Zmiana na stanowisku prezesa w D+H Polska

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Mariusz Ziemecki, Prezes D+H Polska

fot. D+H Polska

Mariusz Ziemecki, Prezes D+H Polska


Z dniem 1 stycznia 2018 roku nowym prezesem zarządu D+H Polska został dotychczasowy dyrektor generalny Mariusz Ziemecki. Z Panem Mariuszem rozmawiamy o tych zmianach oraz planach spółki na najbliższe lata.


Czym była podyktowana decyzja o zmianie na stanowisku prezesa D+H Polska?

W obecnym otoczeniu rynkowym szczególnie ważne jest, aby reakcja na wszelkie zmiany była odpowiednio szybka. Jest to możliwe między innymi poprzez skrócenie ścieżki decyzyjnej do minimum, jednak przy zachowaniu odpowiedzialności i przewidywalności takich decyzji. Przenosząc tę odpowiedzialność do spółki polskiej, zarząd grupy D+H z jednej strony dał wyraz dużego do nas zaufania, z drugiej zapewnił właściwą dynamikę strategicznych procesów decyzyjnych w naszym kraju.

Czy będzie miała ona jakieś odczuwalne konsekwencje dla funkcjonowania spółki?

Jak najbardziej, i będą to z całą pewnością konsekwencje pozytywne. Wiele kluczowych decyzji podejmowanych w ubiegłych latach wymagało nieco więcej czasu ze względu na konieczność ich formalnego zatwierdzenia w Niemczech. Obecnie czas ten zostanie skrócony. Dla całego zespołu D+H Polska oznacza to jeszcze większą dynamikę działania i wprowadzania nowych pomysłów w życie. Dzięki zaangażowaniu całego zespołu takich koncepcji nam nie brakuje.

Jak się Pan czuje w nowej roli? 

Czuję się dobrze. Rok 2017, spędzony na stanowisku dyrektora generalnego, utwierdził mnie w przekonaniu, że spółka jest prowadzona zgodnie z opracowaną strategią – konsekwentnie i stabilnie. Ma to wyraz nie tylko w uznaniu ze strony niemieckiej, ale, co może nawet bardziej istotne, ze strony całego zespołu D+H Polska. Mając realne i pewne poparcie ze strony zespołu tutaj w kraju, znacznie łatwiej jest realizować założone plany, jak również przekonywać kolegów za granicą do nowych pomysłów i rozwiązań wprowadzanych w ramach polskiej spółki.

Czy w dalszym rozwoju branży okiennej w Polsce widzi Pan szanse dla kierowanej przez Pana spółki?

Zdecydowanie tak. Polska jest czwartym producentem stolarki okiennej w Europie, ale jednocześnie największym jej eksporterem na Starym Kontynencie. Zdecydowanie jeszcze większy nacisk położymy na gałąź eksportu, w którym możemy z powodzeniem wykorzystać nasze atuty w postaci rozwiązań do naturalnej wentylacji. Jest to zagadnienie wciąż jeszcze mało popularne w Polsce, jednak w krajach zachodnich spotykane coraz  powszechniej. 

Ponadto wielu z rodzimych producentów poszukuje rozwiązań zaawansowanych technicznie, możliwych do skonfigurowania w ramach tzw. inteligentnego budynku – tutaj także mamy ciekawe propozycje. Moim zdaniem przemysł okienny w Polsce będzie się stale rozwijać, co cieszy, bo przestajemy być kojarzeni wyłącznie z faktorem ceny, jako przewagi konkurencyjnej. Wysoka jakość i innowacyjność rodzimych rozwiązań sprawiają, że musimy jako spółka nadążać za dynamicznymi zmianami, stąd przeniesienie zarządu do Polski jest jak najbardziej trafnym wyborem.

Jakie segmenty rynku są dla Państwa kluczowe?

Choć branża okienna z pewnością należy do naszych kluczowych rynków, to jednak, jako spółka D+H Polska, nie skupiamy się wyłącznie na niej. Aby rozwijać się w tempie oczekiwanym przez międzynarodową grupę D+H, działamy także w segmentach oddymiania i wentylacji mechanicznej (bazujących na autorskich polskich rozwiązaniach technicznych) oraz sygnalizacji pożarowej. Stosowanie odpowiedniego miksu produktowo-systemowego czyni nas bardzo atrakcyjnym partnerem dla sektora budownictwa w Polsce. Opierając się na utworzonej strukturze partnerów biznesowych, jesteśmy aktywni na każdym etapie inwestycyjnym – od projektu poprzez dostawę, montaż po serwisowanie obiektów.

Oddymianie to bardzo wąska specjalizacja. Czy w najbliższym czasie planują Państwo wprowadzić jakieś nowości w tym zakresie? 

Zgodnie z rozwojem rynku, wprowadzamy nowe rozwiązania związane nie tylko z oddymianiem, ale również z szeroko pojętą ochroną przeciwpożarową. W swojej ofercie mamy bardzo zaawansowane technicznie produkty, które z powodzeniem mogą łączyć funkcję oddymiania z naturalną wentylacją. 

Coraz więcej rozwiązań idzie w parze z wymogami estetyki, często niezwykle istotnymi w procesach inwestycyjnych. Dbamy o to, aby napędy okienne były spójne z architekturą obiektów. Naszym partnerom często proponujemy ich montaż wewnątrz ościeżnicy okna czy też dopasowanie do koloru stolarki. Bardzo pomocna jest tutaj współpraca nie tylko w ramach działów technicznych i zespołów inżynierskich, lecz także ze środowiskiem architektów w kraju. Jako partner SARP jesteśmy jeszcze bliżej źródła potrzeb kreowanych przez to wymagające środowisko – wymogi te odbieramy zdecydowanie pozytywnie, niejednokrotnie są one bowiem motorem zmian wprowadzanych do naszych rozwiązań.

Jakie stawia Pan sobie cele do zrealizowania na początek?

Głównym celem jest utrzymanie wcześniej obranego kursu dla D+H Polska i jego odpowiednie korygowanie w miarę zmian rynkowych, których nie możemy lekceważyć. Kurs ten i strategia z nim związana dały bardzo pozytywne efekty, nie tylko rynkowe, ale także związane z wewnętrznym funkcjonowaniem spółki, zarówno w kraju, jak i w strukturach międzynarodowych. W tym wszystkim trzeba również znaleźć czas na życie rodzinne, nie tylko moje, lecz wszystkich członków zespołu D+H Polska. Jako firma rodzinna, z 50-letnim rodowodem międzynarodowym, kładziemy nacisk na odpowiednie zbalansowanie światów zawodowego i prywatnego – dotychczas udaje nam się to wyśmienicie i z pewnością w dalszym ciągu będzie to stanowiło jeden z głównych celów. Tylko wówczas możemy liczyć na podobne sukcesy, jakie udało nam się wspólnie osiągnąć.

Jak Pan podsumuje rok 2017? Jakie wydarzenia były najważniejsze z Pana punktu widzenia?

Myślę, że rok 2017 był dobry dla całego sektora budowlanego – nie ukrywam, że także my odpowiednio wykorzystaliśmy powstałe szanse rynkowe. Jednak również z innych względów był to dla nas rok szczególny. Gdybym miał podać te najważniejsze wydarzenia, wymieniłbym trzy:

1). Przeniesienie części produkcji automatyki do Polski – jesteśmy pierwszym krajem, który poza Niemcami produkuje systemy pierwotnie opracowane przez główną fabrykę w Ammersbek – żadna inna spółka zależna nie może poszczycić się takim osiągnięciem. Dodam, że gama tych produktów zyskała uznanie podczas największych międzynarodowych targów energetycznych w Polsce, ENERGETAB 2017, otrzymując prestiżowe wyróżnienie wśród produktów prezentowanych przez ponad 750 wystawców.

2). Budowa nowej siedziby spółki we Wrocławiu – jesteśmy firmą rodzinną, cenimy właśnie taką atmosferę pracy, ale – stale się rozwijając – musimy zapewnić odpowiednie warunki, które sprostają najwyższym standardom – te w Polsce stale ulegają poprawie i nawiązują do tych najwyższych spotykanych w świecie, co bardzo cieszy. Właśnie w tym celu rozpoczęliśmy budowę nowoczesnego biurowca z częścią magazynową, który będzie gotowy dla naszego zespołu w pierwszym kwartale 2018 roku. 

3). Nie sposób na koniec nie nawiązać do początku rozmowy i nie wspomnieć o przeniesieniu zarządu do Polski – zdecydowanie da to pozytywne efekty i jest wyrazem najwyższego zaufania ze strony właścicieli grupy D+H.

#napedy_okienne, #okucia_okienne, #automatyka_okienna, #ochrona_ppoz, #

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

D+H Polska sp. z o.o.

51-180 Wrocław
ul. Polanowicka Północna 8
tel.: 071 3235250
Fax: 071 3235240
e-mail: dh-polska@dh-partner.com
http://www.dhpolska.plJak rozwiązania Winkhaus sprawdzają się w firmie AM OKNA

Jak rozwiązania Winkhaus sprawdzają się w firmie AM OKNA

AM OKNA rozpoczęła działalność na początku lat...

Platforma wiedzy i doświadczeń branżowych stolarki drewnianej

Platforma wiedzy i doświadczeń branżowych stolarki drewnianej

„Platforma innowacji i wymiany doświadczeń...

Nowoczesne systemy fasadowe Hydro Building Systems Poland w poznańskim Pixelu

Nowoczesne systemy fasadowe Hydro Building Systems Poland w poznańskim Pixelu

Realizacja konstrukcji fasady projektu PIXEL jest...

Jesienna wizyta NOVET w OTLAV

Jesienna wizyta NOVET w OTLAV

W październiku partnerzy handlowi NOVET, którzy w...

Silikonowe uszczelki do drzwi i okien – patent na szczelność

Silikonowe uszczelki do drzwi i okien – patent na szczelność

Uszczelki renowacyjne z oferty VIKKING zostały...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria