpieczniejszą, a przebywanie w niej bardziej komfortowe. Co jeszcze oferuje urządzenie?

Podstawowym zadaniem inteligentnego czujnika z Poznania jest monitorowanie stanu zamknięcia drzwi i okien w domu oraz mieszkaniu. Niewielkie urządzenie (zaledwie 7 cm długości i mniej niż 2 cm szerokości) umieszczone nad futryną i zintegrowane z centralką sterującą natychmiast powiadamia nas o nietypowym zdarzeniu. Jakim? – Czujnik zarejestruje otwarcie drzwi pod nieobecność domowników lub po wyznaczonej godzinie, gdy wszyscy powinni już spać, o czym użytkownik zostaje natychmiast powiadomiony na swojego smartfona – mówi Mikołaj Pertek, country manager FIBARO. 

A to dopiero początek możliwości czujnika – wiele zależy od wyobraźni użytkownika. Inteligentny czujnik zbliżeniowy oferuje możliwość programowania tzw. scen, czyli następujących po sobie zdarzeń z wykorzystaniem zintegrowanych w jeden system kilku urządzeń smart home. – Lampka w pokoju dziecka zapalająca się po wykryciu ruchu w jego łóżeczku, oświetlenie przypodłogowe włączające się, gdy ktoś w nocy chce skorzystać z łazienki, czy klimatyzator i system audio uruchamiające się, gdy przekraczamy próg mieszkania – możliwości są nieograniczone – dodaje Mikołaj Pertek. 

Co więcej, czujnik FIBARO pozwala żyć nie tylko bezpieczniej i bardziej komfortowo, ale i oszczędnie. Polskiemu producentowi systemu smart home udało się ograniczyć wymiary urządzenia, jednocześnie wyposażyć go w niezwykle przydatny czujnik temperatury. Ten w istotny sposób pozwala zmniejszyć zużycie energii. – Dzięki integracji czujnika z inteligentnym termostatem, ogrzewanie będzie działać tylko do momentu osiągnięcia optymalnej, wcześniej ustalonej temperatury dla danego pomieszczenia. Jednocześnie czujnik, który wykryje otwarcie okna, wyśle sygnał o konieczności wyłączenia ogrzewania na czas wietrzenia, które uruchomi się ponownie dopiero po zamknięciu okna. A to wykluczy straty energetyczne – mówi Mikołaj Pertek z FIBARO. 

Działające w technologii bezprzewodowej Z-Wave urządzenie można zamontować w dowolnym miejscu w domu – łatwe w montażu (samoprzylepna dwustronna taśma) i praktycznie niedostrzegalne gołym okiem powiadomi użytkownika także o próbie jego demontażu.

#fibaro, #smart_home, #czujniki, #okna, #drzwi, #oprogramowanie, #software, #sterowanie_oknami

Zainteresowany? Poproś o ofertę!MACO i HAUTAU łączą siły

MACO i HAUTAU łączą siły

Grupa MACO poinformowała, że w połowie czerwca...

GEALAN otworzył własne Centrum Technologiczne

GEALAN otworzył własne Centrum Technologiczne

Od początku sierpnia w siedzibie głównej GEALAN, w...

Młodzi chcą mieszkać w inteligentnych domach

Młodzi chcą mieszkać w inteligentnych domach

Nowe technologie i innowacyjne rozwiązania coraz...

Inoutic buduje magazyn obok zakładu produkcyjnego

Inoutic buduje magazyn obok zakładu produkcyjnego

Hala magazynowa o powierzchni ponad 9000 mkw. z...

Cztery nowe modele klamek włoskiej marki Linea Cali

Cztery nowe modele klamek włoskiej marki Linea Cali

Prestiżowa włoska marka Linea Cali wprowadziła do...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria